خانه / اخبار روز / خبر جدید: ترکیه با پذیرش توافق مسکو مهر تائیدی بر حمایت آنکارا از تروریسم سوری زد/ تقسیم تروریست‌ها بر شدت درگیری‌ها می‌افزاید

خبر جدید: ترکیه با پذیرش توافق مسکو مهر تائیدی بر حمایت آنکارا از تروریسم سوری زد/ تقسیم تروریست‌ها بر شدت درگیری‌ها می‌افزاید


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سعدالله زارعی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه بین‌الملل آناج با اشاره به «تفاهم مسکو» در تشریح پیامدهای آن ابراز داشت: جداسازی تروریست‌ها می‌تواند گروهی از تکفیری‌ها را به حالت غیرفعال درآورد و بخش‌هایی از مناطق درگیر با جنگ را آرام کند.


وی افزود: در چنین شرایطی دولت سوریه و نیروهای جبهه مقاومت به تمرکز عملیاتی می‌رسند و چون فرصت پیدا کرده‌اند، می‌توانند عملیات‌های جدیدی را برای مقابله با تروریست‌های مخالف آتش‌بس و مصر بر مواضع‌ قبلی‌شان آغاز نمایند.


کارشناس مسایل منطقه با بیان اینکه براساس توافق مسکو، «تروریست‌های مسئول» موظف به جلوگیری از تحرکات «تروریست‌های مسلح» هستند، عنوان کرد: به موجب همین تعهدات درگیری میان دو گروه تروریستی افزایش می‌یابد و از آنجایی که ترکیه از طرف تروریست‌های مسئول، تعهد داده است، مهر تائیدی بر حمایت آنکارا از تروریسم سوری زده است.


وی خاطرنشان ساخت: به علت پراکندگی تروریست‌ها، ترکیه علی‌رغم روابط گسترده‌ای که با تروریست‌های سوری دارد، موفق به کنترل آنان نخواهد شد و با وقوع هرگونه اقدامات ساختارشکنانه و متناقض با مفاد توافق مسکو، تُرک‌ها مسئول شناخته خواهند شد.


زارعی توافق مسکو را مانع پیشروی نیروهای جبهه مقاومت و ارتش سوریه ندانست و توضیح داد: از آنجایی که آتش بس در عمل برقرار نخواهد شد، سوری‌ها می‌توانند به آزادسازی سایر مناطق تحت سیطره تروریست‌ها ادامه دهند.


وی تاکید داشت: قرار گرفتن ترکیه در کنار ایران و روسیه، موجب تضعیف روحیه تروریست‌ها و افزایش فشار روانی آنان می‌شود؛ تُرک‌ها چه در پازل مقاومت قرار بگیرند و چه در خط میانه حرکت کنند، در هر دو حالت به حاشیه خواهند رفت.


انتهای پیام/


 

 اخبار روز را در سولدوزوم مطالعه کنید. برای مطالعه جدیدترین اخبار روز روزانه از سایت سولدوزوم دیدن فرمایید. ما بهترین اخبار را روزانه برای شما جمع آوری نموده و در سایت سولدوزوم به نمایش می گذاریم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *