خانه / اخبار روز / پیش ‌بینی وزش تند باد در قم

پیش ‌بینی وزش تند باد در قم

[ad_1]


ساعت: ۲۱:۳۰
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۳/۱۰
شناسه خبر: ۱۳۶۹۱۸۳

رئیس اداره پیش ‌بینی و تحقیقات اداره‌ کل هواشناسی استان قم گفت: طی روزهای آتی حداکثر سرعت وزش باد در استان به ۷۰ کیلومتر بر ساعت می رسد.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدرضا قاضی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اشاره به‌ پیش‌ بینی وضعیت آب‌ و هوای استان طی روزهای آتی اظهار کرد: امروز آب و هوای استان کمی ابری در برخی ساعات افزایش ابر، رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقتی و گرد و خاک است.


وی با بیان اینکه امروز حداقل و حداکثر دمای قم ۱۷ درجه و ۳۸ درجه است، ادامه داد : امروز جهت وزش باد در قم شمال غربی و با حداکثر سرعت ۶۰ کیلومتر بر ساعت خواهد بود.


رئیس اداره پیش ‌بینی و تحقیقات اداره‌ کل هواشناسی استان قم افزود: براساس پیش بینی فردا جهت وزش باد در استان غربی و با حداکثر سرعت ۷۰ کیلومتر بر ساعت خواهد بود، فردا حداقل و حداکثر دما در قم ۱۸ درجه و ۳۷ درجه است، فردا آب و هوای استان قسمتی ابری همراه با وزش باد شدید در برخی ساعات افزایش ابر، رگبار و رعد و برق و گرد و خاک است.


قاضی با بیان اینکه در روز شنبه هفته آینده آسمان استان قم قسمتی ابری است، گفت: در آن روز در برخی ساعات شاهد افزایش ابر، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و گرد و خاک در استان خواهیم بود.


وی ادامه داد در روز شنبه هفته آینده جهت وزش باد در استان قم شرقی و با حداکثر سرعت ۶۰ کیلومتر بر ساعت است، در آن روز حداقل و حداکثر دمای استان ۲۰ درجه و ۳۷ درجه خواهد بود.


رئیس اداره پیش ‌بینی و تحقیقات اداره‌ کل هواشناسی استان قم افزود: در ۲۴ ساعت گذشته کمترین و بیشترین دمای ثبت شده در شهر قم به ترتیب ۱۷ درجه و ۳۷ درجه بود، همچنین در این مدت شاهد وزش باد با سرعت ۴۳ کیلومتر بر ساعت با جهت شمالی در این شهر بودیم.


قاضی در پایان خاطرنشان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته سردترین و گرمترین نقاط استان قم به ترتیب منطقه دستجرد با ۱۷ درجه و منطقه کوه سفید با ۳۷ درجه بود.


 


 


 

[ad_2]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *