خانه / اخبار روز / سپاه به معنای حقیقی حزب‌الله است/ استحکام و قدرت قوه قضاییه زمینه ساز تقویت قوای مجریه و مقننه است
Kashani-1.jpg

سپاه به معنای حقیقی حزب‌الله است/ استحکام و قدرت قوه قضاییه زمینه ساز تقویت قوای مجریه و مقننه است

[ad_1]


ساعت: ۱۶:۵۳
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
شناسه خبر: ۱۱۳۸۸۱۵

نماز عبادی سیاسی جمعه با حضور پرشور مردم مومن و ولایتمدار در سراسر شهرستان های استان تهران برگزار شد.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  تهران نیوز ، نماز عبادی سیاسی جمعه با حضور پرشور مردم مومن و ولایتمدار در سراسر شهرستان های استان تهران برگزار شد.


مشروح خطبه های نماز جمعه در استان تهران


 


امام جمعه تهران: دشمن از «آتش به اختیار» مفهومی برای مقاصد شومش استنتاج کردآیت‌الله محمد امامی‌کاشانی خطیب نماز جمعه این هفته تهران در سخنانی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم نماز عید فطر امسال، گفت: رهبر انقلاب در نماز عید فطر راجع‌به «آتش به اختیار» فرمودند که لازم است بگویم که این اصطلاح در جاهایی که نظامیان هستند مطرح می‌شود، به طوری که افسر خطوط، مطلبی را می‌دهد و می‌گوید که منتظر ما نباشید و در آنجا متداول و متناسب است، در مجلس هم که صدام حمله کرد،  شهید چمران به همین نکته در مجلس اشاره کرد.


وی افزود: رهبر انقلاب مطلب آتش به اختیار را در میان دانشجویان فرمودند و گفتند که که اگر مشکلی از نظر فرهنگی دیدید، تذکر دهید و نگذارید که سیستم ضعیف و کم‌توان شود، نه اینکه شما حرکت‌‌هایی بکنید که هرج و مرج شود، این تحریف‌ها خوب نیست که انسان کلام یک نفر را بگیرد و جلو و عقب را حذف کند و از این «آتش به اختیار» مفهومی را استنتاج کند که به مقاصد شومش برسد.


خطیب نماز جمعه این هفته تهران اضافه کرد: یک شخصیتی که ولی‌امر و فقیه جامع‌الشرایط، عادل و منادی عدالت، قانون، نظم و رهبر صلح و آزادی و رهبر قانونی است، برای اینکه بنیه فرهنگی کشور قوی شود، چنین تحلیلی (آتش به اختیار) را در مطالبی بیان می‌کنند، اما دشمن می‌خواهد از هر جایی علیه نظام و کشور وارد شود و سوء‌استفاده کند.


به گزارش تسنیم؛ آیت‌الله امامی‌کاشانی در بخش دیگری از سخنانش امنیت موجود کشور را تاجی بر سر ملت ایران دانست و تصریح کرد: این تاج امنیت و عزت را باید حفظ کرد که با وحدت، توکل به خدا و دل به نیت‌‌های پاک به دست می‌آید و همه همه نگاه‌شان به حرکت ولی‌امر باشد، آن وقت است که شوکت ما به جای خودش باقی می‌ماند.


وی همچنین از سپاه پاسداران به دلیل شلیک موشک به مواضع داعش در «دیرالزور» سوریه قدردانی و آن را به جا و درست توصیف کرد و اظهارداشت: امیدوارم تروریست‌ها و حامیان‌شان فهیمده باشند که جمهوری اسلامی ایران در برابر این جنایات هرگز اغماض نمی‌کند و به تروریست و حامیان‌شان پاسخی از این محکم‌تر می‌دهد و این درس را باید بگیرند.


 


امام جمعه خیرآباد: عده ای با پروژه های سپاه عکس می اندازند و بعد مدعی می شوند سپاه رقیب بخش خصوصی استحجت الاسلام طزری امام جمعه خیرآباد بیان داشت: در بحث حیاء از خداوند قید حق الحیاء نیز آمده است، درحالی که در موارد دیگر قید نیست حال باید دید این قید چه معنا می دهد.


حجت الاسلام طزری افزود: در روایت از پیامبر اسلام(ص) است که فرمود از خداوند حیا کنید حق حیا یعنی فرمود اینکه همواره مرگ را جلوی چشم خود قرار دهید یعنی همواره به یاد مرگ باشد و بداند روزی خواهد مرد.


وی ادامه داد: به مال و زینت دنیا اهمیت ندهد و وابسته به دنیا نشود، سر و آنچه در دنیا است را حفظ کند، مفسرین در این مورد گفته اند یعنی چشم ، گوش ، زبان و حتی قیافه خود را نیز حفظ کند.


امام جمعه خیرآباد اظهار داشت: کسی که از خداوند حیا می کند باید به ظاهر خود اهمیت دهد و آنچه را که منافات با یک انسان مسلمان دارد را ترک کند.


حجت الاسلام طزری در خطبه دوم نمازجمعه گفت: مقام معظم رهبری فرمایشی دارند که اگر این فرمایش هم نبود عقل حکم می کرد ما اینگونه عمل کنیم، ایشان فرمودند هر چه مظهر اقتدار ملی است باید تقویت بشود.


امام جمعه خیرآباد افزود: هر آنچه باعث اقتدار و عزت ایران اسلامی است باید حفظ و تقویت و گرامی داشته شود.


وی اظهار داشت: یکی از مظاهر عزت و اقتدار نظام اسلامی ما سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که از بدو تاسیس تاکنون خدمات بسیار ارزنده ای را برای کشور داشته است و این فرمایش امام(ره) است که فرمود اگر سپاه نبود کشور نبود تائید این گفتار است و نمونه بارز این اقتدار و عزت، حمله موشکی به دیرالزور در سوریه بود که به انتقام عملیات تروریستی در تهران صورت گرفت.


حجت الاسلام طزری بیان کرد: همه ما به خصوص مسئولان وظیفه دارند این نهاد مقدس را حمایت نمایند، سپاه در بحث کارهای اقتصادی و عمرانی با خواهش دولت ها وارد میدان شده است و در عرصه های مختلف اقتصادی کمک کار دولت نیز بوده است که نمونه بارز آن راه اندازی پتروشیمی خلیج فارس بود که ما را در تولید بنزین خود کفایی می کرد.


امام جمعه خیرآباد ادامه داد: این عملکرد سپاه باعث شده است که دشمنان سپاه  را همچون خاری در چشم خود ببینند و برای از بین بردن آن به هر کاری که می توانند دست بزنند.


حجت الاسلام طزری افزود: تحریم سپاه از سوی تعدادی از اعضاء اتحادیه اروپا، این کار دشمنان مایه تعجب نیست، بلکه مایه تعجب آن است که عده ای در داخل و متاسفانه بعضی از مسئولین همان کارهایی را بکنند که دشمنان می کنند.


وی ادامه داد: یک روز با پروژه های سپاه عکس می اندازند و میلیاردها بدهی به سپاه را به فراموشی می سپارند و از طرف دیگر مدعی می شوند سپاه رقیب بخش خصوصی است، اینگونه افراد باید بدانند کار و عمل آنان هر چند از روی غفلت باشد بازی در زمین دشمن است.


امام جمعه خیرآباد گفت: به فرموده مقام معظم رهبری ۶ تا ۱۲ تیر به نام هفته حقوق بشر آمریکایی نام گرفت، هفته ای که با نگاه به آن شاهد انواع جنایت‌های آمریکا در این هفته هستیم.


وی ادامه داد: ابتدای آن با ترور نافرجام مقام معظم رهبری و آخر آن با منهدم کردن هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی با ۲۹۰  نفر مسافر، آمریکا با این همه جنایاتی که در حق مردم کشور ما و سایر کشورهای اسلامی و غیر اسلامی انجام داده است، باید در مجامع بین المللی محکوم و به جنایاتش رسیدگی شود.


حجت الاسلام طزری اظهار داشت: امروز با توسل به همین حقوق بشر کشورهایی همچون کشور ما را متهم به نقض حقوق بشر می کنند و انواع تحریم‌های ظالمانه را علیه کشور ما وضع می‌کند و حال آنکه می‌دانیم این تحریم‌ها بهانه‌ای بیش نیست و هدف از بین بردن و تغییر نظام اسلامی است که به آن نخواهند رسید.


وی با اشاره به اینکه وزارت علوم در یک اقدام کم سابقه بیش از چند هزار رشته از دانشگاه آزاد اسلامی را به بهانه ارتقا کیفیت حذف کرد گفت: این اقدام مشکلات بسیاری را برای دانشجویان این دانشگاه به وجود آورده است، اینکه باید علم در دانشگاه ها چه دولتی و چه آزاد ارتقا یابد سخن درستی است و اینکه دانشگاه آزاد باید کیفیت آموزشی را ارتقا دهد مطلب درستی است اما حذف چند هزار رشته شائبه  سیاسی بودن این کار را می رساند و ثانیا خلاف مصوبه مجلس نیز می‌باشد.


وی تصریح کرد: وزارت علوم اگر می‌خواهد نظام آموزشی را ارتقا دهد نباید خلاف قانون این کار را انجام دهد.


 


امام جمعه اسلامشهر: آمریکایی ها هیچ‌وقت حقوق بشر نمی‌فهمند/ سپاه به معنای حقیقی حزب‌الله استحجت‌الاسلام‌ والمسلمین علی قلی پور  در خطبه‌های عبادی-سیاسی نماز جمعه نهم تیرماه در اسلامشهر ضمن توصیه به تقوا افزود:بر اساس روایتی از پیامبر اکرم (ص) تسبیحات اربعه ذکری است که ریشه در زمین  و شاخه در آسمان دارد، همچنین ۳۰ مرتبه خواندن این ذکر بعد از نمازهای واجب خیلی سفارش شده است.


وی با اشاره به ایام روزه‌داری در ماه مبارک رمضان گفت: باید برکاتی که ماه مبارک رمضان برای ما داشت حفظ  و ذخیره کنیم.


وی با اشاره به آیه پایانی سوره مبارکه مجادله خاطرنشان کرد: خداوند در این آیه کسانی که حزب‌الله را معرفی می‌کند، خداوند می‌فرماید: کسانی که به خدا و روز قیامت ایمان دارند نمی‌بینی که اینان با دشمنان خدا و پیامبر دوست شوند  این‌ها دوستی‌شان معیاری دارد ولو پدر، برادر یا اقوامشان باشند، مؤمنان با آنان دوست نمی‌شوند خداوند ایمان را در دل این‌ها نوشته است این‌ها حزب‌الله هستند  و به رستگاری رسیدند.


حجت‌الاسلام‌ والمسلمین قلی پور  با اشاره به  ۸ شوال، سالروز تخریب قبور ائمه بقیع بدست آل سعود افزود: آل سعود نه‌تنها قبور ائمه، بلکه قبور خیلی از بزرگان و صحابه را تخریب کردند، آن‌ها به قبور مدینه بسنده نکردند  و در قبرستان‌های مکه گنبد و بارگاه را تخریب کردند، همان سال در کربلا ۷ هزار نفر از علما و فضلا را کشتند و هر چه اشیای قیمتی بود غارت کردند، آنان می‌خواستند به نجف حمله کنند که نتوانستند.


امام جمعه موقت اسلامشهر اعلام کرد: اقدامات این جنایت‌کاران  تنها محدود به زمان حال نیست که به یمن حمله می‌کنند و کودکان را می‌کشند.خداوند انشالله این غده چرکین را از بدنه اسلام پاک کند تا مسلمانان راحت زندگی کنند،هر جا شر و فتنه‌ای هست آل سعود دست دارد.


وی بابیان اینکه اهل تسنن مانند شیعیان زیارت قبر پیامبر  و قبور ائمه را برخود لازم می‌دانستند، افزود: آل سعود اعتقاد دارد که زیارت قبر ائمه شرک است اما اهل تسنن قبر پیامبر را زیارت می‌کنند آل سعود از مسلمانان می‌ترسیدند وگرنه قبر پیامبر اکرم را نیز تخریب می‌کردند آل سعود نوکران حلقه به گوشی هستند که مجری دستورات اربابشان‌اند.


وی با اشاره روز ۱۲ تیرماه ، سالروز سقوط هواپیمای مسافربری ایران توسط ناوگان متجاوز آمریکا گفت: آمریکایی‌ها پایبند تعهد خود نیستند و هیچ‌وقت حقوق بشر نمی‌فهمند.


خطیب نماز جمعه اسلامشهر با اشاره جنایات آمریکا در افغانستان و عراق و حمایت از داعش گفت:آمریکا ۶۰ سال است که از رژیم غاصب صهیونیستی برای از بین بردن فلسطینی‌ها حمایت می‌کنند، حمایت از عربستان برای ترور مردم بیچاره یمن و تخریب بناهای آنان و بمباران شیمیایی هیروشیما ازجمله جنایات آمریکا در جهان است.دولتمردان ما باید مراقب باشند ، نباید گول این‌ها را خورد و نباید با آنان رابطه دوستی برقرار کرد.


وی ضمن تشکر از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حمله به مواضع داعش در سوریه گفت: سپاه به معنای حقیقی حزب‌الله است ،آنان  با این اقدام دل مردم را شاد کردند ، انشاالله که بتوانند انتقام همه مظلومان عالم را بگیرند.


 


امام جمعه موقت رباط کریم: مردم هر مسئله کوچکی را قضایی نکنندحجت الاسلام علی اکبر رشید زاده، امام جمعه موقت رباط کریم در آیین عبادی سیاسی روز جمعه این شهر که با حضور آحاد مردم خداجو در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: متاسفانه ما در حال غفلت از خدا هستیم یعنی به امورات دنیا مشغول شده و از یاد غافل گشته ایم، این می تواند اسباب مرگ ناگهانی را فراهم نماید.


وی در ادامه فرمود : ماه مبارک رمضان دستاوردهای فرهنگی، سیاسی ومعنوی زیادی داشت و مردم در این ماه این دستاوردها را به دست آوردند این‌ها ذخیره‌های الهی نیز بودند که باید در راه حفظ آن‌ها کوشا باشیم.


امام جمعه موقت رباط کریم تأکید کرد: در تیرماه اتفاقات زیادی افتاده است، در این حادثه‌ها عمدتا دست امریکا از حمایت های صهیونیست ها نمایانگر بود.


وی ادامه داد: اولین اقدام ترورنا فرجام رهبر معظم انقلاب بود که در مسجد ابوذر اتفاق افتاد که رهبری در این حادثه اسیب دیدند، در حادثه بعدی نیز شهید بهشتی به همراه یارانش در یک عملیات تروریستی از دنیا رفتند که این اتفاقات در کشور ما مایه استوار شدن انقلاب شد.


حجت الاسلام رشید زاده ابراز کرد: فاجعه بزرگ بعدی بمباران شیمیایی سر دشت بود که در این بمباران حدود ۱۲۰ مفر کشته شدند، بیش از ۸ هزار نفر شیمیایی شدند که تا به امروز این افراد هنوز  این بیماری را به دارند و این مشکلات درمانی بسیار زیادی دارند هنوز امریکا حتی یک ریال به ما قرامت نداده است.


وی با اشاره به موضوع حملات اخیر به کشور یمن، اظهار کرد:امروز در یمن بمب‌های آمریکایی مردم مظلوم یمن را می‌کشند، در بقیه کشور ها هم همین طور است در سوریه،عراق، لبنان و در همه جا ردپایی از خون خواری امریکا دیده می‌شود.


رییس دادگستری رباط کریم تصریح کرد:هفته قوه قضائیه است درست مشکلاتی وجود دارد اما باید گفت حدودا پیش از ۱۵ میلیون پرونده وجود دارد، در قوه قضائیه ریش سفیدان  وارد میدان عطوفت شوند،هر مسئله کوچکی را قضایی نکنند تا کیفیت پایین نیاید، مردم هنگام معامله دقت کنند قبل هر معامله ای با یک حقوق دان مشورت کنند، لطفا درهنگام سرمایه گذاری در موسسه‌ها دقت کنید طمع نکنید تا دچار مشکل نشوید.


 


امام جمعه بخش گلستان: خواسته های کفار و منافقین مشترک است/ امروز جبهه، جبهه جنگ نرم می باشدحجت الاسلام والمسلمین عارفی امام جمعه موقت بخش گلستان در خطبه های نماز جمعه خود ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای اللهی، بیان داشت: پیروزی در دور های مختلف انقلاب اسلامی نظیر زمان شکل گیری انقلاب، جنگ تحمیلی و حال حاضر را مدیون انسان های باتقوایی هستیم که در زمینه های مختلف توانستند نقش موثر خود را ایفا کنند.


وی در ادامه با تاکید بر این امر که ما مدیون تقوای رهبر انقلاب هستیم، گفت: امثال مقام معظم رهبری توانستند بلا را تا به امروز از سر این کشور دور کنند، و خداوند از انسان های متقی حمایت حمایت می کند.


حجت الاسلام والمسلمین همچنین به تلاش های پیاپی کفار اشاره کرد، و تصریح کرد: دشمنان انقلاب امروز سعی در از بین بردن خدامحوری هستند و زمانی که خدامحوری از بین برود، بحث انسان محوری را به میان خواهند کشید، نخستین ویژگی این کفار جهان بینی مادی آن ها می باشد، اینکه هرگز از شما راضی نخواهند شد.


وی در رابطه با خصوصیات کفار، اذعان داشت: اینان تنها به فکر منفعت خود بوده و از هر فرصتی برای ضربه زدن به ملت مسلمان استفاده می کنند، و نباید برخی زمانی که کفار حرکتی انجام نمی دهند، بگویند که بخاطر شخص من یا حزب و گروه ما بوده است، چرا که این امر به دلیل عدم توانایی کافرین است.


امام جمعه موقت بخش گلستان خواسته های کفار و منافقین را یکی دانست، و تبیین کرد: برای مثال در سال ۵۹ آمریکایی ها دستور مسدود کردن دارایی های ایران را دادند و همچنین ناو آمریکایی در سال ۶۸ هواپیمای مسافربری ایران را در خلیج فارس هدف قرار می دهد، که سالگرد این اتفاقات در هفته پیش رو می باشد.


وی با بیان صحبت های مقام بلند پایه امریکایی در شب گذشته مبنی بر حمایت از ایرانی های خوب، تشریح کرد: خوب از نظر آن ها تعریف دارد، و در صحبت های خود گفت که منظور از ایرانی های خوب، افراد مخالفت می باشد، و تقویت آن ها را مهم خواند.


عارفی در پایان باتوجه به سخنان رهبر انقلاب مبنی بر تغییر جای شهید و جلاد افزود: مراقب باشید که چنین اتفاقی نیوفتد، و عده ای نگوبند که چرا برخی از منافقان و کفار مجازات شدند و بدین ترتیب جای خوب و بد تغییر نمایند، امروز جبهه، جبهه جنگ نرم و هجوم به نفکرات و اعتقادادت افراد می باشد.


 


امام جمعه دماوند: ترورهای دهه ۶۰، انتقام‌گیری منافقان و بنی‌صدر بود/ روزی که ملت عراق، مقاومت را به‌جای مذاکره انتخاب کرد، به سمت پیروزی حرکت کردحجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح دماوندی در خطبه‌های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه شهر دماوند، اظهار کرد: ششم تیرماه سال ۱۳۶۰، یادآور ترور نافرجام رهبر انقلاب است که بعد از نطق تاریخی ایشان در عدم‌کفایت سیاسی بنی‌صدر صورت پذیرفت که عده‌ای معتقدند، این انتقام‌ها به‌واسطه رابطه بنی‌صدر با سازمان منافقین بوده است.


وی افزود: امام در پیامی که به رهبر انقلاب در پی این ترور داشتند، این موضوع را به ایشان تبریک گفتند و این موضوع را نشان از خدمت ایشان به کشور، اسلام و مسلمانان دانستند.

امام‌جمعه شهرستان دماوند با اشاره به حادثه ترور شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران باوفایش، خاطرنشان کرد: امام خمینی، بهشتی را مظلوم معرفی کردند و عده‌ای سعی داشتند شهید بهشتی را پیش از ترور فیزیکی، ترور شخصیت کنند.


فتاح دماوندی بابیان اینکه باید قوه قضاییه همچون دولت و مجلس، موردحمایت قرار گیرد، تصریح کرد: نباید بگذاریم دستگاه قضایی مورد تهمت قرار گیرد و اگر منافقان اعدام نشوند و تعدی گران به بیت‌المال محاکمه نشوند، چراغ امید مردم کم‌سو می‌شود.

وی بابیان اینکه کسانی که ترورها را رقم زدند و به عراق، سلاح شیمیایی دادند و داعش را به وجود آوردند، امروز ادعای حقوق بشر دارند، تأکید کرد: آمریکا تنها پی منافع خودش است و کشوری که ۲۲۰ هزار نفر را در حمله اتمی به کشتن داد، دیروز ایران را به نقض قطعنامه‌های سازمان ملل محکوم کرده است و نگرانی آمریکا از جبهه مقاومت و پیروزی‌ها در عراق و سوریه است.


امام‌جمعه شهرستان دماوند بیان کرد: درس حوادث تروریستی سال ۶۰ و حوادث تروریستی امروز این است که مرکز همه این فتنه‌ها آمریکا است و مذاکره نتوانست داعش را بیرون کند؛ بلکه مقاومت توانست آن‌ها را نابود کند.

فتاح دماوندی ادامه داد: روزی که دولت عراق تصمیم گرفت مذاکره را رها کند و به مقاومت روی بیاورد، شهرهای عراق را یک به یک آزاد کرد و روز گذشته، مرکز خلافت ابوبکر بغدادی در موصل آزاد و این دولت دروغین به‌پایان رسید.


 


امام جمعه قرچک: هدف از وجود قوه قضائیه اینست که مردم در جامعه احساس آرامش کنندحجت الاسلام و المسلمین حجت الله اسماعیلی امام جمعه شهرستان قرچک در خطبه های نماز جمعه این شهرستان گفت: اگر چشم بصیرت را باز کنید وسایل بینایی فراهم شده است واگر گوش شنوا داشته باشید سخنان حق به شما رسانده شد. و اگر اهل هدایت باشید وسایل هدایت باشید وسایل هدایت فراهم گشته است.


وی با اشاره به هفتم تیر ماه سالروز شهادت شهید عدالت و اندیشه شهید غریب و مظلومیت ، شهید بهشتی (ره) و هفته قوه قضائیه بیان کرد: ویژگی رسالت آن شهید این بود که در مقابل دو آفت بزرگ و مضر انقلاب ، سخت ایستادند و مبارزه کردند ،نفاق و لیبرالیسم. بر یک عقیده اصولی و حیاتی پا فشاری کردند که اسلام هم دین است و هم دولت ، هم ایدئولژی و هم نظام حکومتی است وامام راحل فرمود : بهشتی مظلوم زیست و مظلوم رفت و خار چشم دشمنان اسلام بود . امام جمعه شهرستان ادامه داد: برترین خدمت شهید ، تدوین مهندسی قضائی بر محور اسلام ناب محمدی بوده است. از جمله سروران جبهه فرهنگی بود که تبلیغ اسلام را و مبارزه با لائیک (تفکر ضد دین ) را در غرب شروع کرد . با تسلط بر زبانهای انگلیسی و آلمانی در کنفرانسهای متعدد فعالیت کردند .


وی با اشاره به سخنان امام راحل تاکید کرد: قوه قضائیه نگهبان آبرو و حیثیت جمهوری اسلامی است، چون مال و جان و نوامیس و دین و ایمان مردم در دست قوه قضائیه است و اگر قضاوتش اسلامی نباشد ما نمی توانیم به حکومتمان اسلامی بگوئیم. . مقام معظم رهبری می فرماید: هدف از وجود قوه قضائیه اینست که مردم در جامعه احساس آرامش کنند، اگر قوی ترین اشخاص یا خود دولت حق کسی را نادیده گرفته و ظلم کرده احقاق حق کند .


اسماعیلی تصریح کرد: وضعیت قضائی شهرستان ما وضعیت مطلوبی است و مشکلاتی که باعث عدم اطمینان باشد و احساس نا امنی شود وجود ندارد در صورتی که قبلاً مشکلاتی وجود داشت که از زحمات رئیس محترم دادگستری و دادستان محترم و مجموعه قضای تشکر می کنم .


وی افزود: یکی از توفیقات بجای مردم برخورد قانع با افراد فاسد و شرور جامعه است ، بویژه عناصری که امنیت فرهنگی و اجتماعی جامعه را به خطر می اندازد ، نباید چنان مماشات شود تا قبح گناهان از بین برود .


امام جمعه شهرستان قرچک در ادامه گفت:دو معضل بزرگ امروز جامعه ما اعتیاد ، و فساد اخلاقی است که هر دو محصول فقر مالی است.و فقر مالی محصول بیکاری است. راه مبارزه با فقر و فحشاء ایجاد اشتغال است. ایجاد کار و اشتغال ، تنها راه چاره رسیدن به سلامتی جامعه است . فساد اخلاقی ، فساد مالی، ناامنی اجتماعی (طلاق) فساد اقتصادی (مثل نزول ، ربا ، رشوه) همه و همه بیشتر بخاطر بیکاری است .


وی افزود: اگر تصمیم گیران و قدرت مندان و مجریان در کشور کوتاهی کنند و به فکر معیشت مردم و به فکر تولید و اشتغال نباشند ، همواره و همساز دشمن می ، به نظام سلطه کمک می کنند . امام جمعه قرچک وابستگی و وارفتگی و تنبلی و گرسنگی زمینه ساز پذیرش و تسلیم نظام سلطه است . استکبار در کشور های اسلامی بدنبال این هدف است.


وی بیان کرد: آل سعود و آل خلیفه این سلطه را پذیرفتند که بدنبال توسعه این تفکر هستند. مردم شریف ، دلسوز ان نظام جمهوری اسلامی شهید دادها ، رزمندگان اسلام ، جوانان انقلابی توطئه نفوذ در بدنه نظام محسوس است . دشمن به عناصری در داخل امید پیدا کرده است. عده ای از مسئولان کلان هنوز مشکلی را حل نکرده ، بدنبال مشکلات جدیدهستند.


وی تاکید کرد: مسئله حذف قریب به ۳۰۰۰ رشته در دانشگاه آزاد اسلامی ، که موجی از نگرانی را در میان دانشجویان و اساتید و مسئولان این دانشگاه بوجود آورده است. مسئولان آموزش عالی باید توجه داشته باشند که هر چند افزایش کیفیت آموزش عالی کشور لازم است و خواسته همه ماست اما اقدامات عجولانه و باردار و مشکوک ، برداشت هایی سیاسی دارد و به آموش عالی و وزارت علوم ضرر و ضربه می زند .


وی تصریح کرد: مشکلاتی که برای موسسات ثامن و مهربوجود آمد مسئولان بانک مرکی می توانستند زودتر از این حل کنند مردم تمام این مسائل را سیاسی تلقی می کنند بدنبال ریشه های نفوذ هستند ، مردم ناراحت هستند.


امام جمعه قرچک گفت: بنده از نیروهای انقلابی تقاضا دارم فرمان آتش به اختیار را جدی بگیرند ، ضمن رعایت نکاتی که مقام معظم رهبری فرمودند: سطحی نگر را کنار بگذاریم ، بدنبال حرکتهای غیر قانونی نباشیم . ولی با حرکتهای درست و حساب شده مدعیان پوچ اندیشه را بدهکار کنیم و جریان انقلاب را طلبکار. دولت مردان محترم قدردان حرکتهای جهادی و انقلابی نیروهای ارزشی بویژه سپاه و بسیج باشید ، به نفع خود شما است .


وی افزود: بدون توجه به تعهدات شما در قبال فعالیت را اقتصادی و سازندگی به کمک شما آمدند شما خودتان آوردید عکس گرفتید ، بدهی های سپاه را ندادید ولی در مقابل با بی انصافی حرف می زند این در حالی است که مقام معظم رهبری، کار سپاه ، موضع سپاه، و نمایش قدرت سپاه را ذخایر ارشمند اجتماعی کشور و مایه سر افرازی و امید ملت خواندند.


اسماعیلی در پایان خاطرنشان کرد: بدون شک نیروهای دلسوز و انقلابی و ولایتی تحت امر ولی امر ، کار فرهنگی خود جوش و تمیز خواهند داشت و راه نفوذ فرهنگی دشمن را خواهند بست . مهمترین توطئه نفوذ ، ایجاد تفرقه داخلی و منطقه است و حضرت آقا تفرقه و اختلاف را مهم ترین مشکل و جراحتی بزرگ بر پیکره دنبای اسلامی خواندند .


 


امام جمعه شهریار: سپاه امروز نماد اقتدار ایران اسلامی است/ بعضی حرفها در مورد سپاه کودکانه و آزاردهنده استحجت الاسلام حسین فیروزی امام جمعه موقت شهریار ظهر امروز در خطبه‌های نماز وحدت بخش و عبادی سیاسی جمعه که با حضور پر شور ملت مومن و اقشار مختلف مردم شهریار در مصلای امام خمینی این شهر برگزار شد، با دعوت همگان به رعایت حریم الهی گفت: هفته جاری به نام قوه قضاییه نام گذاری شده است و امید است قوه قضاییه‌ای در شأن نظام مهدوی داشته باشیم و البته قوه قضاییه هم اکنون درمسیر سعادت و تعالی جامعه حرکت می‌کند اگرچه ممکن است در بعضی نقاط اشکالاتی هم باشد.


حجت الاسلام حسین فیروزی رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران و امام جمعه موقت شهریار ادامه داد: حوادثی که در این ماه در سالهای انقلاب رخ داده سراسر پند آموز است و می‌بینیم که رژیم جنایتکار و سلطه طلب آمریکا به هواپیمای غیر نظامی هم رحم نکرده و میتوان گفت که آمریکا ابر شرخر عالم است.


وی گفت: وقتی به تاریخچه و رفتار سردمداران این کشور نگاه می‌کنید، می‌بینید که از یمن، لیبی، سوریه،عراق و ژاپن و نمونه آن مردم سردشت قربانی جنایتهای آمریکا و همدستان آن شدند و این دولت سراسر تزویر و فریب که فقط ثروت و قدرت برایشان اهمیت دارد و بوسیله یک گروه که کارتل‌های نفتی و سرمایه‌داری در دست آنهاست اداره شده و طراحی های مختلفی برای به آشوب کشیدن جهان انجام می‌دهند و آمدند در بستر کشورهای اسلامی یک گروه منحرف به نام وهابیت پیدا کرده تا به وسیله آن در دنیا اسلام گریزی کنند.


امام جمعه موقت شهریار افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند که تا ۲۵ سال آینده اینها نخواهند بود و استکبار بوسیله یک گروه منحرف و خونخوار به نام داعش در حال بدنام کردن اسلام و اسلام گریزی است.


فیروزی گفت: تنها راهی که دشمنان اسلام میتوانند به آن ضربه بزنند ، از داخل جامعه اسلامی است و به مسئولین توصیه و برای آنان دعا می‌کنیم و از خدا می‌خواهیم که به مسئولین ما عقل، حکمت، ولایتمداری، مردم داری ، دلسوزی و مهدوی صفتی عنایت کند.


حسین فیروزی اظهار داشت: شنیده شده بعضی ها در مورد نماد اقتدار اسلامی یعنی سپاه که یادگار شهدای والامقامی است آن را با یک افکار کودکانه می‌آزارند، اما سپاه امروز نماد اقتدار ایران اسلامی، نماد اقتصاد مقاومتی، نماد یک نهاد ولایتمدار است.


 


امام جمعه ری: استحکام و قدرت قوه قضاییه زمینه ساز تقویت قوای مجریه و مقننه استحجت الاسلام و المسلمین سید علی شاهچراغی امام جمعه شهرری در خطبه های نماز عبادی سیاسی این هفته که در مصلی بزرگ حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار شد، ضمن دعوت خود و نمازگزاران به تقوای الهی، گفت: انسان در سایه پایبندی به تقوا، اخلاص در عمل و کم کردن آمال و آرزوها، به درجات والا می رسد.


وی با اشاره به مناسبت هایی که در این هفته قرار دارد، گفت: شهید آیت الله صدوقی امام جمعه یزد از محورهای مبارزه علیه رژیم شاه و از یاران نزدیک امام خمینی(ره) در پیروزی انقلاب اسلامی بود که در  یازدهم تیرماه ۱۳۶۱ توسط منافقین به شهادت رسید.


امام جمعه شهرری ادامه داد: در دوازدهم تیرماه ۱۳۶۷ هواپیمای مسافری ایرباس ایران که از بندرعباس عازم دبی بود، بر فراز آب های خلیج فارس مورد هجوم یگان های دریایی متجاوز آمریکایی قرار گرفت و سقوط کرد و  تمامی ۲۹۰ سرنشین آن جان باختند.


شاهچراغی با اشاره به با اشاره به سالروز تخریب بقاع متبرکه بقیع از سوی وهابیون، ابراز کرد: وهابیت و بهاییت هر دو دست پرورده انگلیس بوده و اینان از کفار نیز پلیدتر و پست‌تر هستند.


وی با بیان این که در هفته قوه قضاییه قرار داریم، گفت: عدالت مسئله مهمی است که امیرالمومنین (ع) به خاطر آن شهید شد. اگر قوه قضاییه قوی نباشد، قوای مجریه و مقننه نیز نمی توانند قوی باشند.


امام جمعه شهرری افزود: روزی که ریشه های ظلم در نظام اسلامی رخنه بکند، روز مرگ جمهوری اسلامی است و لذا در کشور ما با داشتن قاضی های شریف و مومن عدالت رعایت می شود و مردم نیز بایستی وقتی قوه قضاییه حکمی صادر می کند، تمکین کنند.


شاهچراغی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در روز عید فطر، گفت: برخی افراد از عبارت «آتش به اختیار» برداشت های ناصوابی کرده اند و این کلام را به بی نظمی و بی قانونی عبیر کرده اند.


وی با اشاره به قسمت هایی از وصیت نامه سیاسی الهی امام خمینی(ره) بیان کرد: اگر مسئولین نسبت به امربه معروف اقدام نکنند وظیفه مردم است که به این موضوع بپردازند و با کوتاهی مسئولین این وظیفه از مردم ساقط نمی شود.


امام جمعه شهرری با تبریک به مناسبت آزادسازی موصل گفت: برخیدولتمردان عراق و اولین کسانی که موصل را در اختیار داعش قرار دادند و به مردم عراق خیانت کردند باید محاکمه شوند.


شاهچراغی با بیان اینکه داعش به کسی رحم نمی کند، گفت: اگر نیروهای ایرانی برای کمک به عراق نمی رفتند، اکنون بغداد به عنوان اسرائیل دوم کنار ایران بود.


 


امام جمعه قدس: تحریم های جدید آمریکا سند بدعهدی آنها در برابر توافقات بود/ پیام آتش به اختیار به معنای حرکت انقلابی در مسیر آرمانهای نظام استحجت الاسلام والمسلمین سید ابوالقاسم میر احمدی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر قدس که با حضور پرشور نمازگزاران برگزار شد، اظهار کرد: خودم و همه شما را به رعایت تقوا الهی دعوت میکنم چرا که تقوا تنها ملاک انسان در پیشگاه حق تعالی است.


وی در ادامه گفت: به پایان رسیدن ماه میهمانی خدا، ماه رمضان، باید سر منشا حفظ تمام خوبی ها باشد و مومنین  باید با تقوا و حفظ خویشتن از گناهان، در تمام ماه های خدا عبودیت خود را مانند ماه رمضان نگه دارند.


میراحمدی افزود: خداوند منان رحمات خود را از هیچ بنده ای در جهان دریغ نمی سازد و این امت ها هستند که سرنوشت خویشتن را به دست خود میسازند و عاقبت دنیا و آخرت خود را تعیین میکنند.

وی با اشاره به بح تروریسم در منطقه بیان کرد: برای تمام جهان آشکار شده است که تروریسم نتیجه ی شرارت های آمریکا و هم پیمانان استکباری و صهیونیست آنهاست و امروز اگر بح ترریسم در منطقه اوج گرفته است ناشی از سیاست های و اهداف خبیثانه ی آمریکایی هاست که در راس مستکبرین جهان قرار گرفته اند.


حجت الاسلام و المسلمین میر احمدی ادامه داد: نان آمریکایی ها و کشور های غربی که مدعی حقوق بشر هستند، در گسترش جنگ های بشری است  و با حمایت مالی ، تسلیحاتی و درآمدهای نامشروع نفتی افرادی را از مناطق مختلف به سوریه و عراق آورده‌اند تا در آنجا برادرکشی و ناامنی به وجود بیاورند.


امام جمعه شهرستان قدس در  نماز عبادی سیاسی این هفته عنوان کرد: تحریم های جدید آمریکا علیه ایران اسلامی، بار دیگر نشان از غیر قابل اعتماد بودن آمریکا و سند بد عهدی آنها بود که عدم تعهد آنها در برابر سند برجام را ثابت کرد.


وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با دانشجویان و واژه آتش به اختیار، یادآور شد: واژه آتش به اختیار که توسط رهبر حکیم انقلاب اسلامی عنوان شد و متاسفانه سوء برداشت های بسیاری بر آن وارد شد، به معنای انقلابی عمل کردن و نشان دادن چهره‌ی روشن انقلاب  و حرکت به سوی أهداف و تحقق آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی است


حجت الاسلام و المسلمین میراحمدی در پایان خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان قدس خاطرنشان کرد: دشمنان همواره در تلاشند که در مراکز حساس فرهنگی، دانشگاهی و تصمیم‌گیری‌های کلان فرهنگی و تربیت اسلامی، با چهره اصلاح‌طلبی و خیرخواهی، برنامه‌های مخرب تربیتی و آموزشی را به نسل جوان ما منتقل کنند که با بصیرت قشر فرهنگی ما این موضوع هرگز محقق نمیشود.


 


امام جمعه باقرشهر: بزرگ ترین کار فرهنگی در هر منطقه و شهری حضور در نماز جمعه استآیت اله سید احمد موسوی امام جمعه باقرشهر در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن دعوت مردم به تقوای و به اهمیت توبه و بازگشت از گناه در هر مرحله از زندگی تاکید کرد .


با تقوا باشید واجبات الهی را انجام بدهید از حرام های الهی بپرهیزید تقوا مهمترین توصیه خدا در قرآن است


امام جمعه باقرشهر در ادامه ضمن توضیحات در مورد جرم و مجازات سرقت سخنانی در مورد جزیات و چگونی مجازات سارقان ایراد نمودند

وی در ادامه در مورد سرقت خانوادگی توضیحاتی ارائه کرد و انواع آن را به پنج قسمت تقسیم و درباره مجازاتها واحکام آنها سخن گفت.


وی در خطبه دوم ضمن دعوت دوباره مردم به تقوای الهی و اشاره به روز قدس و عید فطر افزود:روز قدس امسال باشکوه هرچه تمام تر در ایران اسلامی و در اکثر نقاط جهان و کشورهای مختلب برگزار شد.ویکی از زیباترین صنحه های روز قدس راهپیمایی مردم یمن زیر هجوم حملات عربستان و امریکا قرار دارد به دستور امام(ره)راهپیمایی روز قدس را به حمایت از مردم فلسطین برگزار میکنند.


خطیب نماز جمعه بخش کهریزک گفت:نماز عید سعید فطر نیز به مانند هرسال و به همت ستاد نمازجمعه باقرشهر و همکاری مسئولین با حضور  عموم مردم شهید پرور باقرشهر برگزار شد.که از همه مردم و مسئولین تقدیر و تشکر می کنم.


موسی در ادامه افزود :در ماه مبارک رمضان مردم با ایمان با وجود گرمی طاقت فرصای هوا روزه گرفتند و در این ماه حضور چشم گیر جوانان در جلسات قرآنی و سفره های ساده افطاری در مساجد و کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در این ماه که قابل ستایش می باشد.


وی گفت: طبق فرمونده های مقام معظم رهبری مهم ترین کار در نظام مقدس اسلامی کار فرهنگی است به همه ما توصیه کردند همه ما باید در جامعه کار فرهنگی کنیم،باید روزنه های نفوذ دشمنان را سد نمائیم و مجموعه های مختلف دولتی و مردمی باید منافذ فرهنگی را مسدود کنند؛ مهم ترین کار در نظام اسلامی کار فرهنگی است و باید جلوی نفوذگاه های فرهنگی را بگیریم ، بزرگترین کار فرهنگی در هرشهر و منطقه حضور در نماز جمعه است باید در نماز جمعه شرکت کنیم و به آن رونق دهیم که بهترین کار فرهنگی است.


وی در تشریح موضوع آتش به اختیار فرمودند:آتش به اختیار یک اصطلاح نظامی است، مفهوم آتش به اختیار به معنای کار فرهنگی خودجوش و تمیز است و بهترین کار فرهنگی خودجوش همین نماز جمعه است، مصلی نماز جمعه قلب فرهنگی هرشهر است، ما با حفظ و پر رونق انجام دادن نماز جمعه می توانیم منافذ دشمن را ببندیم و توطئه های آن ها را خنثی کنیم؛ نیروهای انقلابی و دلسوز نیز باید بیش از همه مراقب حفظ نظم و آرامش کشور باشند.


وی در پایان گفت:درود میفرستیم به روح شهید صدقی ،شهید مهراب در یازدهم تیر ماه در نماز جمعه یزد به شهادت رسید به روح و رواح این شهید صلوات میفرستیم .


دوازده تیر ماه نیز نامگذاری شده به روز حقوق بشر آمریکایی ها و ما این هفته را به این نام میشناسیم و میدانیم از دوازدهم تیر ماه هفته حقوق بشر آرمیکایست که متاسفانه آمریکایی ها حقوق بشر را به این صورت می داند که هرموقع هر جا دلشون بخواد هر قلطی می کنند و بعد دم از حقوق بشر می زنند ،در ششم تیر ماه شصت مقام معظم رهبری که امام جمعه تهران بودند به قصد کشتن و شهادت ترور می کنند که خداوند ایشان را برای ما حفظ می کند و می ماند و امروز رهبر مسلمین جهان هستند و از او تبعییت می کنیم،و همچنین شهید بهتی که به همین مناسبت روز قوقه قضائیه و هفته قوقه قضائیه را نیز گرامی می داریم .


انتهای پیام/

[ad_2]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *