خانه / اخبار روز / خبر جدید: هدف اصلی فتنه ۸۸ تقابل بین مردم و رهبری بود/ تشدید تحریم ها علیه ایران پس از فتنه ۸۸ صورت گرفت
63089

خبر جدید: هدف اصلی فتنه ۸۸ تقابل بین مردم و رهبری بود/ تشدید تحریم ها علیه ایران پس از فتنه ۸۸ صورت گرفت

[ad_1]


ساعت: ۱۷:۰۸
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۱۰/۰۸
شناسه خبر: ۹۹۱۵۴۹

فعال فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۹ دی تجلی تولد دوباره انقلاب اسلامی است و مقام معظم رهبری نیز فرمودند که بعد از رحلت امام خمینی تجمع به این بزرگی تا کنون رخ نداده بودو این امر نشان داد مردم رهبری و جمهوری اسلامی ایران را قبول دارند.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری تحلیلی زنان کهگیلویه وبویراحمد ایل بانو، از زمانی که جریان فتنه در روز قدس و ۱۳ آبان سال ۸۸ بر شعار “مرگ بر اسرائیل” و “مرگ بر آمریکا” ضربدر کشید و اقدام به سردادن شعارهای انحرافی کرد، تا هتک حرمت بزرگترین مقدسات مردم ایران خیلی طول نکشید. فتنه گران با هتاکی به امام راحل در ۱۶ آذر قلب ملت ایران را به درد آورد اما وقتی کار به جسارت به خیمه ابا عبدالله(ع) و هتاکی به روز مقدس عاشورا کشید، دیگر صبر ملت لبریز و شد آنچه شد.


ملت ایران اسلامی در حماسه ۹ دی و حضورشان فتنه خاموش و انقلابی دیگر را برپا کردند.به مناسبت ۹ دی با حمیده هدایت خواه دانشجوی دکترای مطالعه زنان و از بانوان فعال استان مصاحبه ای چند دقیقه ای داشته ایم که در زیر می خوانید:


 


ایل بانو-مهمترین دلایل و اهداف ایجاد فتنه ۸۸ چه چیزی  بود؟


هدف اصلی از فتنه ۸۸ تغییرساختارنظام ازطریق تقابل بین مردم و رهبری بوده است یعنی می خواستند مردم و رهبری را مقابل هم قرار  دهند و به این وسیله از حدود اختیارات رهبری کاسته شود و با تضعیف جایگاه رهبری وتشریفاتی شدن آن به اهداف دیگرخود برسند.اهداف دیگر فتنه ۸۸ این بود که آنها با این شعار که هر کشوری یک ارگان دفاعی بیشتر نیاز ندارد می خواستند سپاه و ارتش را یکی کنند  یکی دیگر از اهداف آنها  برداشته شدن شورای نگهبان بود که در این صورت نیز نمایندگانی وارد مجلس می شدند که تعهدی نسبت به نظام، ولایت فقیه و یا قانون اساسی نخواهند  داشت نتیجه همه اینها براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است.

 


ایل بانو-فتنه ۸۸ یک سناریوی از قبل طراحی شده بوده است یا در جریان انتخابات ۸۸ طراحی و اجرا شد؟


شواهد نشان می دهد که فتنه ۸۸ از ۲۰ سال قبل از آن کلید خورده بود و آمار و مدارک رسمی اعلام کرده اند که ۶۰ موسسه خارجی از جمله بنیاد انیشتین مرکز سابان وبنیاد جامعه باز سوروس و غیره با هدف براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران وجود داشته است حتی دلایلی نیز وجود دارد که مشخص کرده راز غیبت ۲۰ ساله برخی از سران سیاسی کشور برای برنامه ریزی فتنه ۸۸ بوده است به همین دلیل  فاصله ۲۰ ساله از عرصه سیاسی کشور با نقشه براندازی و انقلاب سبزی که دنبال می کردند وارد کشور شدند.

 


 


ایل بانو-چه اهدافی پشت پرده فتنه ۸۸ را تشکیل می داد؟


مهمترین هدف فتنه تغییر ساختار نظام از طریق قرار دادن مردم مقابل مقام معظم رهبری بوده است چرا که مهمترین چیزی که باعث قوت جمهوری اسلامی ایران می شود بحث وحدت مردم و اینکه مردم پشت رهبری هستند اما  هر اندازه که تبلیغ می کنند که رهبر انقلاب را دیکتاتور معرفی کنند نمی توانند چرا که هر جا که لازم باشد مقام معظم رهبری راه را به مردم نشان داده اند و  اگر مردم جایی راه را اشتباه رفتند رهبری هرگز مقابل آنها قرارنگرفته است واجازه داده که مردم خودشان به اشتباهشان پی ببرند.


ایل بانو-چه اهدافی باعث شد تا فتنه ۸۸ در نطفه خفه شود؟


یکی از دلایل آن تدبیر ویژه رهبر انقلاب در این جریان بود که خیلی خوب توانستند مدیریت کنند و مردم را هدایت و روشنگری کنند، از طرفی مشخص شدن گروه ها و افرادی که پشت این جریان بودند باعث شد که فتنه ۸۸ در روز ۹ دی در نطفه خفه شود.

 


ایل بانو- شعارهایی که در فتنه ۸۸ از سوی اغتشاش گران داده می شد در رابطه با انتخابات نبود به نظر شما چه برداشتی می توان از این شعارها داشت؟


همان طور که گفتم هدف آنها انتخابات نبود و برنامه ریزی آن ۲۰ سال قبل و در خارج از کشور کلید خورد. خودشان نیز اعلام کردند  که اگر پیروز انتخابات هم می شدند این اغتشاشات را به راه می انداختند آنها پله پله برنامه ریزی کرده بودند اما پیروز نشدند و و می خواستند که از طریق شورش های خیابانی مردم و رهبری را مقابل هم قرا دهند هدف آنها پیش کشیدن بحث تفرقه و دو قطبی شدن نظام بود طبق ضرب المثل انگلیسی که می گوید” تفرقه بینداز و حکومت کن” آنها نیز این هدف را دنبال کرده بودن و می خواستند از این طریق حکومت کنند.


 


ایل بانو-نقش غرب و منافقین خارج نشین در بوجود آمدن فتنه ۸۸ چی بود؟


برنامه آن از ۲۰ سال قبل و در خارج کشور کلید خورده بود برنامه آنها این بود که از تمام ظرفیت های مخالفان درونی نظام ،افرادی که به نوعی ناراضی یا مخالف نظام هستند استفاده کنند از مخالفین،ارازل اوباش،منافقین،سلطنت طلبها ،دنیاطلبان که به دنبال منافع مادی بودند استفاده کنند و برخی خواص و افراد بی بصیرت نیز به انها کمک کردند و باعث ایجاد فتنه ۸۸ شدند.

 


ایل بانو-فتنه ۸۸ چه تاثیراتی در عرصه داخلی و بین المللی برای کشور ایران داشت؟آیا تحریم ها و زورگویی به ایران را می توان متاثر از فتنه ۸۸ دانست؟


مهمترین عاملی که باعث تشدید تحریم ها علیه ایران شد فتنه ۸۸ بود دشمن توانست در سال ۸۸ مردم را آسیب شناسی کند آنها دیدند که طبقه متوسط و ضعیف جامعه همچنان رهبری را قبول دارند و وحدتشان را حفظ می کنند و پشت رهبری ایستاده اند ۷۰ درصد مردم ما از این دو طبقه هستند آنها در فتنه ۸۸ خیلی خوب توانستند آسیب شناسی کنند و برنامه ریزی خود را ازطریق برنامه ریزی برای  این دو طبقه آغاز کنند و فهمیدند اگر می خواهند مردم را مقابل رهبری قرار دهند باید از طریق این دو طبقه وارد شوند آنها با تشدید تحریم ها و اینکه مردم را به لحاظ اقتصادی تحت فشار قرار دهند و آنها را وادار کنند که در مقابل با رهبری باایستند و بگویند که سیاست های خارجی رهبر مانع برداشته شدن تحریم ها شده است اما رهبری با تدابیر همیشگی که داشتند بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند که مسئولان این بعد را در میان مردم تقویت کنند،واینکه همچنان همان سیاست نشان دادن راه ودادن حق انتخاب به مردم را ادامه دادند.


ایل بانو-زنان چه نقشی در ایجاد حماسه ۹ دی داشتند؟


همانگونه که زنان در شکل گیری انقلاب اسلامی ایران نقش پررنگی داشتند و با توجه به روحیه انقلابی خود که به نظرم روحیه انقلابی قوی تری نسبت به مردان دارند زنان خیلی از منافع  و سودبری های مادی را ندارند و به خاطر اینکه به نوعی از صفحه سیاسی کنار گذاشته شده اند بیشتر به بعد اخلاقی و معنوی پرورش پیدا کرده اند به همین خاطر باعث شده است زنان ما بیشتر از مردان انقلابی باشند در راهپیمایی ۹ دی نیز زنان حضور پررنگی داشته اند و همیشه در صحنه بوده اند و نشان دادند که ولایت پذیری ، نه در بعد سیاسی، حکومتی و تشریفاتی بلکه در در تمام مراحل زندگیشان ساری و جاری است.


ایل بانو-  ۹ دی را تجلی چه چیزی می دانید؟ 


 ۹ دی تجلی تولد دوباره انقلاب اسلامی است مقام معظم رهبری نیز گفتند که بعد از رحلت امام خمینی تجمع به این بزرگی تا کنون رخ نداده بود این نشان داد مردم رهبری و جمهوری اسلامی ایران را قبول دارند.

 


ایل بانو- اگر ملت ایران با بصیرت خود فضای غبار آلود را لمس نمی کردند و فتنه را سرکوب نمی کردند چه اتفاقی می افتاد؟


مقام معظم رهبری بارها در سخنانشان گفتند که مردم باید بینش سیاسی داشته باشند و این نشان می داد که ایشان از چند سال قبل این اتفاقات را پیش بینی کرده بودند و زنگ بیدار باش را به نوعی برای مردم زده بودند.ایشان همچنان بصیرت افزایی را مطرح می کنند و در کنار آن بر شجاعت نیز تاکید می کنند که اگر جایی متوجه شدید که فتنه ای قرار است رخ دهد وظیفه شما روشنگری است.قطعا اگرمردم مابصیرت کافی را نداشتند اتفاقات بدتری می افتادوشاید دشمن موفق میشد به اهداف شومش برسد.

مقام معظم رهبری در جلسه خصوصی که با برگزار کنندگان برنامه های ۹ دی داشتند گفتند که ۹ دی نباید تنها به صورت تشریفاتی برگزار شودو بصیرت افزایی و روشنگری در کنار بحث فتنه و ۹ دی مطرح شود.

برخی افراد وحدت میان مردم را بهانه می کنند و می گویند که دیگر از فتنه حرف نزنید چرا که وحدت بین مردم از بین می رود اما این گونه نیست باید دید که این افراد شعار وحدت را با چه هدفی مطرح می کنند  خیلی از افراد که  از جریان فتنه جایگاه اجتماعی خود را از دست داده اند و توجه مردم به انها کم شده است و با این شعار می خواهند گذشته خود را فراموش و خود را پشت آن مخفی کنند اما وحدتی که ما به دنبال آن هستیم و در سخنان رهبری بارها تکرار شده است وحدت همراه با بصیرت افزایی است.

برخی شعار وحدت می دهند اما با این هدف که حرفی که ما می گویم باید انجام شود اگر قبول کنید ما با شما هستم و در غیر این صورت مقابل شما قرار می گیریم پس می توان گفت که این افراد به دنبال وحدت به معنای واقعی نیستند و وحدت مورد نظر ما وحدت بابصیرت حول محورولایت است.

 


ایل بانو- حصر سران فتنه و موضوعاتی که در خصوص آنها مطرح می شود را چگونه ارزیابی می کنید؟آیا باید آزاد شوند؟نظر شما چیست؟


اظهار نظر در این خصوص در حوزه تخصصی من نیست اما به نظر من رهبر معظم انقلاب بهترین تشخیص و مجازات را در نظر گرفتند چرا که اگر مجازات این افرادی چیزی غیر از این مثلا اعدام بود ممکن بود از این افراد بت بسازند و در جامعه بزرگ شوند.

=============


گفت و گو: زهرا داوودی


=============


انتهای پیام/

[ad_2]

 اخبار روز را در سولدوزوم مطالعه کنید. برای مطالعه جدیدترین اخبار روز روزانه از سایت سولدوزوم دیدن فرمایید. ما بهترین اخبار را روزانه برای شما جمع آوری نموده و در سایت سولدوزوم به نمایش می گذاریم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *