خانه / اخبار روز / فاجعه انسانی در غوطه شرقی توسط ایادی اسرائیل یعنی جبهه النصره رخ داده است/ مسئولیت بسته شدن باب المندب توسط تروریست‌ها بر عهده عربستان است

فاجعه انسانی در غوطه شرقی توسط ایادی اسرائیل یعنی جبهه النصره رخ داده است/ مسئولیت بسته شدن باب المندب توسط تروریست‌ها بر عهده عربستان است

[ad_1]


ساعت: ۱۲:۴۹
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
شناسه خبر: ۱۳۲۰۵۳۸

دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل با بیان اینکه رژیم صهیونیستی تلاش می کند در دوران پساداعش اهداف جدید خود را محقق کند عنوان کرد: مثلث ریاض، تل آویو و واشنگتن از سوی رژیم غاصب صهیونیستی به این جهت تشکیل شده است که منطقه همواره در بحران به سر ببرد.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نشست خبری اولین جشنواره بین المللی ساعت شنی با حضور حسین امیرعبدالهیان، دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل و مهدی قمی دبیر این جشنواره روز سه شنبه ۸ اسفند ماه برگزار شد.

مهدی قمی، دبیر جشنواره بین المللی ساعت شنیبا بیان اینکه این جشنواره با هدف مقابله با اقدامات ضد صهیونیستی و تقویت جبهه مقاومت برگزار شده است عنوان کرد: همانطور که امام خمینی(ره) فرمودند اسرائیل یک غده سرطانی است و از طرف دیگر ما به این سخن مقام معظم رهبری اعتماد داریم که اسرائیل تا ۲۵سال آینده از روی نقشه کره زمین محو می‌شود.

وی در ادامه افزود: اسرائیل که یک روز ادعای نیل تا فرات را داشت امروز از ترس، دور خود دیوار کشیده است و همین مساله تحقق وعده‌های الهی است و امیدواریم به زودی شاهد نابودی اسرائیل البته با محوریت ایران باشیم و از همین رو این جشنواره امسال با شعار «مرگ بر اسرائیل» برگزار می شود.

حسین امیر عبدالهیان، دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل در ادامه این نشست گفت: اولین جشنواره ساعت شنی با همت نهادهای مختلف فرهنگی دانشجویی و ان جی او های حامی فلسطین آغاز به کار کرده است.

وی در ادامه افزود: آنچه که باعث شد این ایده قوت بگیرد به تحولات در عرصه نظام بین الملل بر می گردد؛ امروز با شکست تروریست ها در عراق و سوریه، دوران پسا داعش، دورانی جدید با تحولات پیچیده و وسیع تر از قبل است.

دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل با بیان اینکه رژیم صهیونیستی تلاش می کند در دوران پساداعش اهداف جدید خود را محقق کند عنوان کرد: مثلث ریاض، تل آویو و واشنگتن از سوی رژیم غاصب صهیونیستی به این جهت تشکیل شده است که منطقه همواره در بحران به سر ببرد.

امیر عبدالهیان عنوان کرد: در گذشته رژیم نامشروع اسرائیل تحولات ناپسندی را در منطقه رقم زده به طوری که این رژیم علنا در کنار تروریست ها داعش در عراق و سوریه بود تا جایی که در بسیاری از موارد رسماً به لحاظ سلاح و مداوای تروریست ها به آنها کمک می کرد.

وی همچنین افزود: اسراییلی ها با بکار گیری جبهه النصره در زمان آتش بس فاجعه انسانی را در غوطه شرقی رقم زده اند؛ به طوری که با حمله به منازل مردمی رسماً ایادی خود در سوریه را به کار گرفته اند تا انتقام شکست های قبلی خود را از سوریه و جبهه مقاومت بگیرند.

دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل با بیان اینکه رژیم صهیونیستی از هیچ تلاشی در بحران افرینی در منطقه کوتاهی نمی کند تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران اجازه نمی دهد صهیونیست ها امنیت منطقه را به خطر بیندازند؛ جمهوری اسلامی ایران اجازه نخواهد داد که صهیونیست ها با بکار گیری تروریست های تکفیری امنیت منطقه و ایران را به خطر بیندازد.

امیر عبدالهیان با تاکید بر اینکه ایران تا فروپاشی رژیم نامشروع اسرائیل بر اساس فرمایشات دقیق مقام معظم رهبری از مبارزه با این رژیم و مقابله با آن عقب نخواهد نشست تصریح کرد: اجازه نمی دهیم رژیم صهیونیستی اقداماتی مشابه ترور دانشمندان هسته ای ما در تهران و بکارگیری گروه های تروریستی و استفاده از اتحاد شوم مثلث ریاض ،واشنگتن و تل آویو را تکرار کند.

در ادامه این نشست قمی به برخی از ویژگی های جشنواره اشاره کرده و گفت: با توجه به برگزاری سه دوره جشنواره جایزه مرگ بر آمریکا و با توجه به موضع امریکا برای انتقال سفارت خود به قدس این جشنواره با موضوع مرگ بر اسرائیل برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این جشنواره در ۱۱ محور و ۱۶بخش برگزار می شود تصریح کرد: پس از پایان جشنواره در اول اردیبهشت ماه با توجه به اینکه احتمال تمدید وجود دارد اثار داوری می شوند.

دبیر جشنواره ساعت شنی در ادامه گفت: دبیرخانه مرکزی این جشنواره در تهران است اما بسیاری از کشورها اعلام کرده اند که دبیرخانه ای در کشورهای دیگر داشته باشیم که به زودی محل دبیرخانه دوم اعلام می شود.

قمی همچنین تصریح کرد: داورانی مانند استاد نجابتی یامین پور طالب زاده و وحید جلیلی از داوران این جشنواره هستند که از اواخر اسفند ماه داوران بین المللی هم به این جشنواره می پیوندند.

وی با بیان اینکه حدود سه دوره قبل این جشنواره به شکل دیگری برگزار شده است عنوان کرد: در جشنواره های قبلی حدود صد هزار اثر به این جشنواره رسید که حدود ۲۰درصد آن خارجی بود که با توجه به رایزنی با NGO های بین الملل و حضور داوران خارجی به نظر می رسد تعداد آثار خارجی هم بیشتر و هم موثرتر باشد.

دبیر جشنواره ساعت شنی در ادامه گفت: تمامی آثاری که به دست ما رسیده در قالب یک نمایشگاه در بیروت و ایران نمایش داده می شود.

امیر عبدالهیان در ادامه این نشست عنوان کرد: سال گذشته بعد از برگزاری جشنواره انتفاضه NGO های حامی فلسطین، شناسایی شده اند که حدود ۲ هزار و چهارصد گروه حامی فلسطین در دنیا شناسایی شد که کار موثر جشنواره ساعت شنی توجه به این گروه هاست و برگزاری بخش بین الملل با محوریت این گروه ها است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر تلاش انگلیس برای اثبات دروغی به عنوان ارسال سلاح از ایران برای یمن عنوان کرد: در موضوع یمن ایران با انصار الله ارتباط عاطفی دارد و البته از آنها در حوزه سیاسی در راستای حفظ تمامیت ارضی حمایت کرده است.

دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل همچنین تصریح کرد: انگلیس و امریکا از اولین روزهای حمله به یمن اعلام کردند از عربستان حمایت نظامی و … می کنند البته بیشترین تحرکات در قبال یمن و بحرین از سوی انگلیس و در پشت پرده بوده است که این سیاست انگلیس ها در تمامی اتفاقات منطقه است.

امیرعبدالهیان با بیان اینکه همکاری ایران و ارسال سلاح برای یمن یک اتهام بی اساسی است که از سوی انگلستان و غرب به ایران زده می شود عنوان کرد: مسوولان سابق یمن بارها اعلام کرده اند که به ازای هر یمنی چهار اسلحه در این کشور وجود دارد و طبیعی است که یمنی ها با سلاح از خود در مقابل تجاوزات عربستان دفاع کنند.

وی در ادامه بیان داشت: نتیجه این بی ثبات سازی در یمن به این شکل شده است که هیچ تروریستی در شمال یمن و محل فعالیت های انصارالله یمن و متحدین آنها رشد نکرده است، اما آنچه که شاهد هستیم این است که مناطق تحت نفوذ عربستان با همراهی آمریکا در یمن شاهد حضور تروریست هایی از القاعده داعش بوکوحرام و … است.

دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل همچنین تصریح کرد: این خطر وجود دارد که به زودی حوزه باب المندب و آب های بین الملل در اختیار تروریست‌ها قرار بگیرد که مسوولیت این اتفاق مستقیما به گردن امریکا، امارات، انگلیس و صهیونیست هاست که از سیاست های خصمانه عربستان در یمن دفاع و پشتیبانی کرده اند.

 

[ad_2]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *