خانه / اخبار روز / خبر جدید: موضع گیری دولتمردان با فتنه مشخص نیست/ حاضر نیستند از سران فتنه برائت بجویند/ لغو جلسات سخنرانی ۹دی، تلاشی بی ثمر برای کمرنگ جلوه دادن حضور مردم است

خبر جدید: موضع گیری دولتمردان با فتنه مشخص نیست/ حاضر نیستند از سران فتنه برائت بجویند/ لغو جلسات سخنرانی ۹دی، تلاشی بی ثمر برای کمرنگ جلوه دادن حضور مردم است

[ad_1]


ساعت: ۱۶:۵۳
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۱۰/۰۵
شناسه خبر: ۹۸۷۸۶۰

گفتگوی تفصیلی دانشجوپرس با مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند؛

مسئول حوزه شهید باکری با بیان اینکه با نگاهی دقیق به بدنه دولت یازدهم و حتی اعضای معرفی شده از سوی رییس جمهور برای کابینه ، به فراست در می یابیم که بسیاری از این آقایان و خانم ها در موضوع فتنه ۸۸ موضع صریحی اتخاذ نکردند، اظهار داشت: وقتی این ها در اصل موضوع با شفافیت برخورد نمی کنند و اصل موضوع را که همان موضوع فتنه باشد قبول ندارند و حاضر نیستند از سران فتنه برائت بجویند، لاجرم نمی توانند حرکت ملت را برای مقابله با فتنه، به عنوان یک حرکت ارزشی که باید همواره زنده نگه داشته شود را قبول کنند لذا شاهد حضور کمرنگ دولتی ها در گرامیداشت نه دی هستیم.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ افشین عابدینی مسئول حوزه شهید باکری دانشگاه آزاد بیرجند در گفتگویی تفصیلی با  دانشجوپرس با بیان اینکه نهم دی ماه آغاز یک گفتمان سیاسی و اجتماعی بود، اظهار داشت: نهم دیماه روز بیداری، بصیرت و حضور دوباره ملت در بستر تاریخ ایران اسلامی بود.


 


وی افزود: در هنگامه ای که بسیاری از خواص نشان دادند که از نعمت بصیرت بی بهره اند، حضور مردم در صحنه و حمایت از ساحت مقدس ولایت در حقیقت باز تعریفی بود بر دکترین مردم ایران در حوزه سیاسی و اجتماعی و شاید این تعریف و این نوع نگاه بود که از نهم دی ماه یک حماسه ساخت و آن را به عنوان یک یوم الله و برگی زرین بر دفتر تاریخ معاصر ایران ثبت کرد.


 


مسئول حوزه شهید باکری با بیان اینکه با نگاهی دقیق به بدنه دولت یازدهم و حتی اعضای معرفی شده از سوی رییس جمهور برای کابینه ، به فراست در می یابیم که بسیاری از این آقایان و خانم ها در موضوع فتنه ۸۸ موضع صریحی اتخاذ نکردند، اظهار داشت: وقتی این ها در اصل موضوع با شفافیت برخورد نمی کنند و اصل موضوع را که همان موضوع فتنه باشد قبول ندارند و حاضر نیستند از سران فتنه برائت بجویند، لاجرم نمی توانند حرکت ملت را برای مقابله با فتنه، به عنوان یک حرکت ارزشی که باید همواره زنده نگه داشته شود را قبول کنند لذا شاهد حضور کمرنگ دولتی ها در گرامیداشت نه دی هستیم.


 


 


عابدینی لغو جلسات سخنرانی و یا گرامیداشت های این یوم الله را تلاشی بی ثمر برای کمرنگ جلوه دادن حضور و ایستادگی مردم دانست و گفت: بهترین مستند برای بی ثمر بودن این تلاش ها آیات شریفه هشتم از سوره مبارکه صف و سی و دوم از سوره مبارکه توبه است که خداوند در سوره مبارکه صف می فرمایند “یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَ اللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَ لَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ”.این ها کسانی هستند که می خواهند نور خدا را با دهان هایشان خاموش کنند و خداوند نور خود را تایید می کند، هرچند کفار کراهت داشته باشند.


 


وی ادامه داد: یکی از ارکان اعتقادی ما شیعیان و مسلمانان حدیث شریف ثقلین است. پیامبر دراین حدیث می فرمایند که برای شما دو عنصر ارزشمند را به یادگار می گذارم.یکی کتاب خداوند و دیگری عترت و اهل بیتم. در دنیای امروز مشاهده می کنیم که گروه های تکفیری با برداشت وهابی گونه ی خود از کلام الله سعی می کنند تا چهره ای خشن و مخدوش از اسلام را به نمایش بگذارند.اینجاست که  دنیای اسلام باید به طناب محکم عترت و اهل بیت چنگ بزند. در عصر غیبت که جهان از حضور مستقیم حضرت ولی عصر(ارواحنا فداه) ، بی بهره مانده است بایستی به نمایندگان آن حضرت در عصر غیبت مراجعه شود. که البته در دوران غیبت ولی فقیه محور اتحاد و همبستگی جهان اسلام و نشان دهنده ی اسلام ناب محمدی به جهانیان است. وقتی جریانات تکفیری که زاده ی صهیونیزم جهانی هستند و از سوی ارتجاع عربی حمایت می شوند سعی می کنند تیشه به ریشه اسلام بزنند وظیفه ماست که گرد شمع وجود ولایت جمع شویم و اینجاست که می توان با قدرت گفت تمام اسلام در عصر حاضر در برابر تمام کفر ایستاده است.


 


این مسئول بسیجی با بیان اینکه همه ما به خوبی می دانیم که پیروزی انقلاب اسلامی، معادلات جهانی را بر هم زد وقرار بود امریکا و اسرائیل بی هیچ مشکلی در جهان آقایی کنند، افزود: اما دیدیم که انقلاب اسلامی در برابر این تفکر پوسیده ایستاد. ایران اسلامی ایستاد و امام امت(ره) فرمودند که باید انقلاب مان را به کشورهای مسلمان منطقه صادر نماییم.صدور انقلاب یعنی شکست کامل ابرقدرتها.برای همین در بدو پیروزی انقلاب اسلامی تمام کشورهای شرق و غرب ، جملگی در برابر ایران اسلامی صف کشیدند و برای سرنگونی انقلاب مردم ایران از هیچ کاری فروگذار نکردند.


 


عابدینی تصریح کرد: این جریان با کودتا شروع شد و با جنگ تحمیلی ادامه یافتو غرب به سرکردگی امریکا در هر برهه ای به اقتضای زمان سعی کرد تا به انقلاب اسلامی ما ضربه وارد کند.


 


وی  با بیان اینکه در انتخابات ۸۸، امریکا و انگلیس بیشترین بهره را از خواص بی بصیرت بردند گفت: چراکه حرکتی به نام حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای را که می توانست پشتوانه ای باشد برای دولت و ملت ایران در تمام عرصه های جهانی، به فرصتی برای ضربه زدن به انقلاب تبدیل کردند.هر چند این بار هم خداوند یکی از آیاتش را تفسیر کرد تا جهانیان بدانند که “مکروا و مکر الله ولله خیر الماکرین”. باید بدانیم که حرکت امریکا و انگلیس متوقف نخواهد شد.تقابل اندیشه شیطانی در برابر اندیشه الهی از ابتدا بوده است و تا ظهور مهدی موعود ادامه خواهد داشت و این وظیفه ماست که جلوی سو استفاده ها و برنامه های شیطانی دشمنان را بگیریم.


 


مسئول حوزه شهید باکری دانشگاه آزاد بیرجند در باب بد عهدی امریکایی ها گفت: ما از همان آغاز انقلاب شاهد این بدعهدی ها بودیم و خیلی باید ساده انگار باشیم که گمان کنیم قرار است نگاه امریکا به مردم ایران و انقلاب اسلامی تغییر کند.مثلا در آغاز ما شاهد آزادی جاسوسانی بودیم که به وسیله دانشجویان مسلمان پیرو خط امام (ره) دستگیر شده بودند و در عوض امریکا قول آزاد سازی ثروت مردم ایران را داده بود . اما دیدیم که به عهدش عمل نکرد.


 


انتهای پیام/

[ad_2]

 اخبار روز را در سولدوزوم مطالعه کنید. برای مطالعه جدیدترین اخبار روز روزانه از سایت سولدوزوم دیدن فرمایید. ما بهترین اخبار را روزانه برای شما جمع آوری نموده و در سایت سولدوزوم به نمایش می گذاریم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *