خانه / اخبار روز / خبر جدید: روز نه دی نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی بود

خبر جدید: روز نه دی نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی بود

[ad_1]


ساعت: ۱۰:۱۸
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۱۰/۰۸
شناسه خبر: ۹۹۰۴۲۳

حجت الاسلام و المسلمین حسن عبدی استاد حوزه علمیه علی‌بن ابی‌طالب (ع) کنگان گفت: روز نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی بود و برگ زرینی از افتخارات مردم ایران رقم زده شد. این روز چون نماد عزت، بصیرت و سربلندی مردم ایران بود باید آن را گرامی بداریم.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل کوگانا، حجت الاسلام و المسلمین حسن عبدی استاد حوزه علمیه علی‌بن ابی‌طالب (ع) کنگان که گفتگو درباره حماسه نه دی را در زیر می خوانید:


 


گرامیداشت حماسه ۹دی چه لزومی دارد؟


نه دی همان طور که می دانید رهبری بزرگوار فرمودند : مردم عزیز ما در روز نهم دی ماه آنچنان عظمتی از خود نشان دادند که چشم جهانیان را به خود خیره کردند .

این روز نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی بود و برگ زرینی از افتخارات مردم ایران رقم زده شد. این روز چون نماد عزت، بصیرت و سربلندی مردم ایران بود باید آن را گرامی بداریم، تا نسل های بعدی این را بدانند که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان های انقلاب باید ایستادگی کرد، باید به نسل های بعدی بگوییم و با صدای رسا اعلام کنیم که اگر دشمن با تمام قوا در برابر دین ما بایستد ما هم با تمام قوا در برابر تمام دنیای آنها می ایستیم ، ۹ دی این مهم را به همه جهانیان ثابت کرد.

http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/mahdi689/3.jpg


۹دی چه تاثیری در سرنوشت نظام اسلامی و کشور داشت؟ اگر ۹دی نبود امروز ما چه وضعیتی داشتیم؟


  هر ملتی تاریخش پر از فراز و نشیب های زیادی هست و روز های تلخ و شیرین ،خوب و بد هست که سرنوشت یک ملت رو طی سالیان دراز رقم می زند.از این روزها در کشور عزیز ما هم زیاد بوده که به عنوان روز های تاریخ ساز و سرنوشت ساز ثبت شده ،۲۲ بهمن ۵۷ ، ۱۲ فروردین ۵۷ ،۸ سال دفاع مقدس و از جمله آنها ۹ دی سال ۸۸ هست که در این روز ملت سر افراز ایران پاسخ محکم و قاطع و دندان شکنی به حرمت شکنان و به سخره گیرندگان اعتقادات و باور های دینی و مذهبی مردم دادند و توطئه چینی ها و تفرقه افکنی های دشمنان خارجی و داخلی را با شکست مواجه کردند و با این حرکت مردم انقلابی ایران دندان طمع دشمنان به این مرز بوم کشیده شد و قطعا اگر ۹ دی نبود بساط پر شر شور فتنه هرگز جمع نمی شد و آنها به اهدافشان که از بین بردن تفکرات انقلابی در نظام اسلامی بود دست پیدا می کردند.

 


نقش این حماسه بی نظیر در حفظ امنیت کشور را چطور تحلیل می فرمایید؟

حماسه عظیم ۹ دی به خوبی نشان داد که امنیت کشور وابسته به مردم و تفکرات انقلابی است.کشوری که به تعبیر رهبر انقلاب تا لبه پرتگاه پیش رفته بود-  حرکت و پافشاری مردم و بصیرت آنها توانست نقشه های شوم استکبار را خنثی کند و همه ما باید بدانیم امنیت ملی و جایگاه نظام اسلامی در دل مردم بصیر و آگاه به اوضاع زمان هست و این مردم هستند که همیشه جلوتر از خواص ،وفادار به انقلاب و نظام و رهبری می مانند.

 


بیگانگان چه نقشی در فتنه ۸۸ داشتند و به دنبال چه اهدافی بودند؟

 عده ای قائل به این موضوع بودند که فتنه ۸۸ دعوای انتخاباتی بود ، ولی  اگر اوضاع را به صورت دقیق رصد کنیم می فهمیم که این مطلب اصلا درست نیست، بلکه این مسئله طراحی شده در سال های قبل از انتخابات توسط دشمن بوده است.


چرخانندگان اصلی فتنه ۸۸ در خارج از کشور بود اما برخی آدم هایی که در داخل فتنه را همراهی کردند  و خودشان نان خورده انقلاب ونظام بودند و به برکت انقلاب اسم و رسمی پیدا کرده بودند و بعد نوکر بیگانه شدند ،اینها زمینه هایی را فراهم کردند که دشمنان قسم خورده خارجی بتوانند هدفمند و حساب شده در امور کشور دخالت کنند و حتی براندازی نظام را در دستور کار خود قرار دادند ،و اسلام ناب را هدف قرار داده بودند.


 


 نقش فتنه ۸۸ را در تشدید تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران با تصویب قطعنامه ۱۹۲۹ چطور تحلیل می کنید؟

فتنه ۸۸ اثر مهمی بر روی تشدید تحریم ها داشت و فضا را برای تحریم ها و فشار های بیشتر کشور ایجاد کرد.یکی از ایمیل های خانم کلینتون وزیر خارجه سابق آمریکا  که به تازگی از وضعیت محرمانه خارج شده است حاوی اطلاعات جدیدی درباره نقش فتنه ۸۸ در تشدید تحریم ها علیه ایران و توسل واشنگتن به استفاده از دیپلماسی در کنار تحریم ها برای زنده نگه داشتن اغتشاشات داخلی است.


هم اکنون هم حامیان فتنه چه داخلی چه خارجی بر تشدید تحریم ها علیه ایران تاکید دارند مبنی بر اینکه باید فشار ها بر ایران زیاد شود،و در نامه ایی که اخیرا عده ایی از حامیان فتنه به ترامپ نوشته اند خاستار تشدید تحریم ها علیه کشور ما شده اند ،اگر چه اراده اصلی تحریم ها مربوط به خود آمریکایی هاست.برخی به دنبال القای این نکته هستند که ۹دی روز بیدارشدن ملت بود، در حالی که مردم از قبل بیدار بودند و در این روز با حضور خود تلنگر و بیدارباشی به مسؤولان و خواص زدند؟ نظر شما در این باره چیست؟روز ۹ دی روز بیداری ملت ایران و روز مأیوس شدن دشمنان خارجی و داخلی بود ،مواضع حکیمانه رهبر انقلاب در خاموش کردن شعله های فتنه قابل انکار نیست.۹ دی نشان داد هر گاه ملت بزرگ ایران نسبت به اصل نظام احساس خطر کنند با همه ظرفیت ها  ، توطئه های دشمن خبیث را خنثی میکنند .۹ دی نشان داد که خواص نه قدم ها بلکه فرسنگ ها پایین تر و عقب مانده تر از عامه مردم هستند و عامه مردم درکشان و فهمشان در همه عرصه ها از آنها بیشتر است.۹ دی تلنگری بود به مسئولان نظام که به قدرت عظیم مردم توجه بیشتری داشته باشند و از این ظرفیت عظیم می توان در عرصه های مختلف بهره برد. در این فتنه معلوم شد و همه به عینه دیدند که نبرد میان شخص نیست بلکه میان دو جریان انقلابی و غیر انقلابی میان اسلام ناب و اسلام آمریکایی است.


انتهای پیام/

[ad_2]

 اخبار روز را در سولدوزوم مطالعه کنید. برای مطالعه جدیدترین اخبار روز روزانه از سایت سولدوزوم دیدن فرمایید. ما بهترین اخبار را روزانه برای شما جمع آوری نموده و در سایت سولدوزوم به نمایش می گذاریم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *