خانه / اخبار روز / ۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای عملیات آبخیزداری در استان مرکزی اختصاص یافت
1650172

۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای عملیات آبخیزداری در استان مرکزی اختصاص یافت

[ad_1]


ساعت: ۰۹:۲۳
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۵/۳۰
شناسه خبر: ۱۴۰۰۴۱۱

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: ۱۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای عملیات آبخیزداری در استان مرکزی اختصاص یافت.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عبدالحسین محمدی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ گفت: امسال ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای عملیات آبخیزداری در کشور اختصاص یافته که از این مبلغ ۱۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان سهم استان مرکزی است.


محمدی با اشاره به اینکه یک سوم این اعتبار برای اجرای عملیات بیولوژیکی، بیومکانیک و مدیریتی هزینه خواهد شد اظهار کرد: مابقی اعتبارات برای عملیات گابیون بندی، اجرای بندهای سنگ و سیمان و سایر طرح های مکانیکی در ۲۲ حوزه آبخیز استان هزینه می شود.


وی اجرای ۱۵۰ هکتار عملیات بانکت بندی، ۵۰۰ هکتار علوفه کاری، دو هزار و ۷۰۰ هکتار کپه کاری، ۲۵ هکتار کشت نهال غیر مثمر و چهار هزار و ۶۰۰ هکتار عملیات حفاظت را از برنامه های پیش بینی شده برای اجرا در حوزه های آبخیز و مراتع استان عنوان کرد.


مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی خاطرنشان کرد: کنترل روان آب ها، تغذیه سفره های زیر زمینی، کاهش سیلاب، حفظ و افزایش پوشش گیاهی، کاهش فرسایش خاک و افزایش تولید علوفه مراتع از اهداف اجرای طرح های آبخیزداری است.


استان مرکزی با ۲۹ هزار و ۵۳۰ کیلومتر مربع وسعت، حدود یک و ۸۲ صدم درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده که ۷۰ درصد آن را عرصه های منابع طبیعی تشکیل می دهد.


انتهای پیام/


 

[ad_2]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *