خانه / اخبار روز / خبر جدید: احتمال بروز سیل در اطراف کارون و دز

خبر جدید: احتمال بروز سیل در اطراف کارون و دز

[ad_1]


ساعت: ۱۶:۱۹
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۱۰/۰۴
شناسه خبر: ۹۸۶۹۵۳

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران نسبت به بروز سیل در در حوضه های کارون، دز و کرخه در روزهای یکشنبه و دوشنبه هشدار داد.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد حاج‌ رسولیها با اشاره به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی کشور نسبت به بروز بارش‌های شدید طی روزهای ۵ و ۶ دی ، اظهار داشت: بر اساس پیش بینی ها احتمال بروز سیل در حوضه سدهای سیمره، گتوند، کارون یک، ۳ و ۴ و دز افزایش یافته و دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، این حوضه‌ها را از پنجشنبه هفته گذشته تحت رصد قرار داده است.
وی ادامه داد: بر اساس برآورد شدت و حجم بارندگی و سامانه هشدار سیل آب و نیرو، پیش بینی می شود در حوضه کارون ۴ دبی سیل ۶۰۰ تا ۸۰۰ مترمکعب در ثانیه و حجم سیلاب  ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون مترمکعب، در حوضه کارون ۳ و کارون یک دبی  ۵۰۰ تا ۷۰۰ مترمکعب در ثانیه با حجم ۵۰ میلیون مترمکعب و حوضه گتوند با دبی ۹۰۰ تا ۱۲۰۰ مترمکعب در ثانیه و حجم ۱۲۰ تا ۱۵۰ میلیون مترمکعب باشد.
حاج رسولیها افزود: حجم سیلاب در سد رودبارلرستان با دبی ۵۰ تا ۱۰۰ مترمکعب در ثانیه و حجم ۸ تا ۱۲ میلیون مترمکعب، در ساختگاه سد بختیاری با دبی ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ مترمکعب در ثانیه و حجم ۱۲۰ میلیون مترمکعب، سد تنگ معشوره با دبی ۵۰۰ تا ۷۰۰ مترمکعب در ثانیه، سد سیمره با دبی ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ مترمکعب در ثانیه و حجم ۶۰ تا ۹۰ میلیون مترمکعب، ساختگاه سد کانی سیب با دبی ۱۰۰ تا  ۱۵۰ مترمکعب در ثانیه و سد سردشت با دبی ۲۰۰ تا ۲۵۰ مترمکعب در ثانیه و حجم ۳۰ میلیون مترمکعب پیش‌بینی شده است.
وی با اشاره به آمادگی بخش های مدیریت بحران و بهره برداران سدها برای بروز سیل گفت: تمامی اقدام‌ها برای مدیریت مخازن سدها در استان های لرستان، ایلام و خوزستان انجام شده و تمامی واحدها در این روزها در آماده‌باش خواهند بود.

وی از ساکنان حاشیه این رودخانه‌ها درخواست کرد در دو روز آینده هنگام تردد در حریم این رودخانه‌ها احتیاط لازم را داشته باشند.


 


منبع:شبکه خبر

[ad_2]

 اخبار روز را در سولدوزوم مطالعه کنید. برای مطالعه جدیدترین اخبار روز روزانه از سایت سولدوزوم دیدن فرمایید. ما بهترین اخبار را روزانه برای شما جمع آوری نموده و در سایت سولدوزوم به نمایش می گذاریم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *