خانه / اخبار خارجی / نه، شبکه برق در ورمونت نه توسط هکرهای روسی

نه، شبکه برق در ورمونت نه توسط هکرهای روسی

[ad_1]

نفوذ بود تصویر: اندرو میلیگان/PA سیم کوزه: ۲۸۹۹۷۳۶۵

شما ممکن است تجربه یا دیده می شود در رسانه های اجتماعی منتشر شده یک داستان واشنگتن پست جمعه که ادعا کرد که هکرهای روسی در حال هک سیستم قدرت ایالات متحده از طریق شبکه برق در ورمونت.

است که هنوز به آنچه رخ داده و این حادثه به اتهام هک روسی کمیته ملی دموکراتیک لزوما متصل است.

واشنگتن پست از اصلاح آن داستان:

آنچه در واقع اتفاق افتاده این است که لپ تاپ متعلق به ابزار برقی برلینگتون با بدافزارها آلوده داشت — نرم افزار در نظر گرفته شده برای آسیب و یا غیر فعال کردن سیستم های کامپیوتری — که سرچشمه در روسیه.

جزئیات مهم ترین داستان این است که در مورد لپ تاپ نبود به شبکه برق متصل. 

به عبارت دیگر یک لپ تاپ متعلق به سازمان مسئول حفظ شبکه آلوده شد اما هنوز شبکه های کامپیوتری شبکه های کنترل.

برلینگتون برق کشف که لپ تاپ آلوده شده بود پس از اف بی آی و وزارت امنیت داخلی صادر مشترک پنجشنبه که شامل کد استفاده شده توسط هکرهای روسی به نفوذ کمیته ملی دموکراتیک معتقد بودند.

ابزار اسکن سیستم های خود را برای شواهد آن شده آلوده به بدافزارها و کشف لپ تاپ مصالحه شده بود–دوباره، یکی که به شبکه برق متصل است. 

“ما بدافزارها در برلینگتون الکتریکی بخش لپ تاپ به سازمان ما سیستم های شبکه متصل شده. ما در زمان اقدام فوری برای منزوی کردن لپ تاپ و هشدار مقامات فدرال این یافته”گفت: مایک Kanarick سخنگوی برلینگتون الکتریکی در بیانیه آنلاین ارسال شده.

برلینگتون الکتریکی در حال همکاری با مقامات فدرال برای ردیابی چگونه کد رو به لپ تاپ.

حتی اگر آن را به شبکه متصل نیست بنابراین روسها لپ تاپ در ابزار عمومی حمله بود? 

است ممکن است، اما مشخص نیست. 

بدافزارها بود قطعا روسی ساخته شده و مربوط به تروجان استفاده DNC نفوذ یافت. اما این بدان معنا نیست که آن توسط روس ها استفاده می شود.

مخرب مانند هر نرم افزار خریداری شده و به فروش می رسد. این لزوما توسط مردم همان است که به سادگی از آن استفاده نمی شود. 

آنچه مهم است این است که ما حتی نمی دانیم اگر کد در نظر گرفته شده بود به ابزار مختل یا هکرها برای تست اگر آنها می تواند سیستم نفوذ خواستم. ما نیز نمی دانیم وقتی بدافزارها آلوده لپ تاپ. 

در شبکه برق در بخش دیگری از جهان رخ داده است — اوکراین. 

در سال ۲۰۱۵، قطعه معروف مخرب به نام به عنوان بخشی از حمله ماهرانه هماهنگ است که خاموش قدرت برای حدود ۲۵۰۰۰۰ نفر (اما فقط برای چند ساعت.) مورد استفاده قرار گرفت

جامعه اطلاعاتی اوکراین است آن به شدت سرزنش روسیه برای حمله، هر چند اثبات بتن به آن اتهام را پیشنهاد کرده است. توجه به تنش های سیاسی بین دو کشور اتهام غیر واقعی است، اما هیچ تفنگ سیگار هنوز هم وجود دارد.

در حالی که ایده خارجی هکرها شبکه برق ملی در ایالات متحده با هدف قرار دادن قطعا ترسناک است، هیچ مدرکی که آن در حال حاضر، حداقل نه در ورمونت رخ داده است وجود دارد.

وجود دارد، البته، یک خطر جدی برای شبکه برق از cyberattack اما این تهدید نیز نگران کننده است که گاهی اوقات به نظر می رسد آن را سیاست گذاران شرکت های امنیت سایبر و دیگران نیست.

پس از همه، بسیار بیشتر در شبکه برق ما از هکرها همیشه ویران.

پاداش: نشانه های دوست شما فقط تماشا تد

[ad_2]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *