خانه / اخبار روز / رامین حسین پناهی به چه جرمی محکوم به اعدام است؟
1654556

رامین حسین پناهی به چه جرمی محکوم به اعدام است؟

[ad_1]


ساعت: ۱۳:۰۸
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
شناسه خبر: ۱۴۰۵۴۴۶

رامین حسین پناهی از اعضای گروهک کومله است که سال گذشته قبل از انجام یک عملیات مسلحانه در سنندج دستگیر و اکنون به اعدام محکوم شده است.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، آنچه در ادامه می‌خوانید برگرفته از اظهارات رامین حسین پناهی در یک کلیپ ویدیویی است.


 


رامین حسین پناهی فرزند محمد متولد ۱۳۷۰ اهل دهگلان از استان کردستان. در سال ۱۳۹۲ به تشکیلات مخفی گروهک کومله در داخل ایران می پیوندد. در همان سال توسط نهادهای امنیتی ایران احضار و نسبت به عواقب کار همکاری با این گروهک به او اخطار داده شده و تعهد کتبی از او اخذ می شود.


 


بر اساس اخبار منتشر شده در رسانه‌های داخل ایران، رامین بدون توجه به این اخطار ها در شهریور ۱۳۹۲ به تحریک برادرانش که عضو کومله بودند از کشور خارج و به اردوگاه کومله در شمال عراق می پیوندد و به عضویت رسمی کومله درآمده، آموزش های نظامی دیده و مسلح می شود. در تاریخ ۲ تیرماه سال ۱۳۹۶ در قالب تیم نظامی ۴ نفره کومله توسط این گروه سازماندهی و برای انجام یک عملیات مسلحانه وارد خاک ایران می شود. در نزدیکی شهر سنندج به کمین نیروهای امنیتی می‌افتند که ۳ عضو این تیم، در درگیری مسلحانه و تیراندازی دو طرفه کشته و رامین دستگیر و نهایتاً محکوم به اعدام می شود.


 


این  رسانه‌ها در مورد خانواده رامین حسین‌پناهی اینگونه نوشته‌اند:


 


رفیق حسین پناهی (برادر رامین) –  عضو رهبری گروهک کومله و مسئول اعزام تیم های مسلح در این گروهک.


 


امجد حسین پناهی (برادر رامین) کادر فعال گروهک کومله، که به گفته مسؤولین نهادهای امنیتی ایران در ترور دختر بچه ۱۳ ساله کردستانی به نام سمیرا حسین پناهی به دستور کومله دست داشته و در سال ۱۳۸۷ از کشور فراری و پناهنده آلمان و از مسئولین کمیته کومله در آلمان می باشد.


 


انور حسین پناهی (برادر رامین): عضو تشکیلات داخل کومله که در تیم ترور سمیرا حسین پناهی حضور داشته است.


 


افشین حسین پناهی (برادر رامین): عضو تشکیلات مخفی کومله که به همین جرم دستگیر و در زندان به سر می برد.


 


انتهای پیام/

[ad_2]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *