خانه / اخبار روز / خبر جدید: انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین گروه‌های پژوهشی دانشگاه تفرش و دانشگاه ETS کانادا

خبر جدید: انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین گروه‌های پژوهشی دانشگاه تفرش و دانشگاه ETS کانادا

[ad_1]


ساعت: ۱۰:۱۸
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۱۰/۰۸
شناسه خبر: ۹۸۹۷۴۲

یک گروه پژوهشی از دانشگاه تفرش و یک گروه پژوهشی از دانشگاه (ETS) کانادا تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی امضا کردند.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ندای تفرش، جواد جلالی عضو سابق هیات علمی دانشگاه تفرش نماینده و مشاور دانشگاه تفرش در امور بین‌الملل در امریکای شمالی، هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه را تبادلات علمی و همکاری‌های دانشگاهی و انجام فعالیت‌های تحقیقاتی مشترک بین این دو گروه بیان کرد.


جلالی با اشاره به نقشه جامع علمی کشور و اهمیت گسترش همکاری در حوزه‌های علوم و فناوری با مراکز علمی معتبر بین‌المللی و سیاست‌های کلی علم و فناوری در گسترش پژوهش و فناوری افزود: با توجه به ظرفیت‌های دانشگاه تفرش و علاقه‌مندی برای گسترش و توسعه همکاری‌های علمی با دانشگاه‌های خارج از کشور، در راستای حمایت از طرح‌های دانشگاهی و توسعه همکاری‌های علمی دانشگاه تفرش در قالب ایجاد کارگروه‌های چند تخصصی مشترک با دانشگاه‌های کانادا در چارچوب قوانین دو کشور تفاهم‌نامه‌های همکاری در حال انعقاد است.


 


وی تصریح کرد: در این راستا می‌توان به تفاهم‌نامه بین دو گروه پژوهشی دانشگاه تفرش و دانشگاه ETS اشاره کرد که بعد از حمایت‌های رئیس دانشگاه تفرش و تلاش‌های پیگیر و مجدانه مدیر پژوهش و فناوری دانشگاه به سرانجام رسید.


 نماینده افتخاری دانشگاه تفرش در کانادا افزود: این تفاهم‌نامه بین گروه پژوهشی “شکل‌دهی سوپر آلیاژها” به نمایندگی دکتر جهازی عضو هیات علمی دانشگاه ETS و گروه “رباتیک و اتوماسیون” به نمایندگی دکتر حسین حیدری عضو هیات علمی گروه مهندسی مکانیک دانشگاه تفرش بسته شد.


جلالی در مورد برخی جزئیات این تفاهم‌نامه گفت: با انعقاد این تفاهم‌نامه، زمینه برگزاری سمینارهای تخصصی مشترک، زمینه‌های تبادل دانشجو در سطح کارشناسی ارشد و دکتری و استاد، برگزاری کنفرانس‌های و  پروژه‌های تحقیقاتی مشترک، راه‌اندازی شبکه آزمایشگاهی و استفاده از آزمایشگاه‌های یکدیگر، هدایت دانشجویان توسط اساتید مشترک کانادایی و ایرانی گروه، فرصت‌های مطالعاتی اساتید و تحقیقاتی کوتاه‌مدت برای دانشجویان دکترا را گسترش خواهند داد.


وی گفت: دانشگاه تفرش در جهت تحقق شعار سال ۹۵ ”اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل“ و با توجه به پتانسیل  شهرستان تفرش با فضای بکر و آرام آن‌که مهیا  برای تحقیق و پژوهش است، دانشگاه تفرش درصدد است تا همکاری‌های علمی و پژوهشی خود با دانشگاه‌های مطرح خارج از کشور به‌خصوص در کشور کانادا گسترش دهد.


مشاور دانشگاه تفرش در امور بین‌الملل در امریکای شمالی ادامه داد: در همین راستا دانشگاه تفرش در حال مذاکره برای انعقاد تفاهم‌نامه دیگری بین گروه پژوهشی به سرپرستی دکتر علی قریشی مدیسه از دانشگاه University of British Columbia (UBC) کانادا و گروه پژوهشی” پایش کمی و کیفی سیالات” به نمایندگی دکتر محمدرضا برومند از دانشگاه تفرش در زمینه‌های انرژی‌های تجدید پذیر و محیط‌زیست است که اخبار تکمیلی آن در آینده نزدیک به اطلاع خواهد رسید.


جلالی خاطر نشان کرد: این تفاهم‌نامه‌ها بستر مناسبی برای شکل‌گیری ارتباطات اعضا هیات علمی دانشگاه تفرش و انجام پروژه‌های تحقیقاتی مشترک در آینده فراهم کرده است و اساتید و دانشجویان علاقه‌مند می‌توانند از این بستر جهت انجام فعالیت‌های پژوهشی استفاده نمایند.


انتهای پیام/

[ad_2]

 اخبار روز را در سولدوزوم مطالعه کنید. برای مطالعه جدیدترین اخبار روز روزانه از سایت سولدوزوم دیدن فرمایید. ما بهترین اخبار را روزانه برای شما جمع آوری نموده و در سایت سولدوزوم به نمایش می گذاریم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *