خانه / اخبار روز / خبر جدید: بازداشت ۱۶۵۶ فعال رسانه ای در ترکیه

خبر جدید: بازداشت ۱۶۵۶ فعال رسانه ای در ترکیه

[ad_1]


ساعت: ۲۳:۲۵
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۱۰/۰۴
شناسه خبر: ۹۸۷۱۴۰

وزارت کشور ترکیه اعلام کرد: مقامهای این کشور بیش از ۱۶۵۶ نفر از کاربران شبکه های اجتماعی را در شش ماه گذشته بازداشت کرده اند.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آسوشیتدپرس، وزارت  کشور ترکیه امروز شنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: مقامهای ترکیه در شش ماه گذشته بیش از ۱۶۵۶ نفر از کاربران شبکه های اجتماعی را به اتهام حمایت از سازمان های تروریستی یا اهانت به مقامهای رسمی بازداشت کرده اند و از ۱۰ هزار نفر دیگر نیز بازجویی بعمل آمده است.
این بیانیه افزود: وزارت کشور ترکیه اقدامات حقوقی علیه ۳۷۱۰ نفر را که توسط پلیس شناسایی شده اند، اتخاذ کرده است. علاوه بر افراد دستگیر شده، ۱۲۰۳ نفر نیز به صورت مشروط آزاد شدند، ۷۶۷ آزاد شدند و ۸۴ نفر نیز هنوز در بازداشت هستند.

علاوه بر این تحقیقات و روندهای حقوقی علیه ۱۰ هزار نفر دیگر در حال انجام است.

ترکیه از زمان وقوع کودتای نظامی نافرجام اواسط جولای تاکنون وضعیت فوق العاده اعلام کرده و در این مدت هزاران نفر از مخالفان دولت به اتهام مشارکت در کودتا و طرفداری از جنبش گولن بازداشت یا از کار تعلیق و برکنار شده اند.

از جولای تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار نفر در بخش قضایی، ارتش، رسانه های خبری و نهادهای مدنی ترکیه بازداشت یا تعلیق و برکنار شده اند. در مجموع تاکنون بیش از ۳۷ هزار نفر به طور رسمی بازداشت شده اند.

[ad_2]

 اخبار روز را در سولدوزوم مطالعه کنید. برای مطالعه جدیدترین اخبار روز روزانه از سایت سولدوزوم دیدن فرمایید. ما بهترین اخبار را روزانه برای شما جمع آوری نموده و در سایت سولدوزوم به نمایش می گذاریم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *