خانه / اخبار روز / خبر جدید: ضربه جبران‌ناپذیر بی‌قانونی به سرخابی‌ها

خبر جدید: ضربه جبران‌ناپذیر بی‌قانونی به سرخابی‌ها

[ad_1]


ساعت: ۱۳:۲۷
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۱۰/۰۲
شناسه خبر: ۹۸۴۳۹۱

بدهی‌های سنگین، حیف و میل کردن بودجه دولتی، قراردادهای بی‌حساب و کتاب، به خدمت گرفتن بازیکنان بی‌کیفیت، برگزاری اردوهای خارجی بی‌مورد، انداختن مالیات بازیکنان به گردن باشگاه و… تنها گوشه‌ای از بی‌قانونی‌های حاکم بر اردوگاه سرخابی است.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حرکت در مسیر قانونی آرزویی است که هنوز برای فوتبال ایران محقق نشده و همین بی‌قانونی‌هاست که این رشته پرطرفدار را به حاشیه کشانده است. با این حال انگار وزیر ورزش نمی‌خواهد واقعیت را بپذیرد و ابراز امیدواری کرده که مسیر حرکت پرسپولیس و استقلال در مسیر قانون قدم بردارند! انتظاری که بدون نظارت و توجه مسئولان قطعاً هرگز به واقعیت نزدیک نخواهد شد. 

معضلات فوتبال ما یکی، دو تا نیست. به هر طرفی که نگاه کنید با مشکلات و تخلفاتی مواجه می‌شوید که بسیاری از آنها فقط مختص کشور ماست. البته این بدان معنی نیست که فوتبال ایران قوانین لازم حرفه‌ای را ندارد بلکه قوانین موجود به خاطر فرصت‌طلبی سودجویان و بی‌تفاوتی مسئولان این رشته اجرا نمی‌شود. سرخابی‌های پایتخت بدون شک دو قطب اصلی فوتبال کشورمان هستند و حتی تلاش‌های برخی‌ها هم نتوانست قطب‌های دیگری را به جمع آنها اضافه کند. اگرچه سایر تیم‌ها نیز برای پیشرفت و ارائه بهترین بازی‌ها تلاش می‌کنند، اما با این حال هنوز همه توجهات معطوف این دو تیم است. منتها چالش اصلی زمانی پیش می‌آید که به‌رغم اهمیت دو تیم پرسپولیس و استقلال، هواداران میلیونی که دارند و حساسیت زیاد طرفداران آنها دست اندرکارانی که متولی این دو باشگاه‌اند آنچنان که باید و شاید به مسائل مدیریتی و بی‌قانونی‌های حاکم بر این دو تیم حساسیت نشان نمی‌دهند. به همین دلیل است که هزار و یک ایراد قانونی می‌توان از اتفاقات باشگاه‌های سرخابی تهران گرفت. کافی است نگاهی به لیست بازیکنان خارجی دو تیم در چند سال گذشته بیندازید، بازیکنانی که با سروصدای زیاد و البته با رقم‌های نجومی به جمع سرخپوشان و آبی‌ها پیوسته‌اند ولی در نهایت به خاطر عملکرد ضعیف و حتی نیمکت‌نشینی دائمی دیپورت شده‌اند.

از آن بدتر اینکه خارجی‌های بی‌کیفیت بدون اینکه یک دقیقه برای تیم‌شان بازی کرده باشند هزاران دلار را از پول بیت‌المال به جیب زده و رفته‌اند. صحبت‌های مسعود سلطانی‌فر در جمع اعضای هیئت مدیره قرمزها در خصوص رعایت مقررات و گزارش‌های مالی دقیق نشان داد که وزیر جدید نیز از اوضاع بی‌سروسامان سرخابی‌ها خبر دارد. سلطانی‌فر در حالی سلامت قانونی این دو باشگاه را بر سلایق شخصی ارجح دانسته که اعضای هیئت مدیره و مدیران عامل پرسپولیس و استقلال مستقیماً از سوی وزارت ورزش انتخاب می‌شوند، اما همان افراد زمانی که احکام مدیریتی‌شان امضا می‌شوند دیگر توجهی به قانون و سلامت قانونی سرخابی‌ها نمی‌کنند. در این سال‌ها مدیریت این دو باشگاه بارها و بارها دستخوش تغییرات مکرر شده و نفرات جدید جایگزین نفرات سابق شده‌اند. با این وجود تغییر محسوسی در مدیریت آنها احساس نشده است. 

بدهی‌های سنگین، حیف و میل کردن بودجه دولتی، قراردادهای بی‌حساب و کتاب، به خدمت گرفتن بازیکنان بی‌کیفیت، برگزاری اردوهای خارجی بی‌مورد، انداختن مالیات بازیکنان به گردن باشگاه و… تنها گوشه‌ای از بی‌قانونی‌های حاکم بر اردوگاه سرخابی بوده، هست و خواهد بود (در صورت ادامه بی‌تفاوتی مسئولان مربوطه). بله درست است آقای وزیر، سرخابی‌ها سرمایه‌های ویژه فوتبال این مرز و بوم هستند. این دو تیم‌اند که جذابیت فوتبال باشگاهی را به اوج می‌رسانند (با احترام به همه تیم‌های حاضر در لیگ برتر)، اما باید بپذیریم که هواداران پرسپولیس و استقلال خیل عظیم فوتبال دوستان ایران را تشکیل می‌دهند. درست آقای سلطانی‌فر، سرخابی‌ها باید سروسامان بگیرند. هرچند که تا همین امروز نیز فرصت‌سوزی‌های زیادی شده و آینده این دو تیم برای بسیاری از مدیران وزارت مهم نبوده، اما جلوی ضرر را از هرکجا بگیرد منفعت است و نباید بیش از این زمان را از دست داد. اما سؤال مهم این است که سروسامان گرفتن این دو تیم از کجا و چگونه باید آغاز شود؟ مگر غیر از این است که وزارتخانه ورزش و قبل از آن سازمان تربیت‌بدنی متولی اصلی دو تیم بوده و هستند. پس چطور می‌شود که در انتخاب مدیران و اعضای هیئت مدیره دقت لازم نمی‌شود، روابط بر ضوابط و توانایی افراد غلبه کرده و مدیرانی نابلد و بعضاً بی‌کفایت همه کاره پرسپولیس و استقلال می‌شوند؟! این سؤالی است که هواداران سال‌هاست منتظر شنیدن جواب آن هستند. برطرف کردن مشکلات، سروسامان دادن به اوضاع و قراردادن سرخابی‌ها در جاده قانون اظهارنظرهای دلنشینی محسوب می‌شوند که سلطانی‌فر اهتمام لازم را به آنها دارد. ولی باز هم می‌گوییم تا متولیان و مسئولان مربوطه نسبت به این دو تیم دولتی حساسیت به خرج ندهند و نسبت به قانون‌گریزی‌های پرتعداد آنها بی‌تفاوت باشند نباید منتظر بهبود اوضاع حاکم بر سرخابی‌ها باشیم.

[ad_2]

 اخبار روز را در سولدوزوم مطالعه کنید. برای مطالعه جدیدترین اخبار روز روزانه از سایت سولدوزوم دیدن فرمایید. ما بهترین اخبار را روزانه برای شما جمع آوری نموده و در سایت سولدوزوم به نمایش می گذاریم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *