خانه / اخبار روز / خبر جدید: ترکیه با پذیرش توافق مسکو مهر تائیدی بر حمایت آنکارا از تروریسم سوری زد/ تقسیم تروریست‌ها بر شدت درگیری‌ها می‌افزاید

خبر جدید: ترکیه با پذیرش توافق مسکو مهر تائیدی بر حمایت آنکارا از تروریسم سوری زد/ تقسیم تروریست‌ها بر شدت درگیری‌ها می‌افزاید

[ad_1]


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سعدالله زارعی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه بین‌الملل آناج با اشاره به «تفاهم مسکو» در تشریح پیامدهای آن ابراز داشت: جداسازی تروریست‌ها می‌تواند گروهی از تکفیری‌ها را به حالت غیرفعال درآورد و بخش‌هایی از مناطق درگیر با جنگ را آرام کند.


وی افزود: در چنین شرایطی دولت سوریه و نیروهای جبهه مقاومت به تمرکز عملیاتی می‌رسند و چون فرصت پیدا کرده‌اند، می‌توانند عملیات‌های جدیدی را برای مقابله با تروریست‌های مخالف آتش‌بس و مصر بر مواضع‌ قبلی‌شان آغاز نمایند.


کارشناس مسایل منطقه با بیان اینکه براساس توافق مسکو، «تروریست‌های مسئول» موظف به جلوگیری از تحرکات «تروریست‌های مسلح» هستند، عنوان کرد: به موجب همین تعهدات درگیری میان دو گروه تروریستی افزایش می‌یابد و از آنجایی که ترکیه از طرف تروریست‌های مسئول، تعهد داده است، مهر تائیدی بر حمایت آنکارا از تروریسم سوری زده است.


وی خاطرنشان ساخت: به علت پراکندگی تروریست‌ها، ترکیه علی‌رغم روابط گسترده‌ای که با تروریست‌های سوری دارد، موفق به کنترل آنان نخواهد شد و با وقوع هرگونه اقدامات ساختارشکنانه و متناقض با مفاد توافق مسکو، تُرک‌ها مسئول شناخته خواهند شد.


زارعی توافق مسکو را مانع پیشروی نیروهای جبهه مقاومت و ارتش سوریه ندانست و توضیح داد: از آنجایی که آتش بس در عمل برقرار نخواهد شد، سوری‌ها می‌توانند به آزادسازی سایر مناطق تحت سیطره تروریست‌ها ادامه دهند.


وی تاکید داشت: قرار گرفتن ترکیه در کنار ایران و روسیه، موجب تضعیف روحیه تروریست‌ها و افزایش فشار روانی آنان می‌شود؛ تُرک‌ها چه در پازل مقاومت قرار بگیرند و چه در خط میانه حرکت کنند، در هر دو حالت به حاشیه خواهند رفت.


انتهای پیام/


 

[ad_2]

 اخبار روز را در سولدوزوم مطالعه کنید. برای مطالعه جدیدترین اخبار روز روزانه از سایت سولدوزوم دیدن فرمایید. ما بهترین اخبار را روزانه برای شما جمع آوری نموده و در سایت سولدوزوم به نمایش می گذاریم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *