خانه / اخبار روز / خبر جدید: تعزیه نمایش زنده ای که باید از ورود خرافات به این هنر اسلامی و تاریخی جلوگیری شود

خبر جدید: تعزیه نمایش زنده ای که باید از ورود خرافات به این هنر اسلامی و تاریخی جلوگیری شود

[ad_1]


ساعت: ۱۰:۱۷
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۱۰/۰۸
شناسه خبر: ۹۹۰۶۲۳

در آیین اختتامیه همایش استانی تعزیه در خمینی شهر مطرح شد؛

در آیین اختتامیه همایش استانی تعزیه بسیج هنرمندان نظریه ای دادند که تعزیه نمایش زنده ای است و باید از ورود خرافات به این هنر اسلامی و تاریخی جلوگیری شود.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از قلمکده ، همایش استانی تعزیه بسیج پس از چندشب اجرا توسط گروه های تعزیه خوانی و هنرمندان این حرفه در حسینیه محله گارسله خمینی شهر، آیین اختتامیه ای همایش شب گذشته با حضور مسوولان و هنرمندان و خانواده شهدا برگزار شد و از نفرات برتر و خانواده شهدای هنرمند استان اصفهان تجلیل شد.


سرهنگ حمید مرادی در این همایش به ظرفیت ها و توانمندی های شهرستان خمینی شهر در زمینه های مختلف اشاره کرد و گفت: خمینی شهر در زمینه ایثارگری زبانزد است، میزان شهدای آن برابر ۸ استان می باشد و حدود ۲۳۰۰ شهید، ۳۷۰۰ جانباز و ۳۰۰۰ رزمنده تقدیم انقلاب نموده است.


وی در ادامه افزود: بسیار کار پسندیده ای است که وقایع تاریخی با زبان هنر برای مردم گفته شود، زبان هنر زبان گویاییست و چند دقیقه تعزیه گاهی تاثیرش از چند ساعت سخنرانی بیشتر است.


فرمانده سپاه ناحیه خمینی شهر اظهار کرد: ما باید هوشیار باشیم که دشمن به مسائل تاریخی و مذهبی راه پیدا نکند و خرافات به تدریج وارد این حوزه نشود، اتفاقات بزرگی چون برپایی اجلاسیه ملی شهدا و برگزاری چنین برنامه های تخصصی باعث می شود در برابر خرافات با توانمندی لازم بایستیم.


وی اضافه کرد: بسیج در هنر به صورت خاص حضور پیدا کرده، بسیج یعنی همه مردم، هر کسی که تفکر عاشورایی دارد بسیجی است.


حسن محمدباقر عضو بنیاد علمی فرهنگی تعزیه و همایش های آیینی کشور در ادامه گفت: این بنیاد در سال ۸۹ با هدف حفظ و اشاعه و توسعه هنر تعزیه شکل گرفت و دامنه فعالیت های بنیاد رسیدگی به امور و فعالیت های گروه های تعزیه سراسر کشور است.


وی با بیان اینکه این بنیاد با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در مورد هنر تعزیه کارهای زیربنایی و پژوهشی را توسعه داد، افزود: متاسفانه خرافات در تعزیه به شکل های مختلفی وارد شده، ما با نوآوری در تعزیه مخالف نیستیم اما باید اصالت تعزیه حفظ شود یعنی آن چیزی که سینه به سینه به ما رسیده حفظ شود.


عضو بنیاد علمی فرهنگی تعزیه خطاب به تعزیه خوان ها گفت: توقع از شما این است که به عنوان یک هنرمند واقعی در پی پژوهش و آموختن علم تعزیه باشید، تعزیه نمایش زنده است و اگر در این نمایش زنده پردازش های غلط و خرافی داشته باشیم برای نسل های آینده چیزی برای عرضه نخواهیم داشت.


انتهای پیام/

[ad_2]

 اخبار روز را در سولدوزوم مطالعه کنید. برای مطالعه جدیدترین اخبار روز روزانه از سایت سولدوزوم دیدن فرمایید. ما بهترین اخبار را روزانه برای شما جمع آوری نموده و در سایت سولدوزوم به نمایش می گذاریم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *