خانه / اخبار روز / خبر جدید: برگزاری جشنواره بین‌المللی شعر انقلاب توسعه گردشگری ادبی را به همراه دارد

خبر جدید: برگزاری جشنواره بین‌المللی شعر انقلاب توسعه گردشگری ادبی را به همراه دارد

[ad_1]


ساعت: ۱۰:۱۸
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۱۰/۰۸
شناسه خبر: ۹۹۰۴۵۳

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهردار شیراز از برگزاری ششمین جشنواره بین‌المللی شعر انقلاب در شیراز را زمینه‌ساز تقویت خلاقیت ادبی، هنری و فرهنگی و همچنین کمک به توسعه گردشگری ادبی در شیراز عنوان کرد.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه تحلیلی خبری موج ما، احمد همتی بوشهری رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز در حاشیه برگزاری ششمین دوره جشنواره بین‌المللی شعر انقلاب در شیراز به خبرنگار ما گفت: میزبانی شیراز از این جشنواره سبب تقویت خلاقیت ادبی، هنری و فرهنگی و همچنین کمک به توسعه و رونق گردشگری ادبی در شیراز می‌شود.


وی با بیان اینکه در روز نخست جشنواره همزمان با استان فارس، شب شعر انقلاب در ۳۰ استان کشور نیز برگزار خواهد شد، افزود: این دوره از جشنواره در دو قالب شعر نو و سنتی و در بخش ملی و بین‌الملل برگزار می‌شود.


رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با اشاره به عنوان این جشنواره گفت: عدالت و انسانیت، وحدت امت اسلامی و رفعت ملی، اخلاق و معارف دین و گفتمان انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی که از موضوعات اصلی ششمین دوره جشنواره بین‌المللی شعر انقلاب است باید با برگزاری این جشنواره‌ها در جامعه اسلامی نهادینه شود.


همتی با بیان اینکه لازمه تعیین شهر شیراز به عنوان شهر خلاق ادبی، انجام رویدادهای مهم فرهنگی، ادبی و هنری مانند داستان‌سرایی، تالیف کتب ادبی، برگزاری جلسات شعر و شعرخوانی و تقویت انجمن‌های ادبی و هنری است، گفت: میزبانی رویدادهای مهمی همچون جشنواره‌های ادبی نیز به تحقق این مهم کمک خواهد کرد.


معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهردار شیراز به برگزاری جشنواره شعر انقلاب اسلامی در روزهای هفتم و هشتم دی ماه در شیراز اشاره و بیان کرد: این جشنواره با همکاری دستگاه‌های مختلف، با محوریت حوزه هنری استان فارس و سازمان تبلیغات اسلامی استان و با حضور شعرای ارزشمند و گرانقدر داخلی و خارجی و تعدادی از شاعران بومی استان فارس و سایر نقاط کشور و با حضور میهمانانی از خارج از کشور برگزار می‌شود.


رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با بیان اینکه بخشی از امور اجرایی در حوزه تبلیغات شهری، برخی مسائل تدارکات و همچنین توسعه گردشگری به ویژه گردشگری ادبی بر عهده شهرداری نهاده شده است، ابراز امیدواری کرد که برگزاری این جشنواره شیراز را به سمت تبدیل شدن به شهر خلاق ادبی یک گام به جلو پیش ببرد.


وی گفت: با توجه به اینکه شیراز، خواستگاه شعر و ادبیات است و از دیرباز به عنوان شهر شعر و شعور و ادب شناخته شده و از پنج رکن اصلی ادبیات جهان دو رکن اصلی آن یعنی حافظ و سعدی از این دیار هستند از این رو شیراز به عنوان نامزد شهر خلاق ادبی در نظر گرفته شده است که برای تحقق آن باید تلاش کرد.


معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهردار شیراز با اشاره به اینکه دبیرخانه دائمی جشنواره شعر انقلاب در شیراز راه‌اندازی خواهد شد ابراز امیدواری کرد که این امر در تحقق شیراز به عنوان شهر خلاق ادبی موثر واقع شود.


انتهای پیام/

[ad_2]

 اخبار روز را در سولدوزوم مطالعه کنید. برای مطالعه جدیدترین اخبار روز روزانه از سایت سولدوزوم دیدن فرمایید. ما بهترین اخبار را روزانه برای شما جمع آوری نموده و در سایت سولدوزوم به نمایش می گذاریم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *