خانه / اخبار روز / خبر جدید: شهرستانی که فقط ۵۱ بی سواد دارد

خبر جدید: شهرستانی که فقط ۵۱ بی سواد دارد

[ad_1]


ساعت: ۱۰:۱۸
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۱۰/۰۸
شناسه خبر: ۹۹۰۰۵۲

رئیس آموزش و پرورش تفرش گفت: براساس آمارهای جمع آوری شده از طرف ثبت احوال، ۱۶۹ نفر بی سواد و کم سواد در شهرستان تفرش وجود دارد. از این تعداد ۵۱ نفر بی سواد، ۱۲ نفر کم سواد، ۵۹ نفر آموزش ناپذیر، ۳۳ نفر بالای ۴۹ سال، ۷ نفر مقیم در سایر شهرها و ۷ نفر با سواد شده اند.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ قاسم بهزاد نژاد رئیس آموزش و پرورش تفرش در گفتگو با ندای تفرش گفت: براساس آمارهای جمع آوری شده از طرف ثبت و احوال، ۱۶۹ نفر بی سواد و کم سواد در شهرستان تفرش وجود دارد.


بهزاد نژاد اظهار کرد: از این تعداد ۵۱ نفر بی سواد، ۱۲ نفر کم سواد، ۵۹ نفر آموزش ناپذیر، ۳۳ نفر بالای ۴۹ سال، ۷ نفر مقیم در سایر شهرها و ۷ نفر با سواد شده اند.


وی افزود: امسال ۱۳ نفر سواد آموز در حال آموزش هستند و ۲۰ نفر  نیز در حال گذراندن دوره انتقال سواد آموزی و ۱۰ نفر نیز دوره تحکیم سواد آموزی را طی می کنند.


رئیس آموزش و پرورش تفرش با اشاره به اینکه افرادی بالای ۵۰ سال از حوزه سوادآموزی خارج شده اند، خاطر نشان کرد: فقط جمعیت ۱۰ تا ۴۹ سال مورد هدف نهضت سوادآموزی قرار دارد.


هم اکنون شهرستان‌های آشتیان، تفرش، محلات کمترین تعداد بی‌سوادان و شهرستان‌های اراک، ساوه، خمین، خنداب و دلیجان بیشترین بی‌سوادان را در استان دارند.


انتهای پیام/

[ad_2]

 اخبار روز را در سولدوزوم مطالعه کنید. برای مطالعه جدیدترین اخبار روز روزانه از سایت سولدوزوم دیدن فرمایید. ما بهترین اخبار را روزانه برای شما جمع آوری نموده و در سایت سولدوزوم به نمایش می گذاریم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *