خانه / اخبار روز / گذشته نمی‌گذارد راحت بخوابیم/ باید از این سنگینی خلاص شویم
1651192

گذشته نمی‌گذارد راحت بخوابیم/ باید از این سنگینی خلاص شویم

[ad_1]


ساعت: ۱۰:۲۹
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
شناسه خبر: ۱۴۰۱۵۵۹

زهرا صبری نمایش «منو نمی بره» را در بخش بزرگسال هفدهمین جشنواره تئاتر عروسکی تهران مبارک به صحنه برد؛ اثری که به افسوس ها، بغض ها و کینه هایی می پردازد که انسان با خود حمل می کند.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ زهرا صبری کارگردان تئاتر عروسکی که با نمایش «منو نمی بره» در بخش بزرگسال هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی تهران مبارک حضور دارد و این اثر را روزهای اول و دوم جشنواره در سالن چهارسوی مجموعه تئاتر شهر به صحنه برد، درباره موضوع «منو نمی بره» گفت: قصه این نمایش ۲۰ سال پیش شکل گرفت و اجرایی نیز از آن به صحنه رفت. داستان نمایش درباره پیرزنی است که شب ها خوابش نمی برد و دوست دارد مانند دوران کودکی رو به آسمان بخوابد. او برای حل این مشکل نذر و نیاز می کند و ماجراهایی برایش رخ می دهد که در نمایش می بینید.


وی افزود: من در نمایش «منو نمی بره» به بیان روزمرگی زندگی می پردازم و اینکه ما آدم ها هر روز باری از حسرت، کینه و افسوس از گذشته را به دوش می کشیم که باید از این بار رها شویم.


سرپرست گروه «یاس تمام» درباره اینکه آیا تمایل به اجرای عمومی نمایش «منو نمی بره» دارد یا نه، یادآور شد: سال گذشته این نمایش را در سالن تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به صحنه بردم ولی باز هم جای اجرا دارد.


این کارگردان تئاتر و تئاتر عروسکی درباره جشنواره هفدهم تئاتر عروسکی تهران مبارک و بخش های اضافه شده به آن نظیر بخش تجربه و بخش دانش آموزی، اظهار کرد: یکی از بهترین اتفاق های رخ داده در جشنواره افزوده شدن بخش تجربه است زیرا تئاتر عروسکی آغشته به تجربه است و نمی توان تجربه را از آن جدا کرد. من خیلی دوست دارم تجربه های یک یا پنج دقیقه ای در تئاتر عروسکی شکل بگیرد زیرا نباید برخی ایده ها به دلیل اینکه یک خطی هستند نادیده گرفته شوند.


صبری در پایان تاکید کرد: سفره گسترده ای که خانم مرضیه برومند مادرانه پهن کرده جوابگوی تمام سلیقه ها خواهد بود و نتایج این نگاه در آینده قابل رویت است. سال های آتی هنرمندان جوان تئاتر عروسکی از خانم برومند به دلیل این نگاه یاد خواهند کرد و تاثیر فرصت دادن به جوانان و تجربه های جدید مشهود خواهد بود.


مریم معینی، سعید ابک، فهیمه باروتچی، خاطره ایسوند و معصومه آرو از بازیگران نمایش «منو نمی بره» هستند که روزهای ۱ و ۲ شهریور در سالن چهارسوی مجموعه تئاتر شهر در ۲ نوبت ۱۷:۳۰ و ۱۹:۳۰ به صحنه رفت. رضا حیدری طراح نور، سعید زین العابدین دستیار کارگردان و زهرا غزلباش مدیر و منشی صحنه از دیگر عوامل این اثر نمایشی هستند.


 


منبع:مهر

[ad_2]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *