خانه / اخبار روز / نشست خبری هشتمین جشنواره فیلم عمار

نشست خبری هشتمین جشنواره فیلم عمار

[ad_1]


ساعت: ۰۴:۲۵
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
شناسه خبر: ۱۲۶۵۰۰۶

جشنواره عمار با توجه به تصویب بودجه از جانب مجلس تا به امروز یک ریال هم دریافت نکرده است.در این جشنواره شاهد صریح ترین فیلم های اعتراضی،اجتماعی و سیاسی خواهیم بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ وحید جلیلی مسئول شورای سیاست گذاری جشنواره به خبرنگاران در مورد بودجه جشنواره گفت:با توجه به این که بودجه ای از جانب مجلس شورای اسلامی برای جشنواره تصویب شده است،اما تا به امروز حتی یک ریال هم به جشنواره تخصیص پیدا نکرده است.وی افزود که این امر باعث ایجاد هیچ خللی در برگزاری جشنواره تا کنون نبوده و نخواهد شد.چرا که این جشنواره ی مردمی با کمک های نیروهای مردمی پیش خواهد رفت،و از این بابت نگرانی نداریم.
جلیلی در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد مراسم افتتاحیه و اختتامیه و همچنین برگزاری مراسم تجلیل و بزرگداشت این چنین پاسخ داد؛که با توجه به تجربه ی خوب سال گذشته برای برگزاری اختتامیه جشنواره در فرهنگسرای بهمن،امسال افتتاحیه نیز در مکان مذکور برگزار خواهد شد.
وی درباره ی مراسم تجلیل و بزرگداشت نیز گفت؛تجلیل از کارگران و شهدای کارگر و کسانی که به انعکاس مسائل جامعه ی کارگری در آثارشان اهتمام داشته اند یکی از بخش های اصلی جشنواره ی امسال است.تجلیل دیگر از یک چهره ی مردمی کمتر شناخته شده،اما بسیار موثر در شکل گیری جبهه ی مقاومت منطقه که یکی از یاران امام موسی صدر و حضرت امام(ره)،حجت الاسلام و المسلمین سید عیسی طباطبایی با پیام رهبر حزب الله لبنان برگزار خواهد شد.
در بخش سینمایی امسال از یک فیلمساز مردمی در جشنواره تجلیل خواهیم داشت.امرالله احمدجو کارگردان خوش قریحه و پر مخاطب ایران که آثاری همچون 《روزی روزگاری》و 《تفنگ سر پر》 را در کارنامه خود دارد.
اختتامیه روز چهارشنبه مورخ ۶ دی ماه بعد از اذان مغرب در فرهنگسرای بهمن برگزار خواهد شد.
نادر طالب زاده دبیر جشنواره در مورد گفتمان جشنواره مردمی فیلم عمار چنین بیان کرد:طرح مسئله خیلی مهم است.شجاعت در بیان مطالبی که جاهای دیگر به خصوص رسانه ها وارد آن نمی شوند،یکی از نکات مهمی است که ما باید در این نوع فیلمسازی داشته باشیم که به بهبود وضعیت کشور کمک می کند.
خوشبختانه در جشنواره عمار شاهد فیلمنامه هایی بوده ایم که در بیان مسائل خط قرمزی شجاعت به خرج داده اند.
طالب زاده در ادامه سخنان خود در باب فیلم های شجاعانه و اعتراض به مسئله ی موسسه کاسپین و اعتراض های مردم مالباخته نیز اشاره کرد.که انعکاس این خبر شبکه هایی همچون:بی بی سی،من و تو و صدای آمریکا به غرب می فهماند که در ایران مردم می توانند به راحتی برای مطالبات و دفاع از حق خود بی آن که از جانب نیروی انتظامی مورد ممانعت قرار بگیرند،اعتراض کنند.
جلیلی نیز در ادامه صحبت های طالب زاده از حضور فیلمی با موضوع داستان معدن یورت در جشنواره خبر داد.
[ad_2]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *