خانه / اخبار روز / خبر جدید: مجلس قانون بیمه بیکاری را اصلاح می‌کند

خبر جدید: مجلس قانون بیمه بیکاری را اصلاح می‌کند

[ad_1]


ساعت: ۲۳:۰۸
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۱۰/۰۲
شناسه خبر: ۹۸۵۴۰۷

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: قانون بیمه بیکاری دارای اشکالات و نواقص متعددی است که برای اصلاح این نواقص به مجلس رفت.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رحیم یاوری امروز در همایش بیمه بیکاری با اشاره به اشکالات و نواقص قانون بیمه بیکاری اظهار داشت: قانون بیمه بیکاری که از سال ۶۹ به تصویب رسیده دارای اشکالات و نواقص متعددی است که نیاز به اصلاح دارد و اکنون مجلس شورای اسلامی اصلاح این نواقص را در دستور کار قرار داده است.


به گزارش اقتصاد آنلاین، وی افزود: یکی از این ایرادات کاهش مدت ماندگاری مقرری‌بگیران در بیمه بیکاری و هدایت دوباره آنها به اشتغال است، بالابردن توانمندی مقرری‌بگیران از جمله موضوعاتی است که مجلس در دستور کار دارد.


مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: طبق قانون به کارگرانی که بدون خواست و اراده خود مجبور به بیکار شدن می‌شوند مشروط به داشتن حداقل یک سال سابقه کار، بیمه بیکاری پرداخت می‌شود.


یاوری بیان کرد: طبق شرایط تعریف شده و مقررات قانونی و همین‌طور سابقه کار به کارگران متاهل حداقل ۱۲ ماه و حداکثر ۵۰ ماه و به کارگران مجرد حداقل ۶ ماه و حداکثر ۳۶ ماه بیمه بیکاری تعلق می‌گیرد.


وی ادامه داد: در شرایط کنونی که وضعیت اقتصادی کشور در شرایط نامناسبی قرار گرفته است، برطرف کردن مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی و بنگاه‌های اقتصادی مختلف از اهداف مهم ستاد تسهیل و همین‌طور ستاد برطرف‌سازی موانع تولید است.


مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: به‌همین منظور به‌دنبال راه‌اندازی سامانه بهین‌یاب که در راستای رونق قتصادی ایجاد شد تاکنون ۵۹ هزار واحد تولیدی و صنعتی در این سامانه ثبت نام کرده که ۳۳ هزار واحد آنها به بان‌های عامل برای گرفتن تسهیلات معرفی شده است.

[ad_2]

 اخبار روز را در سولدوزوم مطالعه کنید. برای مطالعه جدیدترین اخبار روز روزانه از سایت سولدوزوم دیدن فرمایید. ما بهترین اخبار را روزانه برای شما جمع آوری نموده و در سایت سولدوزوم به نمایش می گذاریم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *