خانه / اخبار روز / شرایط اخذ ویزای دانشجویی آلمان:

شرایط اخذ ویزای دانشجویی آلمان:

شرایط اخذ ویزای دانشجویی آلمان:

آلمان به لحاظ کیفیت آموزش عالی، زیرساخت های پژوهشی، روش تدریس، دوره های تحصیلی کم هزینه و چشم انداز شغلی جایگاه خوبی دارد. به همین دلیل بسیاری از دانشجویان بین المللی آلمان را بهترین مکان برای ادامه تحصیل می دانند.

از سوی دیگر، هر شخص خارجی نمی تواند از این مزایا بهره مند شود، چرا که اتباع چندین کشور بدون اخذ ویزای مناسب اجازه ورود و اقامت در خاک آلمان را ندارند.

بنابراین، اشخاص خارجی که به تازگی نامه پذیرش از یک دانشگاه آلمانی دریافت کرده اند، انتظار می رود به زودی پاسخ درخواست خود به یک دانشگاه آلمانی را دریافت کنند، باید در یک دوره مقدماتی قبل از ورود به یک دانشگاه آلمانی ثبت نام کنند، باید در یک دوره مقدماتی (Studienkolleg) به منظور آمادگی برای آزمون ارزیابی صلاحیت و مهارت شرکت کنند همچنین باید در مقطع دکترا ثبت نام نمایند و قصد شرکت در یک پروژه تحقیقاتی در آلمان را داشته باشند.  اشخاص متقاضی باید برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان در سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور خود درخواست دهند. و در صورتی که بخواهند برای بیش از ۹۰ روز و یا ۳ ماه در آلمان بمانند، پس از ورود به کشور به آلمان مجوز اقامت در آلمان داده می شود.

انواع ویزای دانشجویی آلمان:

سه نوع ویزای دانشجویی با هدف تحصیل در آلمان وجود دارد:

۱: ویزای دوره زبان (ویزا برای یادگیری زبان) – گزینه مناسب برای آنهایی است که نیاز به یادگیری زبان آلمانی در آلمان دارند.

۲: ویزای دانشجویان متقاضی (ویزا با هدف تحصیل) – در صورتی که قصد ادامه تحصیل در آلمان دارید، اما همچنان در جستجوی یافتن رشته تحصیلی مناسب هستید و یا هنوز از طرف دانشگاه مورد نظر خود دعوت نامه دریافت نکرده اید.

۳: ویزای دانشجویی (ویزا با هدف تحصیل) – در صورتی که در حال حاضر در یک دانشگاه آلمانی پذیرفته شده اید. می توانید ویزای مورد نظر را اخذ نمایید.

ویزای دانشجویی آلمان در مقطع کارشناسی:

دانشگاه های کشور آلمان به دلیل واسطه های دانشگاهی صنعتی در دنیای امروزه از شهرت خاصی بر خوردار می باشد که می توان گفت این شهرت زبان زد خاص و عام می باشد . رشته هایی که در آلمان از اهمیت بالایی برخوردار می باشد رشته های فنی می باشد که قوی تر از ما بقی رشته ها در زمینه تحصیل در آلمان می باشد . دانشجویانی که اخذ ویزای تحصیلی آلمان را دارند و مدرک دانشگاهی خود را از دانشگاه های آلمان دریافت می کنند معمولا مورد پذیرش اغلب کشور های جهان می باشند .

اکثر  دانشگاه های آلمان در مقطع کارشناسی رایگان هستند لیکن برای تحصیل در اکثر این دانشگاه ها بایستی دانشجو  زبان آلمانی  را در حد مدرک B 1  یا B 2    بداند  تا بتواند برای پذیرش تحصیلی اقدام نماید.

ویزای تحصیلی آلمان در تمام مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا صادر می گردد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دانشجویی آلمان :

۱: پاسپورت با اعتبار حداقل ۶ ماه و دو کپی از آن

۲: پذیرش تحصیلی

۳: گواهی پایان دوره سه سال متوسطه (به همراه ترجمه)

۴: گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی (به همراه ترجمه)

۵: گواهی پایان دوره کارشناسی و یا کارشناسی ارشد (به همراه ترجمه)

۶: فرم پرشده ی درخواست ویزا

۷:عکس رنگی پاسپورتی

۸: شناسنامه و دو کپی از آن

۹: گواهی پشتیبانی مالی: این گواهی به دو صورت قابل ارائه است. یکی ارائه گواهی تمکن مالی به ارزش ۸۶۰۰ یورو و یا ارائه گواهی ضمانت و پشتیبانی توسط یکی از وابستگان متقاضی که ساکن آلمان میباشد.

۱۰ : مدارک سوابق شغلی (در صورت وجود)

۱۱: هزینه ی صدور روادید (۶۰ یورو) تحصیل در آلمان

۱۲: انگیزه نامه

۱۳: زندگی نامه

 

صفحه اصلی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *