خانه / اخبار روز / خبر جدید: مشارکت مردم در اقتصاد مقاومتی جدی گرفته شود/ عقب ماندگی های فراوانی در کشور وجود دارد

خبر جدید: مشارکت مردم در اقتصاد مقاومتی جدی گرفته شود/ عقب ماندگی های فراوانی در کشور وجود دارد

[ad_1]


ساعت: ۱۵:۴۹
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۱۰/۰۳
شناسه خبر: ۹۸۵۷۵۹

وزیر کشور با بیان اینکه مشارکت مردم در اقتصاد جدی گرفته شود؛ تصریح کرد: کشور برای تحقق رشد ۸ درصدی به سرمایه خارجی نیاز دارد زیرا عقب ماندگی های فراوانی در کشور وجود دارد و سرمایه گذاران خارجی نیز با توجه به امنیت ایران اشتیاق فراوانی برای این کاردارند.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از فرهنگ کده؛  عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور پنجشنبه شب در نشست شورای اداری هرمزگان با رویکرد اقتصاد مقاومتی افزود: مشارکت دادن مردم برای تحقق برنامه و سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) به عنوان روش و مدل توسعه کشور بسیاری ضروری است و باید مردم را همچون دوران دفاع مقدس برای تحقق و موفقیت این برنامه مهم ملی به مشارکت طلبید و به آنان انگیزه داد.


 


وی با بیان اینکه باید موضوع مشارکت مردم در اقتصاد جدی گرفته شود، اظهار کرد: این امر نیاز به سازمان دادن و ریل گذاری، گفتمان سازی، جریان سازی، آموزش، انسجام، وحدت، همکاری و همدلی دارد و برای این موضوع از ائمه جماعت و جمعه که تریبون در اختیاردارند تا مدیران دولتی و غیر دولتی باید برای وارد میدان شد و اجماع عمومی ایجاد کنند.
وزیر کشور بیان کرد: اقتصاد مقاومتی باید به دغدغه هر لحظه و ثانیه همه آحاد جامعه تبدیل شود به گونه ای که هر لحظه و ثانیه برای تحقق و موفقیت آن اندیشه کرده و گامی جدید بردارند و اقتصاد مقاومتی همچون انجام چند پروژه در زمان کوتاه با قیمت پایین و کیفیت بالا نیست بلکه این ها تنها بخشی از آن هستند لذا باید سعی کنیم با هر روشی که می توانیم عقب افتادگی های تاریخی با استفاده از ظرفیت اقتصاد مقاومتی جبران کنیم و دولت به این موضوع اعتقاد دارد.
رحمانی فضلی با بیان اینکه به طور حتم روش های فراوانی برای تحقق اقتصاد مقاومتی بلد هستیم؛ افزود: در همین شرایط سخت اقتصادی افراد موفق بسیاری وجود دارند که با سختی کار کرده و مشکل ها را کنار زده اند، البته وظیفه قوای سه گانه تسهیل امور است و قرارگاه مرکزی اقتصاد مقاومتی روزانه چندین نشست برگزار می کند و برنامه ششم توسعه و بودجه کشور نیز بر مبنای همین سیاست ها تدوین شده اند.
وی افزود: اجرایی و محقق کردن این سیاست های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری لازمه زیست در شرایط جهانی است و موقعیت جغرافیایی ایران و تاریخ ایران نیز ضرورت اجرایی شدن و تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی را به خوبی نشان می دهد و اجرای این سیاست ها از نظر امنیتی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی نیز بسیار لازم و ضروری اند و موجب استحکام کشور می شود و رضایتمندی و رفاه مردم را نیز به همراه خواهد داشت.
وزیر کشور یادآور شد: اگر واقعا می خواهیم سیاست های اقتصاد مقاومتی محقق شود باید به آن ایمان داشته باشیم و رئیس جمهور نیز به تحقق این سیاست ها ایمان داشته و بسیار پی گیر هستند و منظور از توجه به داخل و نگاه به خارج در این سیاست ها استفاده از همه ظرفیت های درونی کشور و بهره گیری از سرمایه ها و تجربه های خارجی است.
رحمانی فضلی ادامه داد: کشور برای تحقق رشد ۸ درصدی به سرمایه خارجی نیاز دارد زیرا عقب ماندگی های فراوانی در کشور وجود دارد و سرمایه گذاران خارجی نیز با توجه به امنیت ایران اشتیاق فراوانی برای این کاردارند والبته خود را با کشورهایی که ایران را با استعمار، استبداد و انواع روش ها عقب نگه داشته اند و خود جلو رفتند مقایسه نکینم.
وی خاطر نشان کرد: امروز توانسته ایم موفقیت های زیادی در عرصه منطقه ای و بین الملل کسب کنیم به گونه ای که نیروی کاملا قابل قبول، محاسبه و تاثیر گذار هستیم بطور حتم با بکار گیری ظرفیت ها ومنابع فروان ایران به موفقیت های بزرگ عرصه اقتصاد جهانی دست خواهیم یافت و با وجود اشکال های موجود، توان، قدرت و ساختارها لازم در کشور وجود دارد ولی باید با جریان عظیم و حرکت پرشتابی حرکت کرد.


 


انتهای پیام/


 

[ad_2]

 اخبار روز را در سولدوزوم مطالعه کنید. برای مطالعه جدیدترین اخبار روز روزانه از سایت سولدوزوم دیدن فرمایید. ما بهترین اخبار را روزانه برای شما جمع آوری نموده و در سایت سولدوزوم به نمایش می گذاریم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *