خانه / اخبار روز / خبر جدید: چالش مانکن به تیزهوشان کاشان رسید

خبر جدید: چالش مانکن به تیزهوشان کاشان رسید

[ad_1]


ساعت: ۱۷:۰۷
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۱۰/۰۸
شناسه خبر: ۹۹۱۵۳۳

حتما با چالش مانکن آشنایی دارید. این روزها فیلمی از دانش آموزان تیزهوشان کاشان منتشر شده است که در کلاس درس اقدام به ساخت ویدئویی برای مشارکت در این چالش اقدام کرده اند. این یادداشت می کوشد فارغ از حسن و قبح این اقدام، نظرها را به یک مسأله اصلی تر جلب کند.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کاشان اول، حتما با چالش مانکن آشنایی دارید و در این روزها، بارها با انواع آن در تلگرام و اینستا برخورد داشته اید. آدم های یک محیط، در یک لحظه و در هر حالتی که هستند ثابت می مانند تا یکی از همه فیلم بگیرد.


نتیجه این فیلم می شود چالش مانکن (Mannequin Challenge) که خیلی هم دیدنی، جذاب و بعضا مسحور کننده است. همین رمز و راز است که ایرانی ها را قانع کرده پرسرعت تر از همه کشورها به این چالش بپیوندند؛ از هنرپیشه های سینما گرفته تا بازیکنان تراکتورسازی تبریز پس از به ثمر رساندن گل؛ از توریست های خانه طباطبایی ها گرفته تا پرسنل اتاق زایمان با مشارکت یک کودک تازه به دنیا آمده!

در ادامه این روند پرشتاب، حالا نوبت به نخبگان کاشانی رسیده تا در این عرصه میدان داری کنند. یک کلاس از مدرسه تیزهوشان با مشارکت، مدیریت و هنرنمایی یک معلم، اقدام به ساخت یک ویدئو برای مشارکت در این چالش جهانی کرده است و محصول کار، دست به دست بین مردم می چرخد و آدم ها را شاد و سرخوش می کند.

البته این مشارکت دانش آموزی چندان غریب نیست، چرا که اولین بار هم این چالش توسط دانش آموزان فلوریدا ابداع شده است. چالش های مدرن عموما اهداف خاص و منفعت جویانه ای را تعقیب می کنند، اما به مرور دچار پوچی شده و کار به لوس بازی های مجازی می انجامد، درست مثل چالش سطل آب سرد برای توجه دادن به ابعاد یک بیماری خطرناک گه پس از چندی به کل کل های دختر پسری انجامید؛ اما چالش مانکن از همان نخست هدف روشن و تأثیرگذاری در سبک زندگی نداشته است و تنها دلیل موجه آن می تواند ثبت یک لحظه از زندگی روزمره آدم ها باشد.

البته مشارکت معلمان در چالش مذکور ستودنی است، چرا که احتمالا می خواهند دانش آموزان را با یک امر مدرن آشنا ساخته و یا حتی بعد از تولید فیلم برای آنان از سواد رسانه ای بگویند؛ یا اینکه بعد از این همه درس خواندن های شبانه روزی نخبگان این دیار، به آن ها مجال استراحت و تفریح داده و یا اینکه «آرم و نشان» مدرسه را بر سر زبان ها بیندازند.

اما اولیای تربیت در مواجهه با پدیده های مدرن، باید هوشمندی به خرج داده و با عنایت به ابعاد پنهان سبک زندگی جوانان، آنان را گام به گام به مسأله های بالاتر سوق دهند.

آموزش و پرورش ایران، در این روزگار با چالش های جدی و فلج کننده ای مواجه شده است؛ ناکارآمدی نظام آموزشی در مهارت افزایی دانش آموزان، آشوب مفهومی کتاب های درسی، فقر اقتصادی آموزش و پرورش در تأمین معلمان دلسوز، نارضایتی والدین از وضعیت تربیتی فرزندان و ده ها اختلال دیگر گواهی می دهد که باید در مسیر تمدنی، مشارکت معلمان و دانش آموزان برای مسائل مهم تر به کار گرفته شود.

چالش مانکن دیر یا زود فروکش کرده و جای خود را به یک پدیده نوظهور دیگر خواهد سپرد، اما آنچیزی که باقی خواهد ماند چالش آموزش و پرورش و هدر رفت توان و عمر دانش آموزان عزیز ماست. پس همگان در حل این چالش ها به مشارکت بپردازند.


سید مهدی سیدی


انتهای پیام/

[ad_2]

 اخبار روز را در سولدوزوم مطالعه کنید. برای مطالعه جدیدترین اخبار روز روزانه از سایت سولدوزوم دیدن فرمایید. ما بهترین اخبار را روزانه برای شما جمع آوری نموده و در سایت سولدوزوم به نمایش می گذاریم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *