خانه / اخبار روز / خبر جدید: اجرای طرح پیشگیری از شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان

خبر جدید: اجرای طرح پیشگیری از شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان

[ad_1]


ساعت: ۱۷:۱۲
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۱۰/۰۸
شناسه خبر: ۹۹۱۴۱۳

سرپرست شبکه دامپزشکی سربیشه گفت: طرح پیشگیری از شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان در سربیشه آغاز شد.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید حمید محمدی سرپرست شبکه دامپزشکی سربیشه در گفتگو با آوا ی سربیشه گفت :  : در پی شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در بعضی از استان های کشور و هشدار سازمان دامپزشکی کشور، این شبکه طرح پیشگیری از شیوع این بیماری را در شهرستان به اجرا در آورد.


 


 وی  اقدامات پیشگیرانه شبکه سربیشه را ،  تهیه و پخش بروشورهای آموزشی بیماری آنفولانزا در بین مرغداران و ادارات شهرستان ،  تهیه و توزیع برنامه واکسیناسیون طیور و ضوابط بهداشتی – قرنطینه در سطح شهرستان بیان داشت .


 


محمدی همچنن اضافه داشت :  کارشناسان این شبکه بصورت مستمر از مرغداری های شهرستان بازدید بعمل می آورند و از مرغداری های دارای تلفات بالا نمونه گیری و همچنین از فروشگاههای عرضه پرندگان زینتی نیز بازدید بعمل می آید.


 


سرپرست شبکه دامپزشکی سربیشه به لزوم همکاری اداره محیط زیست شهرستان با شبکه اشاره کرد و افزود :با توجه به مهاجرت انواع مختلف پرندگان مهاجر به این شهرستان  و احتمال انتقال این بیماری ، پایش بیماری آنفولانزا در سطح حیات وحش این شهرستان نیز در دستور کار قرار گرفته و تاکنون چندین پرنده مهاجر تلف شده از قبیل پرنده مهاجر خوتکا و مرغابی و پلیکان تحت کالبد گشایی قرار گرفته است.


 


 وی در پایان عاری بودن این شهرستان مرزی را از حیث این بیماری اعلام کرد و از همه متصدیان این عرصه خواست تا با رعایت اصول قرنطینه ای –  بهداشتی  از هدر رفت سرمایه طیور کشور در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل جلوگیری نمایند.


 


انتهای پیام/

[ad_2]

 اخبار روز را در سولدوزوم مطالعه کنید. برای مطالعه جدیدترین اخبار روز روزانه از سایت سولدوزوم دیدن فرمایید. ما بهترین اخبار را روزانه برای شما جمع آوری نموده و در سایت سولدوزوم به نمایش می گذاریم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *