خانه / اخبار روز / رهاسازی ۵۰ هزار قطعه ماهی در استخرهای زابل/ ۱۵ تن قزل آلا برداشت خواهد شد
IMG_20180308_072151_618.jpg

رهاسازی ۵۰ هزار قطعه ماهی در استخرهای زابل/ ۱۵ تن قزل آلا برداشت خواهد شد

[ad_1]


ساعت: ۱۳:۳۹
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
شناسه خبر: ۱۳۲۶۲۶۶

رئیس شیلات زابل گفت: ۵۰ هزار قطعه بچه ماهی سردآبی در استخرهای زابل رهاسازی شده بود که پیش بینی می شود حدود ۱۵ تن ماهی قزل آلای رنگین کمانی از این استخرها برداشت شود.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمودسرگزی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا؛ ابراز کرد: رها سازی بچه ماهی های‌ سردآبی از نوع قزل آلای رنگین کمانی از آبان تا اواسط دی ماه امسال در استخرهای بتنی شهرستان زابل انجام شده بود.

وی افزود: وزن اولیه بچه ماهی های قزل آلا رها شده در استخرها ۲۰ گرم است که در پایان دوره پرورش به طور متوسط به ۴۰۰ گرم می رسند.

رئیس شیلات زابل خاطرنشان کرد: ماهی قزل آلا به صورت زنده در زابل با قیمت کیلویی ۱۵۰ هزار ریال به فروش می رسد.

سرگزی ادامه داد: بیشتر ادارات و سازمان های دولتی این شهرستان در زمان برداشت این نوع ماهی لیستی از مقدار نیاز کارکنان خود تهیه و ماهی را به طور مستقیم و بدون واسطه از استخردار خریداری می کنند.


وی با عنوان اینکه پرورش ماهی قزل آلا در استخرهای زابل به صورت متراکم است، اذفان کرد: آبزی پروران می توانند با استفاده از روش های موثر نظیر مکانیزاسیون در استخرهای پرورش ماهی، سود اقتصادی مناسبی به چرخه کشاورزی خود وارد کنند.

سرگزی تاکید کرد: برداشت ماهی از اوایل اسفند ماه شروع و تا پایان این ماه ادامه دارد تا با برداشت و فروش آن ها بتوان در راستای اقتصاد مقاومتی گام برداشت.

انتهای پیام/

[ad_2]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *