خانه / اخبار روز / خبر جدید: نجفی: از کسانی که برای ارتقاء فرهنگ اجتماعی «تبریز ۲۰۱۸» می‌نویسند حمایت می‌کنیم

خبر جدید: نجفی: از کسانی که برای ارتقاء فرهنگ اجتماعی «تبریز ۲۰۱۸» می‌نویسند حمایت می‌کنیم

[ad_1]


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، صادق نجفی در دیدار با اعضاء انجمن نویسندگان با اشاره به انتخاب شهر تبریز در سال ۲۰۱۸ به عنوان تبریز پایتخت گردشگری جهان اسلام، اظهار کرد: شهر تاریخی و فرهنگی تبریز دارای چنان قدمت کهن می‌باشد که باعث انتخاب این شهر به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ شده است.


وی ادامه داد: شهر تبریز دارای مشاهیر و اندیشمندان نامداری چون علامه‌های امینی، طباطبایی و جعفری می‌‌باشد.


شهردار تبریز همچنین اظهار داشت: تبریز مردانی چون ستارخان‌ها و باقرخان‌ها، شهریار ملک سخن، مهدی باکری داشته است که نیازمند خلق داستان‌‌هایی از زندگی این بزرگان توسط نویسندگان برای کودکان و نوجوانان می‌باشد.


نجفی ابراز داشت: ما باید از سنین کودکی فرهنگ شهری و شهرنشینی را در جامعه نهادینه کنیم چرا که ارتقای سطح فرهنگی کودکان در پیشرفت فرهنگی کشور تاثیر بسزایی خواهد داشت.


شهردار تبریز در پایان افزود: شهرداری از نویسندگانی که در موضوع تبریز ۲۰۱۸ بتوانند برای ارتقا فرهنگ اجتماعی کاری انجام دهند، حمایت های لازم را به عمل خواهد آورد.


در ادامه دیدار معاون تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور گفت: بحث فرهنگ مقوله‌ی است که نباید برای آن سریع تصمیم گیری کرد و نباید انتظار ثمردهی پیش از موعد نمود.


مناف یحیی پور عنوان کرد: فرهنگ نیازمند سرمایه گذاری بلند مدت است چرا که فرهنگ در طول زمان ایجاد می‌شود و در بستر زمان نیز تغییر می‌‌یابد.


وی خاطرنشان ساحت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان دارای چنان ظرفیتی است که می تواند به عنوان بازوی کمکی شهرداری تبریز در تبریز ۲۰۱۸ ایفای نقش کند.


در ادامه این دیدار مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان شرقی نیز گفت: کانون پرورش فکری استان اعلام آمادگی دارد تا برای تبریز ۲۰۱۸ همکاری های فرهنگی، هنری و ادبی لازم را به انجام برساند.


هادی یوسف زاده عنوان نمود: برای ارتقا فرهنگ شهرنشینی بایستی به کودکان و نوجوانان توجه جدی داشته باشیم چرا که این کودکان هستند که آینده سازان مملکت اسلامی را تشکیل می هند.


وی خاطر نشان کرد: برگزاری همایش سراسری کتاب، کودک و جامعه برای اولین بار در شهر تبریز امکان خوبی است تا بتوانیم شهر تبریز را برای نویسندگانی که از سراسر کشور در این شهر حضور دارند به نحو احسن معرفی کنیم.


یوسف زاده بیان داشت: این کار سبب می شود نویسندگان و شاعران، داستان هایی و یا شعرهایی با موضوع تبریز برای کودکان و نوجوانان بنویسند و یا بسرایند.


گفتنی است؛ در ادامه نویسندگان حاضر در این دیدار به بیان نکته نظرات خود در خصوص مسائل فرهنگی شهر تبریز و موضوع تبریز ۲۰۱۸ پرداختند.

[ad_2]

 اخبار روز را در سولدوزوم مطالعه کنید. برای مطالعه جدیدترین اخبار روز روزانه از سایت سولدوزوم دیدن فرمایید. ما بهترین اخبار را روزانه برای شما جمع آوری نموده و در سایت سولدوزوم به نمایش می گذاریم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *