خانه / اخبار روز / خبر جدید: کویر لوت میزبان ۴۰۰ ورزشکار جنوب شرق/ برگزاری همایش منطقه ای کویرنوردی در سیستان و بلوچستان

خبر جدید: کویر لوت میزبان ۴۰۰ ورزشکار جنوب شرق/ برگزاری همایش منطقه ای کویرنوردی در سیستان و بلوچستان

[ad_1]


ساعت: ۱۰:۳۴
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۱۰/۰۸
شناسه خبر: ۹۹۰۶۱۸

رئیس هیئت کوهنوردی سیستان و بلوچستان گفت: با حضور ۵استان حوزه جنوب شرق کشور، همایش منطقه ای کویرنوردی در منطقه کویر لوت برگزار می شود.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ غلامرضا مالکی شجاع در گفت و گو با عصر هامون افزود: این همایش با حضور بیش از ۴۰۰نفر از استان های سیستان و بلوچستان، یزد، کرمان، هرمزگان و خراسان جنوبی در روز پنج شنبه ۳۰دی ماه جاری، با حضور علاقمندان به کویرنوردی و به مدت یک روز برگزار خواهد شد.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه کویر لوت ثبت جهانی شده اما ظرفیت ها، پتانسیلها ومزیت های این کویر هنوز حتی برای مردم خود ایران و خصوصا ساکنان سیستان و بلوچستان ناشناخته باقیمانده است.

وی با اشاره به این مطلب که استاندار سیستان و بلوچستان با پیگیری که انجام داده، سیستان و بلوچستان سال آینده به عنوان مقصد گردشگری ایران معرفی شده است، تاکید کرد: همه باید در کنار میراث فرهنگی قرار بگیریم و در این راستا اقداماتی را از سال گذشته آغاز کرده ایم و یک صعود سراسری به تفتان و یک همایش کویرنوردی در استان اجرا شده که نتایج بسیار خوبی داشته است.

وی خاطر نشان کرد: ظرفیت ها و پتانسیلهای گردشگری استان باید توسط رسانه ها و فضای مجازی به آحاد مردم جامعه شناسانده شود.

انتهای پیام/

[ad_2]

 اخبار روز را در سولدوزوم مطالعه کنید. برای مطالعه جدیدترین اخبار روز روزانه از سایت سولدوزوم دیدن فرمایید. ما بهترین اخبار را روزانه برای شما جمع آوری نموده و در سایت سولدوزوم به نمایش می گذاریم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *