خانه / اخبار روز / مسدودکردن حساب‌های پالایشگاه دردی را دوا نمی‌کند/واگذاری پالایشگاه به شرط نظارت دقیق بر روند واگذاری

مسدودکردن حساب‌های پالایشگاه دردی را دوا نمی‌کند/واگذاری پالایشگاه به شرط نظارت دقیق بر روند واگذاری

[ad_1]


ساعت: ۱۲:۲۱
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۲/۱۶
شناسه خبر: ۱۳۲۵۸۰۹

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه برای واگذاری پالایشگاه شازند مکاتباتی صورت گرفته است، گفت: برای جلوگیری از مشکلات احتمالی باید حتما مراحل نظارت دستگاه ها بر متقاضی انجام شود.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ آقازاده، استاندار مرکزی در جریان بازدید از پالایشگاه امام خمینی شازند و در جلسه بررسی مشکلات این پالایشگاه گفت: پالایشگاه شازند به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان فرآورده های نفتی است که کشور را از واردات در این حوزه بی نیاز کرده است.


وی اظهار کرد: برنامه استانداری حمایت از مدیریت پالایشگاه شازند در ارتباط با مشکلات و ایجاد فضای مناسب برای کار در مجموعه است.


استاندار مرکزی افزود: مقرر است پالایشگاه شازند به عنوان یک مجموعه تولیدی واگذار شود که در این خصوص مکاتباتی با وزارت و سازمان خصوصی سازی انجام شده است.


وی با اشاره به اینکه ما مخالف واگذاری نیستیم، گفت: واگذاری یک قانون است اما از واگذاری هایی که تاکنون انجام شده، تجربه خوبی نداشتیم.


آقازاده بیان کرد: بسیاری از واحدهای تولیدی که تولیدات خوبی هم داشتند پس از واگذاری به دلیل سوء مدیریت و عدم نظارت سال به سال افت کرده و کاهش تولید داشتند.


وی با بیان اینکه بیش از نیمی از واحدهای واگذار شده با مشکلات اقتصادی فراوانی روبرو هستند، گفت: این واحدها در استان کم نیستند و ما نمی‌خواهیم پالایشگاه شازند هم درگیر این موضوع شود.


استاندار مرکزی ادامه داد: قطعا با واگذاری به صورت غیرکارشناسی، غیر علمی و احساسی مخالف هستیم.


آقازاده با تاکید بر اینکه برای جلوگیری از مشکلات احتمالی باید حتما مراحل نظارت دستگاه ها بر متقاضی انجام شود، تصریح کرد: بیش از ۵۰ کارگر شرکت آونگان به دلیل واگذاری غیر کارشناسی، بعد از ۴ سال هنوز حقوق خود را دریافت نکرده اند.


وی عنوان کرد: قانون حتما باید اجرا شود اما مجموعه ای با پتانسیل بالا را نباید بدون کارشناسی و مطالعات و نظارتهای بعدی واگذار کرد.


استاندار مرکزی در خصوص مشکلات مالی پالایشگاه و بسته شدن حسابهای آن گفت: پیگیری‌هایی در این خصوص انجام شده است. در اعلامی به سازمان امور مالیاتی، بیان شده است که با بسته شدن حسابها، ۱۸۰ میلیارد تومن بدهی پالایشگاه به دست نمی آید و بستن حسابها چیزی جز دردسر بیشتر نخواهد داشت.


آقازاده با اشاره به اینکه  به سازمان امور مالیاتی اعلام شده که هر چه زودتر حسابهای پالایشگاه را باز کنند، مطرح کرد: در جریان نیاز پالایشگاه به تعمیرات اساسی هستیم که باید خریدهایی برای این موضوع انجام شود و اگر این اورهال انجام نشود، بروز هر اتفاقی احتمال می رود که نوعی تهدید محسوب می شود.


وی ضمن تاکید بر اینکه پالایشگاه باید تجهیزات، قطعات و ملزومات خود را از استان خریداری کند، گفت: در خصوص جذب نیرو در اورهال تاکید بر به کارگیری نیروهای بومی استان به ویژه شهرستان شازند داریم؛ چرا که این صنایع به واسطه آلایندگی، عوارضی را برای منطقه داشته اند.


گفتنی است سال آینده در بخش اورهال پالایشگاه شازند طی ۴ ماه، بیش از ۲۷۰۰ نفر مشغول به کار می شوند.


 


انتهای پیام/


 

[ad_2]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *