خانه / اخبار روز / خبر جدید: بررسی راهکارهای کاهش نرخ بیکاری در سند توسعه اقتصادی/ تهیه سند توسعه اقتصادی بر مبنای اقتصاد مقاومتی
1482570342_photo_2016-12-24_13-00-20.jpg

خبر جدید: بررسی راهکارهای کاهش نرخ بیکاری در سند توسعه اقتصادی/ تهیه سند توسعه اقتصادی بر مبنای اقتصاد مقاومتی

[ad_1]


ساعت: ۱۶:۱۶
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۱۰/۰۴
شناسه خبر: ۹۸۶۷۶۹

نماینده تفرش، آشتیان و فراهان گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی بدون برنامه ریزی و مطالعه انجام شدنی نیست، تنظیم سند توسعه اقتصادی شهرستان فراهان، زمینه ساز تحقق اقتصاد مقاومتی است.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از فراهان خبر؛ جلسه تنظیم سند توسعه فراهان با محوریت اقتصادی در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.در این جلسه محمد حسینی، نماینده تفرش، آشتیان و فراهان با اشاره اهمیت تدوین این سند گفت: در تدوین این سند چشم انداز، تمامی فرصتها، چالش ها، پروژه ها و طرح های مختلف مورد بررسی قرار گرفته و با شناسایی ظرفیت های مختلف شهرستان و به ویژه شهر فرمهین، به سمت و سوی توسعه و پیشرفت حرکت خواهیم کرد.


وی افزود: هدف از تدوین سند توسعه شهرستان و شهر فرمهین التزام و توجه به یک محور و مسیر مشخص در راستای تقویت مزیت های نسبی و موجود شهرستان بوده و طبیعتا این سند خواهد توانست، چارچوب رشد شهرستان فراهان را تعیین کند.


حسینی با اشاره به لزوم تنظیم سند توسعه اقتصادی بر محور اقتصاد مقاومتی گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی بدون برنامه ریزی و مطالعه انجام شدنی نیست، تنظیم سند توسعه اقتصادی فراهان، زمینه ساز تحقق اقتصاد مقاومتی است، در این سند همچنین می توان به معضل بیکاری و راهکارها و برنامه های تاثیر گذار در روند کاهش نرخ بیکاری و افزایش اشتغال پرداخت.


وی اضافه کرد: شورای اسلامی شهر فرمهین بر حسب وظایف ذاتی خود تلاش می کند تا گام های موثری در مسیر توسعه شهر بردارد و تدوین سند چشم انداز شهرستان با مرکزیت شهر فرمهین یکی از مهمترین نیازهای شهرستان است که تلاش می کنیم که با مطالعه و تدوین آن مسیر مشخصی را برای حرکت  به سمت و سوی توسعه تعیین شود.


عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: امروز شناسایی ظرفیت ها و فرصت های اقتصادی و شرایط ویژه شهر فرمهین با نگاه علمی و دست یابی به راهکارهای علمی جهت  آغاز یک تحول توسعه گرانه از دغدغه های شورا بوده و تاسیس مرکز پروژه های شورای اسلامی شهر فرمهین بر اساس همین دیدگاه صورت گرفت.در ادامه سعید فائض پور، فرماندار فراهان گفت: تدوین سند راهبردی توسعه شهرستان فراهان طرحی است که به واسطه آن، شهرستان به دنبال تدوین دورنمای توسعه‌ای خود بر اساس شناخت و تحلیل درونی و بیرونی و  دست‌یابی به مسائل استراتژیک است.


وی به بیان مزایا و کارکردهای اجرای این طرح پرداخت و افزود: از اساسی‌ترین مزیت‌های این طرح، هدفمندی در حرکت متولیان امر توسعه و نیز مدیران شهرستان به سوی توسعه و تصمیم‌گیری‌های آگاهانه و مبتنی بر مسیرهای از پیش تعیین‌شده و مشخص و مانع تصمیم‌گیری‌های مقطعی و واکنشی است که حرکت و مسیر آنها به سوی توسعه دچار تزلزل و نوسانات زیاد شود، از سوی دیگر هماهنگی میان حرکت شهرستان با برنامه‌های توسعه‌ای سبب ایجاد وحدت نظر میان مسئولین خواهد شد.


فائض پور با اشاره به لزوم سند توسعه اقتصادی بیان کرد: در هر شهرستانی طرح سند توسعه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و باید هر چه سریعتر نسبت به تدوین آن اقدام شود، تهیه و تدوین سند توسعه شهرستان و ارائه طرح ها و پروژه های متناسب با ظرفیت های شهرستان فراهان از اولویت های فرمانداری بوده و به دنبال تدوین آن هستیم.


فرماندار فراهان خاطر نشان کرد: نکته بسیار مهمی که باید بدان توجه داشت این است که داشتن برنامه راهبردی باید مقدمه‌ای برای اجرای آن باشد و بدون اجرا، تدوین استراتژی کاری کم‌ارزش و هزینه‌بر است که تبدیل به سرمایه نمی شود.انتهای پیام/

[ad_2]

 اخبار روز را در سولدوزوم مطالعه کنید. برای مطالعه جدیدترین اخبار روز روزانه از سایت سولدوزوم دیدن فرمایید. ما بهترین اخبار را روزانه برای شما جمع آوری نموده و در سایت سولدوزوم به نمایش می گذاریم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *