خانه / اخبار روز / صعود سراسری کوهنوردان کشور به قله کرگز به میزبانی شهرستان بهار
1cf837e5-812c-4ecd-95cc-41cefcf81231.jpg

صعود سراسری کوهنوردان کشور به قله کرگز به میزبانی شهرستان بهار

[ad_1]


ساعت: ۱۰:۰۷
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
شناسه خبر: ۱۲۹۳۱۳۶

صعود سراسری کوهنوردان و هیمالیا نوردان کشور به مناسبت دهه مبارک فجر روز جمعه ۱۳ بهمن ماه به قله کرگز انجام می شود. به این مناسبت همایشی عصر روز گذشته در فرهنگسرای آیت الله بهاری برگزار شد.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بهارانه، روز جمعه ۱۳ بهمن ماه کوهنوردان  سراسر کشور به قله کرگز با ارتفاع ۲۹۵۹ متر صعود می کنند. مراسم آغازین این صعود همایشی بود که عصر روز گذشته در فرهنگسرای آیت الله بهاری با حضور کوهنوردان برگزار شد.


واحدی دبیر هیئت کوهنوردی شهرستان بهار تعداد کوهنوردان حاضر در این صعود را ۳۵۰ نفر  عنوان کرد و در ارائه برنامه صعود گفت: صعود از ساعت ۵ صبح و از مسیر روستای وهنان آغاز خواهد شد و در پایان پس از بازگشت در جوار آرامگاه آیت الله بهاری مراسم اختتامیه برگزار می شود.بابایی رئیس بسیج ورزشکاران استان که در این همایش حضور داشت، برگزاری این صعود کشوری را موجب هم افزایی و ارتباط بیشتر کوهنوردان سراسر کشور دانست و گفت: هیئت کوهنوردی شهرستان بهار جزء بهترین هیئت های استان است و امیدواریم که این برنامه ها باعث پیشرفت بیشتر این هیئت شده و مقدمه ای برای تشکیل تیم رسمی کوهنوردی در شهرستان شود.چهره گشا دبیر هیئت کوهنوردی شهرستان نیز با اشاره به برنامه ریزی های دو ماهه برای این صعود گفت: این برنامه با هدف گرامیداشت دهه فجر صورت گرفته که در آن میهمانان زیادی از شهرها و استان های مختلف همچون زنجان، قیدار، کرمانشاه، قروه، تهران، تبریز، تهران، لرستان و دیگر شهرها شرکت کرده اند.


گوهری رئیس کوهنوردی استان با اشاره به کمک های دکتر سلطانی فر گفت: با پیگیری هایی که انجام گرفته برنامه های ویژه ای در کل کشور در هیئت های کوهنوردی در دهه فجر صورت گرفته است که این صعود سراسری به طور ویژه و به صورت استانی و کشوری برگزار خواهد شد که در آن حدود ۲۰۰ نفر میهمان از استان های همجوار شرکت کرده اند.وی در ادامه گفت: اعتراضاتی در خصوص صعودها و احتمال تخریب محیط زیست وجود دارد که رویکرد ما آموزش در این زمینه است و معتقدیم که با آموزش راهبردی و حفظ همه قوانین زیست محیطی می توان این برنامه ها را اجرا کرد.


گوهری گفت: مناطق بهمن خیز زیادی در خط الراس الوند وجود دارد و توصیه ما به کوهنوردان این است که از مسیرهای نرمال حرکت کرده و به صورت گروهی و از مسیرهایی که جانپناه و پناهگاه وجود دارد حرکت کنند.وی در خصوص بارندگی های اخیر و احتمال وجود بهمن گفت: ما برای این صعود از دو ماه قبل برنامه ریزی کرده ایم و با توجه به اینکه این صعود یک صعود زمستانی است ، برنامه را برای بدترین شرایط تدارک دیده ایم و مشکلی از این حیث وجود ندارد.


انتهای پیام/

[ad_2]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *