خانه / اخبار روز / خبر جدید: مرکز یادگیری محلی در شاهین دژ راه اندازی شد

خبر جدید: مرکز یادگیری محلی در شاهین دژ راه اندازی شد

[ad_1]


ساعت: ۲۰:۱۲
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۱۰/۰۷
شناسه خبر: ۹۸۹۶۳۶

رئیس اداره آموزش و پرورش شاهین دژ گفت:امسال ۹۱۵ نفر در دوره های مختلف سوادآموزی شرکت کرده اند که از این تعداد ۳۱۵ نفر بی سواد هستند.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از شاهین پیام ، سیاوش اسعدی رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان شاهین دژ در گفتگو با خبرنگار شاهین پیام ضمن گرامیداشت هفته سوادآموزی  گفت: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری در خصوص ریشه کنی بی سوادی  در سطح منطقه اداره سواد آموزی این شهرستان بر اساس حجم ابلاغی سال ۹۵ از طریق واگذاری به بخش خصوصی با استفاده از نیروهای تحصیل کرده به عنوان آموزش دهنده که مجموعا ۱۰۲ نفر در این زمینه بکارگیری شده اند تعداد ۹۱۵ نفر در دوره های مختلف سواد آموزی (دوره های انتقال،تحکیم و سوادآموزی) را تحت پوشش خود قرار داده است.


وی افزود: این اداره با تشکیل جلسات شورای پشتیبانی سوادآموزی با ریاست فرماندار شهرستان توانسته با ارسال لیست افراد کم سواد و بی سواد از طریق این ادارات به اداره سوادآموزی  و پالایش این افراد در سامانه سوادآموزی و تشکیل کلاسهای مربوطه اقدامات شایان ذکری را در جهت شناسایی و سواد آموزی افراد مشمول ارائه نماید.


اسعدی ابراز داشت : این شهرستان برای اولین بار اقدام به تشکیل مرکز یادگیری محلی با ظرفیت ۵۰ سوادآموز نموده که در این مرکز دوره های آموزش مهارت اساسی زندگی ،حقوق شهروندی و مهارت های اجتماعی در جهت توانمند سازی و ایجاد فرصت یادگیری با استفاده از ظرفیت های موجود در منطقه برگزار خواهد شد.


گفتنی است ۷ دی ماه سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی به فرمان امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۸ است که از جمله اقدامات مدبرانه و حکیمانه ایشان بود.


انتهای پیام /


 

[ad_2]

 اخبار روز را در سولدوزوم مطالعه کنید. برای مطالعه جدیدترین اخبار روز روزانه از سایت سولدوزوم دیدن فرمایید. ما بهترین اخبار را روزانه برای شما جمع آوری نموده و در سایت سولدوزوم به نمایش می گذاریم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *