خانه / اخبار روز / خبر جدید: دشمن در صدد نفوذ به حوزه های علمیه شیعه و سنی می باشد

خبر جدید: دشمن در صدد نفوذ به حوزه های علمیه شیعه و سنی می باشد

[ad_1]


ساعت: ۱۷:۱۱
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۱۰/۰۸
شناسه خبر: ۹۹۱۴۷۰

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج در یادواره شهدای روحانی استان هرمزگان، جایگاه روحانیت را بسیار والا خواند و دشمن را در صدد نفوذ به حوزه های علمیه شیعه و سنی دانست.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از هرمز؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدرضا تویسرکانی مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان بسیج در یادواره شهدای روحانی استان هرمزگان گفت: موضوع روحانیت در آخرالزمان موضوع مهمی است، ما بر اساس اعتقادات قرآنی بر این باوریم که در آخرالزمان اسلام جهانی می‌شود و این از جمله مشترکات شیعه و سنی است. در قرآن آمده است زمانی که اسلام جهانی شود تمام دین‌های دیگر نابود می‌شود، امام (ره) پیامی دادند که مسئولان ما باید بدانند که انقلاب ما محدود به ایران نیست. انقلاب مردم ایران شروع انقلاب بزرگ جهانی اسلام و پرچم‌داری حجت اسلام است.


 


وی در ادامه تصریح کرد: ما ایرانی‌ها قومی هستیم که بشارت ظهورمان را در قرآن داده‌اند و آمده‌ایم تا انقلابی را از ایران شروع کنیم، در واقع مبدأ ما ایران و مقصدمان جهان است، این نکته را هم شیعه‌ها و هم سنّی‌ها می‌دانند.


 


حجت‌الاسلام‌والمسلمین تویسرکانی  با اشاره به نقش روحانیت افزود: روحانیت حرف اول را در هر زمینه‌ای می‌زند و هم در پیروزی و هم در شکست نقش روحانیت بسیار حائز اهمیت هست. بیشترین سرمایه‌گذاری دشمنان در حوزه‌ی روحانیت است. ما در حوزه‌های علمیه دو نوع روحانی داریم؛ روحانیت اصلی و انقلابی، دیگری روحانی غیرانقلابی که به تعبیر حضرت امام این قشر روحانی‌نما هستند.


 


وی تصریح کرد: روحانیون ما نقش اصلی را در عقیم نمودن تحرکات دشمنان دارند و هیچ قشری نمی‌تواند مانند روحانیت تأثیر مثبت داشته باشد. امام خمینی(ره) فرمودند؛ دشمن به فکر نفوذ در حوزه‌های علمیه است. استکبار وقتی‌که از نابودی مطلق روحانیت و حوزه‌ها مأیوس شد، دو راه را برای ضربه زدن انتخاب نمود؛ یکی راه زور، دیگری راه خدعه و نفوذ.


 


نماینده ولی‌فقیه در سازمان بسیج افزود: راه زور برای ایران اسلامی کارگشا نبود و دشمن راه نفوذ را در پیش گرفت که هم مقام معظم رهبری و هم امام راحل به تکرار این مبحث را به همگان هشدار داده‌اند که مراقب نفوذ دشمن در کشور باشید و امروز حتی تلاش دشمن برای نفوذ آن‌قدر زیاد است که اقدام به نفوذ در حوزه‌های علمیه و در حد مرجعیت هم کرده‌اند


 


وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ریشه این وحشی‌گری‌ها در جهان اسلام زیر سر چه کسانی است؟ داعش را چه کسانی تقویت فکری می‌کند؟ این خشونت‌ها و رفتارهای غیرعقلانی که به نام اسلام و زیر پرچم لا اله الا الله انجام می‌دهند را همان روحانیون وابسته و غیرانقلابی که در دید اهل سنت اسلام‌گرایان آمریکایی و در بیانات مقام معظم رهبری نیز همین تفکرات را در برخی شیعیان به‌عنوان شیعه لندنی نام‌برده‌اند، به وجود آورده‌اند. درواقع اسلام لندنی در حوزه‌های علمیه شیعه هستند و اسلام آمریکایی در حوزه‌های علمیه اهل تسنن ریشه دوانده‌اند.


 


حجت‌الاسلام‌والمسلمین تویسرکانی  با اشاره به یادواره شهدای روحانی گفت: سلام بر حماسه‌سازان همیشه جاوید روحانیت که رساله‌ی خود را به شهادت و مرکب خون نوشتند و آفرین بر حوزه‌ی روحانیت که در هنگام نبرد رشته‌ی درس و علم و مدرسه را بریدند و حقیقت علم را در دنیا برگرفتند و در ملکوتیان شعر حضور سروده‌اند و برای روحانیت افتخاری است که پاسدار کتاب قرآن و سنت بوده‌اند. روحانیت اصیل مدافع دین و حافظ کتاب اسلام است. این روحانیت جایگاه بسیار والا، عزیز و بزرگی در میان مردم دارد.


 


وی در انتها یادآور شد: استان هرمزگان در زمان جنگ ۷۸ روحانی بیشتر نداشت، کل این ۷۸ نفر به جبهه می‌روند و به تعبیر بسیاری در حوزه و مدرسه را قفل کردند. روحانیت در هرجایی و حوزه‌ای ازجمله؛ هنر، قوه قضایی، مجلس و … ورود داشته است و هر جا که از وجود روحانیت بهره گرفته‌اند موفقیت و پیروزی نتیجه آن کار بوده است.


 


انتهای پیام/


 

[ad_2]

 اخبار روز را در سولدوزوم مطالعه کنید. برای مطالعه جدیدترین اخبار روز روزانه از سایت سولدوزوم دیدن فرمایید. ما بهترین اخبار را روزانه برای شما جمع آوری نموده و در سایت سولدوزوم به نمایش می گذاریم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *