خانه / اخبار روز / خبر جدید: ۹ دی ضامن امنیت کشور بود

خبر جدید: ۹ دی ضامن امنیت کشور بود

[ad_1]


ساعت: ۱۰:۱۸
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۱۰/۰۸
شناسه خبر: ۹۹۰۷۳۲

نایب رئیس شورای اسلامی شهر شُنبه گفت: اوضاع منطقه را که بررسی می کنیم امنیت در کشور جمهوری اسلامی ایران را متوجه می شویم.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازترنم دشتی نهم دیماه در تاریخ کشور روز بصیرت ملی نامیده می شود زیرا در این روز بزرگ مردم ایران وحدانیت و یکپارچگی ملی و بصیرت را به تمام معنا به دشمنان این مرزو بوم نشان دادند. با علی صلحی مطلق نایب رئیس شورای اسلامی شهر شُنبه درباره ای این روز بزرگ به گفتگو می نشینیم:


 


گرامیداشت حماسه ۹دی چه لزومی دارد؟


۹دی روز بصیرت ملی  می باشد و گرامیداشت آن به مثابه همیشه در صحنه بودن است  تا اینکه  دشمنان این مرز وبوم  بدانند که این مردم همیشه پشتیبان رهبری و ولایت فقیه هستند.


 


۹دی چه تاثیری در سرنوشت نظام اسلامی و کشور داشت؟


۹دی و حماسه آن روز توسط مردم باعث تثبیت نظام و یاس و ناامیدی در دل دشمنان نظام شد و این امر باعث دشمنان برای همیشه بدانند که این سرزمین همیشه یک رهبر بزرگ دارد که در سختی ها می توانند به آن تکیه کنند.


 


نقش این حماسه بی نظیر در حفظ امنیت کشور را چطور تحلیل می فرمایید؟


حماسه ۹ دی و لبیک مردم به ندای رهبری باعث شد که مردم بدانند که دشمنان نظام هیچ گاه دست از دشمنی و کینه توزی بر نمی‌دارند و همین موضوع باعث آگاهی مردم و مسئولین شده و اجازه هیچ گونه تحرکی به معاندان با نظام ندهند، در صورتی که امروز الحمدالله امنیت کشور در وضعیت مطلوبی می باشد و اوضاع منطقه را که بررسی می کنیم امنیت در کشور جمهوری اسلامی ایران را متوجه می شویم.


 


بیگانگان چه نقشی در فتنه ۸۸ داشتند و به دنبال چه اهدافی بودند؟


همگی عمال بیگانه بودند در پشت این فتنه که هدف آنها ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی بود که با هدایت و درایت رهبری و آگاهی مردم ناکام ماندند.


 


 نقش فتنه ۸۸ را در تشدید تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران با تصویب قطعنامه ۱۹۲۹ چطور تحلیل می کنید؟


 


پشت این فتنه خود آمریکا و انگلیس وکشورهای غربی بودند که تحریمها علیه ایران را هدایت می کردند و بعد از فتنه چون که موفق نبودند در این باب به فکر تحریمهای بیشتر علیه نظام شدند که در این مورد هم با ایستادگی مردم و توصیه های رهبری نقشه آنها نقش بر آب شد.


 


برخی به دنبال القای این نکته هستند که ۹دی روز بیدارشدن ملت بود، در حالی که مردم از قبل بیدار بودند و در این روز با حضور خود تلنگر و بیدارباشی به مسؤولان و خواص زدند؟ نظر شما در این باره چیست؟


دقیقا همین طور است مردم ما همیشه بیدار و در صحنه حضور مستمر داشته و دارند ولی مردم در این روز واقعا خطوط قرمز نظام را برای خواص روشن و ترسیم کردند. مردم در این روز پشتیبانی خود را از ولایت فقیه اعلام کردند. آنها در این روز هوشمندی خود را نسبت به تحرکات بیگانگان به همه جهان اثبات نمودند.


مصاحبه: وحید ابراهیمی


انتهای پیام/

[ad_2]

 اخبار روز را در سولدوزوم مطالعه کنید. برای مطالعه جدیدترین اخبار روز روزانه از سایت سولدوزوم دیدن فرمایید. ما بهترین اخبار را روزانه برای شما جمع آوری نموده و در سایت سولدوزوم به نمایش می گذاریم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *