خانه / اخبار روز / خبر جدید: وظیفه اصلی بسیج روشنگری است/ برای ایجاد جبهه مستحکم انقلابی در مقابل نفوذ سازمان دهی کنید

خبر جدید: وظیفه اصلی بسیج روشنگری است/ برای ایجاد جبهه مستحکم انقلابی در مقابل نفوذ سازمان دهی کنید

[ad_1]


ساعت: ۱۷:۰۷
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۱۰/۰۸
شناسه خبر: ۹۹۱۵۳۱

سردار سلیمانی گفت: وظیفه ی اصلی بسیج روشنگری است و باید برای ایجاد یک جبهه ی مستحکم انقلابی در مقابل نفوذ و در همه ی صحنه ها سازمان دهی کند. این معنای واقعی مردم سالاری دینی است؛ سازمان بسیج باید مردم را برای حل ضرورت های نظام بسیج کند.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ندای اصفهان، سردار غلامرضا سلیمانی فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج)، در شهر بهارستان در جمع مردم این شهر در روز تاریخی ۸ دیماه گفت: انقلاب اسلامی سر منشأ تحولات بزرگی در تاریخ معاصر بشری است، این تحولات تنها مختص ایران جغرافیایی نبود و تنها مختص به جهان اسلام نیز نبوده و نیست.

سردار سلیمانی افزود: این تحولات هم ایران اسلامی را در برگرفت که شاخص ترین آن ساقط کردن رژیم پهلوی و کوتاه کردن دست امریکا از این سرزمین مقدس بود و هم جهان اسلام را تحت تاثیر قرار داد چراکه یک مردم سالاری دینی، نظام سیاسی جدید و محتوای اسلام ناب محمدی عرضه شد و قد برافراشت. به طوری که جهان اسلام تاکنون توانسته در دنیا سر منشأ اتفاقات بزرگی باشد و در دوره هایی تمدنی خلق کند و در تمام دنیا سایه بگستراند.

وی اذعان کرد: عملی ترین قدم در راستای تحقق شرایط ظهور حضرت حجت (عج)، تشکیل حکومت اسلامی و انقلابی است. این مساله، یک مساله ی ساده برای ما شیعیان نیست بلکه یکی از دستاوردهای خون مطهر امام حسین (ع) تشکیل حکومت اسلامی بود.

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در آذر امسال در دیدار بسیجیان گفت: مردم سالاری دینی، یعنی «مردم» سالار خودشان باشند. «مردم سالاری دینی» فقط حضور در پای صندوق های رای و انتخابات نیست، مردم سالاری دینی ابعاد و جنبه های متعددی دارد که با بسیج مردمی در دل شهر و روستا محقق می شود.


علت برخی مشکلات داخلی

وی خاطر نشان کرد: ایران اسلامی بسیار شرایط متعالی و خوبی دارد. درست است که یک سری مشکلات داخلی هم در کشور داریم اما وقتی واکاوی می کنیم، می بینیم به دلیل عدم توجه به مختصات دینی حکومت است و این مشکلات متعلق به نظام عاشورایی نیست. این مشکلات متعلق به تفکری است که با تلاش های استکبار به ویژه امریکا تقویت می شود و جریان هایی هستند که در زمینه سازی و جهت دهی در ایجاد مشکلات داخلی کشور نقش دارند.

سردار سلیمانی با تاکید به این موضوع که حفظ نظام از اوجب واجبات است، گفت: بسیج امروز رسالت سنگینی دارد؛ به نقل از امام خمینی (ره): «اگر تفکر بسیجی و انقلابی در کشور حکمفرما شود کشور از گزند دشمنان مصون می شود». گزندی که حضرت امام (ره) بدان تاکید کرده اند برای نظام ما مساله ای نیست، امروز بسیج این رسالت را دارد که در هر زمینه ای ورود پیدا کند به خصوص زمینه هایی که برای انقلاب ضرورت دارد و مردم را آگاهی بخشی و سازمان دهی کند و به میدان بیاورد.

وی خاطر نشان کرد: حضور بسیج در عرصه ی فرهنگ، علم، دفاع و کمک به محرومین و جلوگیری از نفوذ یعنی همان تفکری که تلاش می کند که مسیر انقلاب را منحرف کند و جمهوری اسلامی را از محتوا خالی کند. آنها می گویند جمهوری اسلامی باشد اما یک جمهوری معطوف به غربی ها و زیر سلطه ی بیگانگان.


وظیفه اصلی بسیج/ تاسیس ناحیه مقاومت بسیج امام حسین (ع)

وی با اشاره به واقعه تاریخی ۹ دی و فتنه ۸۸ گفت: فرهنگ انقلاب، فرهنگ عاشوراست، اینکه می بینید در سال ۸۸، اصل نظام را هدف گرفته اند و در روز عاشورا آمدند، نمادهای عاشورا را شکستند و زیر پا گذاشتند و شعار دادند و رقاصی کردند. عاشورا نماد جمهوری اسلامی است.

وی تاکید کرد: وظیفه ی اصلی بسیج روشنگری است و باید برای ایجاد یک جبهه ی مستحکم انقلابی در مقابل نفوذ و در همه ی صحنه ها سازمان دهی کند. این معنای واقعی مردم سالاری دینی است؛ سازمان بسیج باید مردم را برای حل ضرورت های نظام بسیج کند.

وی در پایان گفت: استان اصفهان در مرکز استان تاکنون ۳ ناحیه مقاومت بسیج بود و با توجه به نیاز شهر بهارستان امروز چهارمین ناحیه مقاومت بسیج با نام امام حسین (ع) با مجوز فرمانده کل سپاه پاسداران کشور، در روز تاریخی ۸ دی تاسیس و افتتاح می شود.


انتهای پیام/

[ad_2]

 اخبار روز را در سولدوزوم مطالعه کنید. برای مطالعه جدیدترین اخبار روز روزانه از سایت سولدوزوم دیدن فرمایید. ما بهترین اخبار را روزانه برای شما جمع آوری نموده و در سایت سولدوزوم به نمایش می گذاریم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *