خانه / اخبار روز / خبر جدید: دلایل افت قیمت گوجه فرنگی از زبان رئیس جهاد کشاورزی دیّر

خبر جدید: دلایل افت قیمت گوجه فرنگی از زبان رئیس جهاد کشاورزی دیّر

[ad_1]


ساعت: ۱۰:۱۹
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۱۰/۰۸
شناسه خبر: ۹۹۰۶۶۷

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان دیّر گفت: همزمانی تولید در استان های هرمزگان، خوزستان ، بوشهر و شهر جیرفت ،شرایط مطلوب آب و هوایی و افزایش تولید در واحد سطح باعث ازدیاد برداشت گوجه فرنگی در استان بوشهر شد.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از “مطاف۲۴″، عیسی محمد دوست صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در آذرماه  سال گذشته برداشت گوجه فرنگی در شهرستان دیّر ۵ درصد بود که این میزان امسال به ۲۵ درصد افزایش یافته است.


رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان دیّر با رد افزایش کاشت توسط کشاورزان اظهار داشت: تعیین قیمت محصول به میزان عرضه و تقاضای بازار بستگی دارد.


وی افزود: با وضع تعرفه های سنگین و کنترلی که از کشورهای همسایه صورت گرفته است در بخش صادرات گوجه فرنگی با مشکل مواجه شده ایم.


محمد دوست گفت: خرید توافقی، استمهال بدهی کشاورزان به بانک ها به مدت حداقل ۳ سال و پرداخت تسهیلات ارزان و درازمدت از جمله راه های کمک به حل این مشکل اساسی است.


وی تصریح کرد: با توجه به جوابگو نبودن پرداخت ۳۳۰ تومان در ازای هر کیلو گوجه فرنگی به کشاورزان احتمال افزایش این مبلغ به ۴۰۰ تومان  وجود دارد.


رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان دیّر گفت: تعاونی های روستایی در صورت بازاریابی می توانند محصول کشاورزان را به جاهای دیگر منتقل کنند.


انتهای پیام/

[ad_2]

 اخبار روز را در سولدوزوم مطالعه کنید. برای مطالعه جدیدترین اخبار روز روزانه از سایت سولدوزوم دیدن فرمایید. ما بهترین اخبار را روزانه برای شما جمع آوری نموده و در سایت سولدوزوم به نمایش می گذاریم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *