خانه / اخبار روز / خبر جدید: باید در شهرستان کارون حداقل ۳۰ مدرسه علمیه راه‌اندازی شود

خبر جدید: باید در شهرستان کارون حداقل ۳۰ مدرسه علمیه راه‌اندازی شود

[ad_1]


ساعت: ۱۶:۱۶
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۱۰/۰۴
شناسه خبر: ۹۸۶۹۳۴

حجت‌الاسلام‌ علیرضا پناهیان گفت:تردید نکنید در صحت این مطلب که باید در شهرستان کارون حداقل ۳۰ مدرسه علمیه راه‌اندازی شود و بنده هم تلاش می‌کنم تا مسئولان را متوجه این ضرورت کنم.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از رهیاب: حجت‌الاسلام‌ علیرضا پناهیان،در جمع مبلغان مدارس علمیه شهرستان کارون اظهار داشت:هم‌اینک در حوزه مأموریتی شما، یعنی شهرستان کارون، حملات و درگیری‌هایی فکری از جنس جنگ نرم به چشم می‌خورد که باید برای نجات خود و مردم طبق سنت الهی عمل کرده و دین خدا و سنت رسول‌الله را تبلیغ کنید.


حجت‌الاسلام‌والمسلمین پناهیان، راه نجات و راه جلوگیری از عدم آسیب‌پذیری مردم را بهره‌گیری از امکانات و ظرفیت‌های موجود در منطقه عنوان کرد و گفت: شما طلاب، امکاناتی برای نجات جهان اسلام در اختیار دارید که این امکانات در هیچ کجای ایران اسلامی یافت نمی‌شود که یکی از آن امکانات و امتیازات «تکلم صریح و روان به زبان عربی» است.


 


وی در ادامه با بیان اینکه جذب جوانان مناطق کارون، باید افزایش هزار برابری پیدا کند تا جایی که ۹۹ درصد قشر پویای جامعه، حوزوی و طلبه شوند، گفت: اگرچه ظرفیت مناطق حاشیه‌ای خوزستان برای تربیت دکتر و مهندس بالاست، اما بیش از سایر مشاغل، نیروهای جوان و نخبگان عرب‌زبان، برای حضور در حوزه‌های علمیه و کمک به کیان تشیع استعداد دارند؛ پس راهبرد اصلی مسئولان حوزه‌های علمیه باید «جذب چندصد برابری طلبه» از این مناطق باشد.


 


مشاور رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، اظهارداشت: در استان خوزستان به‌ویژه مناطق محروم، هر عالم دینی باید «امدادگری بزرگ، از نظر مسائل اجتماعی و آسیب زدایی» و همچنین «کارآفرینی برتر» باشد تا ضمن حضور در شئونات مختلف مردم، نقش خاص خویش را ایفا کند؛ تا جایی که پس از ۱۰ سال اگر کسی گفت که من طلبه هستم، در کنار اینکه از او می‌پرسند چه سطحی از فقه و اصول را خوانده‌اید؟ سؤال می‌کنند که شما در جهت راه‌اندازی کدام کارگاه مؤثر بوده‌اید و کدام راه و شبکه آب و فاضلاب را برای کدام روستا تأسیس کرده‌اید؟.


 


وی با تأکید بر اینکه باید تا سال آینده تعداد مدارس علمیه شهرستان کارون، چند برابر شود، اظهارداشت: تردید نکنید در صحت این مطلب که باید در شهرستان کارون حداقل ۳۰ مدرسه علمیه راه‌اندازی شود و بنده هم تلاش می‌کنم تا مسئولان را متوجه این ضرورت کنم.

[ad_2]

 اخبار روز را در سولدوزوم مطالعه کنید. برای مطالعه جدیدترین اخبار روز روزانه از سایت سولدوزوم دیدن فرمایید. ما بهترین اخبار را روزانه برای شما جمع آوری نموده و در سایت سولدوزوم به نمایش می گذاریم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *