خانه / اخبار روز / خبر جدید: حال اخلاق در ورزش خوب نیست/ کشور دچار شعارزدگی شده است
photo_2016-12-20_07-56-06.jpg

خبر جدید: حال اخلاق در ورزش خوب نیست/ کشور دچار شعارزدگی شده است

[ad_1]


ساعت: ۱۳:۲۶
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۱۰/۰۲
شناسه خبر: ۹۸۴۳۹۶

سردار یزدانی در یادواره شهدای ورزشکار شهرضا:

رئیس سازمان ورزش بسیج کشور گفت: بی‌اخلاقی‌ها در ورزش بسیار زیاد است؛ باید بدانیم ورزش برای ما هدف نبوده بلکه وظیفه به شمار می‌رود.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سردار کاظم یزدانی شامگاه دوشنبه در یادواره شهدای ورزشکار شهرضا که در زورخانه پوریای ولی این شهر برگزارشد، با اشاره به هفته وحدت و میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع)، اظهار کرد: امام صادق(ع) در مورد صفات مؤمن فرموده‌اند که مؤمن واقعی هم خدا را، هم دوستان خدا را و هم دشمنان خدا را می‌شناسد.


وی افزود: همه ما خدا را می‌شناسیم، اما باید برای خود مشخص کنیم که تا چه اندازه خدا را باور داریم.


رئیس سازمان ورزش بسیج کشور با اشاره به سخنان امام خمینی(ره) در این راستا که عالم محضر خداست، در محضر خدا گناه نکنید، تصریح کرد: ما برای عمل به این حدیث امام صادق(ع) باید به سمت خداشناسی و خداباوری برویم و به خداوند اعتماد کنیم.


وی ادامه داد: نتیجه این اعتماد شهدایی هستند که از انقلاب اسلامی تا امروز در حلب حضور داشته و به سمت خدا رفتند.


یزدانی سلمان را به این دلیل از اهل‌ بیت دانست که دوستان خدا را به‌ خوبی شناخت و گفت: سلمان در آن زمان از سرزمین فارس به نزد پیامبر اکرم(ص) رفت و درجات معنوی را به‌ مرور نزد ایشان کسب کرد تا به مرحله منا اهل‌بیتی رسید.


وی ادامه داد: سلمان در مسیر اهل‌ بیت نه یک‌ قدم عقب‌تر و نه یک‌ قدم جلوتر رفت، بنابراین وقتی استاندار مداین شد پس از مرگش حضرت علی(ع) خودشان بر بستر وی آمدند و او را کفن‌ و دفن کردند.


رئیس سازمان ورزش بسیج کشور با بیان اینکه با توجه به احادیث در همین زمانه هم می‌توان سلمان شد، تصریح کرد: این وظیفه ما است که دشمنان خدا را بشناسیم تا در مسیر آن‌ها حرکت نکنیم.


وی با بیان اینکه سلمان به خدا اعتقاد کامل داشت و دشمن‌شناس بود، تصریح کرد: اما امروز متأسفانه برخی مساجد ما حتی یک مرگ بر آمریکای بی هزینه هم نمی‌گویند.


یزدانی ادامه داد: این مرگ بر آمریکا، آل سعود، صهیونیسم و نظام سلطه‌ای که می‌گوییم، با توجه به جملات زیارت عاشورا همان مرگ بر یزید است.


وی شروع طاغوت در زمین را به کشته شدن حضرت هابیل به دست قابیل منصوب کرد و گفت: بر خلاف برخی تفکرات مبدع و پرچم‌دار اصلی جنگ نرم شیطان است که موجب شد آدم ابوالبشر به زمین تبعید شود.


رئیس سازمان ورزش بسیج کشور با اشاره به وظیفه ورزشکاران و ورزش دوستان در جامعه امروزی، عنوان کرد: ما باید مردم جامعه را به ورزش دعوت کنیم، ورزش برای جوانان لازم و برای افراد مسن واجب است.


وی با بیان اینکه باید در کار تخصصی خود دقیق عمل کنیم، اضافه کرد: مدیران و مربیان ورزشی باید کار و وظیفه خود را به بهترین شکل انجام دهند.


یزدانی به پرداختن به اخلاق در ورزش اشاره و مطرح کرد: حال اخلاق در ورزش خوب نیست و بی‌اخلاقی‌ها در ورزش بسیار زیاد است؛ باید بدانیم ورزش برای ما هدف نبوده بلکه وظیفه به شمار می‌رود.


وی با اشاره به شناسایی ۵ هزار ورزشکار شهید در سطح کشور، خاطرنشان کرد: آیا آن‌ها رفتند و شهید شدند تا وضع ورزش ما این‌گونه شود؟


رئیس سازمان ورزش بسیج کشور در پایان تأکید کرد: در دستگاه‌های مختلف کشوری از رأس هرم قوا تا پایین بسیاری از قوا دچار شعارزدگی شده‌ایم.
[ad_2]

 اخبار روز را در سولدوزوم مطالعه کنید. برای مطالعه جدیدترین اخبار روز روزانه از سایت سولدوزوم دیدن فرمایید. ما بهترین اخبار را روزانه برای شما جمع آوری نموده و در سایت سولدوزوم به نمایش می گذاریم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *