خانه / اخبار خارجی / یکی از بزرگترین توده تاکنون ثبت شده است به شکسته شدن قطب جنوب (واقعی برای این زمان)

یکی از بزرگترین توده تاکنون ثبت شده است به شکسته شدن قطب جنوب (واقعی برای این زمان)

[ad_1]

فقط ۶٫۴ کیلومتر از یخ در حال برگزاری یک کوه یخ اندازه دلاور بر روی شناور لارسن ج یخ قفسه در قطب جنوب و دانشمندان آن می تواند cleave در خارج قاره محدود یخ در هر زمان هشدار می دهند.

محققان است که از نزدیک نظارت بر نرم افزار برش در سراسر قفسه خاص یخ های قطب جنوب این گزارش روز پنجشنبه آن را برای پیشرفت سریع ادامه داد: گسترش دیگری شش کیلومتری در فقط دو هفته گذشته. 

این بدان معنی است که ممکن است سقوط قریب الوقوع است، که در آن نقطه، یکی از ۱۰ صفحه توده بزرگترین تا کنون مشاهده خواهد شکست دور به دریا آشفته سواحل شبه جزیره قطب جنوب. 

دانشمندان وابسته به گروه که ذوب شدن یخ را در این زمینه شناخته شده به عنوان پروژه MIDAS ردیابی شده کوه یخ می تواند اندازه گیری ۵۰۰۰ کیلومتر مربع یا ۱,۹۳۰ مایل مربع می گویند.

The rift in the Larsen C Ice Shelf, including the 6-mile extension in the past two weeks.

شکاف در لارسن ج یخ قفسه از جمله فرمت های ۶ مایل در دو هفته گذشته.

تصویر: پروژه midas و ناسا

دانشمندان هستند که نکند رویداد calving — که اشاره به شکستن کردن کوه یخ از قفسه یخ — می تواند سرعت بخشیدن به فروپاشى فلات گسترده تر و یخ زمینی است که در پشت آن نهفته است.

“هنگامی که آن گوساله لارسن ج یخ قفسه بیش از ۱۰ درصد آن منطقه را ترك جلو یخ در آن موقعیت ترین عقب نشینی تاکنون ثبت شده؛ از دست خواهد داد این رویداد اساسا چشم انداز شبه جزیره قطب جنوب تغییر خواهد کرد،”محقق آدریان لاکمن در پست وبلاگ نوشت. 

“ما قبلا نشان داده اند که پیکربندی جدید خواهد شد کمتر پایدار تر از آن قبل از شکاف و لارسن C دنبال مثال كناريش B لارسن است که disintegrated در سال ۲۰۰۲ پس مشابه ناشی از شکاف calving رویداد در نهایت ممکن است” لاکمن نوشت.

Larsen B Ice Shelf prior to the breakup in 2002.

لارسن ب قفسه یخ قبل از فروپاشی در سال ۲۰۰۲٫

Larsen B Ice Shelf after its breakup in 2002.

لارسن ب قفسه یخ پس از فروپاشی آن در سال ۲۰۰۲٫

محققان دریافتند که رشد شکاف است که episodically در سراسر قفسه شناور یخ ناگهان پیشرفت شده بود توسط ۱۱٫۲ مایل یا کیلومتر ۱۸ در طول نیمه دوم دسامبر فقط ۱۲٫۴ مایل به ترک ترک اتصال این کوه یخ به قفسه یخ پدر و مادر خود. 

پنجشنبه در که کاهش طول ۶٫۴ مایل از یخ به طور کامل دست نخورده باقی مانده که قفسه یخ را در موقعیت شکننده تر قرار می دهد. 

دانشمندان فکر می کنم آن خواهد شد به زودی اتفاق دقیقا زمانی که کوه یخ رهایی خواهد شد، اما آنها مطمئن هستند. 

The length and width of the crack in the Larsen C Ice Shelf over time.

طول و عرض ترک در لارسن ج قفسه یخ در طول زمان.

“ما انتظار داریم که این کوه یخ رایگان در چند ماه آینده شکستن اگر چه سخت است برای برخی از زمان مورد،” مارتین O’Leary، محقق دانشگاه سوانسی در انگلستان است که مطالعات لارسن ج یخ قفسه به عنوان بخشی از تیم MIDAS Mashable در یک ایمیل در تاریخ ۶ ژانویه گفت.

شکاف مانند این پدیده طبیعی، اما چنین بزرگ دانشمندان می گویند نادر هستند. آنها می تواند بی ثبات کردن قطعات بزرگتر از قفسه های یخ و یخ زمینی ورق افشای بیشتر یخ به آب های اقیانوس خفیف و درجه حرارت هوا. این اتفاق می افتد در در بخش ورقه یخ قطب جنوب غرب شده است اما اتفاق با لارسن ج

لارسن یخ ج فلات شمالی ترین عمده باقی مانده شبه جزیره قطب جنوب یخ قفسه است تضمین شده است. این بخش از قطب جنوب به سرعت در حال در سال های اخیر گرم شده و قفسه از پایین توسط گرم شدن آبهای اقیانوس نیز مخدوش بودن است که از بالا با افزایش درجه حرارت هوا. 

در سال disintegrated ج لارسن همسایه معروف به قفسه یخ ب لارسن کاملا بعد از سری مشابه شکاف ناشی از حوادث calving. لارسن ب رویداد calving در صحنه های باز از فیلم فاجعه مربوط به تغییر آب و هوا فی روز پس از فردا برجسته شده بود.

سطح دریا ظهور مفاهیم

شناور یخ قفسه نمی افزایش سطح دریا هنگامی که فاسد شدن یا از دست دادن توده بزرگ. این است زیرا آنها یخ در حال حاضر در اقیانوس مانند مکعب یخ را در لیوان استراحت. 

زمانی که قفسه راه زیرا آنها مانند doorstops به یخ زمینی پشت سر آنها، عمل می کنند، با این حال، یخچالهای طبیعی مبتنی بر زمین به دریا در یک فرایند است که دشوار است (اگر نه غیر ممکن) شروع به لغزش می تواند به توقف طولانی مدت. آن اضافه می کند جدید آب به اقیانوس–بنابراین، افزایش سطح دریا. 

شامل تمام غرب قطب جنوب ورقه یخ یخ به اندازه کافی برای افزایش سطح دریا جهانی توسط دیگر ۱۰ تا ۱۵ پا اگر همه به ذوب شد. اگر افزایش سطح دریا در حال حاضر در سراسر جهان به عنوان ذوب یخچالهای طبیعی و درجه حرارت اقیانوس افزایش شتاب است این روند احتمال قرن ها، با این حال، را.

[ad_2]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *