خانه / اخبار روز / عوامل افتادن دندان کودکان زیر دو سال

عوامل افتادن دندان کودکان زیر دو سال

[ad_1]


ساعت: ۱۱:۱۹
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۶/۰۷
شناسه خبر: ۱۴۰۳۳۷۲

متخصص کودکان افتادن دندان کودکان زیر دو سال را دور از انتظار عنوان کرد و گفت: عواملی مانند ضربه خوردن دندان، اختلالات استخوانی، مشکلات ذخیره کلسیم و فسفر و مشکلات سندرمی از عوامل افتادن زودهنگام دندان کودک زیر دو سال است.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ متخصص کودکان افتادن دندان کودکان زیر دو سال را دور از انتظار عنوان کرد و گفت: عواملی مانند ضربه خوردن دندان، اختلالات استخوانی، مشکلات ذخیره کلسیم و فسفر و مشکلات سندرمی از عوامل افتادن زودهنگام دندان کودک زیر دو سال است.


میرزنده‌دل متخصص کودکان در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، در ارتباط با سؤالی راجع به اینکه اگر دندان کودک زیر دو سال افتاده باشد چه کار باید کرد، اظهار داشت: به هیچ وجه در کودکان زیر دو سال انتظار افتادن دندان‌ را به صورت غیرضربه‌ای و غیرترومایی نداریم مگر در مواردی که به دندان کوک ضربه‌ای خورده و شکسته شده باشد.


 


وی ادامه داد: افتادن دندان از ریشه برای کودکان زیر دو سال به صورت روتین و طبیعی دور از انتظار است اما در مواردی از قبیل ضربه‌خوردن، استفاده از شیشه شیر، مصرف آبمیوه و شیرینی زیاد ممکن است دندان دچار پوسیدگی شود و تاج دندان بیفتد نه اینکه دندان به طور کامل افتاده باشد.


 


میرزنده‌دل تصریح کرد: اگر در مواردی این اتفاق رخ دهد باید به یکسری بیماری‌های زمینه‌ای خیلی مهمی مانند اختلالات استخوانی، مشکلات ذخیره کلسیم و فسفر بدن، مشکلات سندرمی که  باعث ریزش زودهنگام دندان می‌شود مراجعه کنیم البته این بیماری‌ها معمولاً مجموعه‌ای از علایم دارند و بعید است که فقط  تنها علامت دندان باشند و حتماً نیاز به بررسی دارد.


 


این متخصص کودکان افزود: بسیاری از اختلالات استخوانی از طریق گرافی‌فک تشخیص داده می‌شود و حتماً باید تحت‌نظر دندانپزشک متخصص اطفال صورت گیرد تا علت افتادن دندان مشخص شود.


 


انتهای پیام/

[ad_2]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *