خانه / اخبار روز / خبر جدید: آشکار شدن رد پای آمریکا و عربستان در تغذیه نیروهای نفوذی ترکیه/نقش رسانه های غربی در تحریک جوانان برای دست زدن به اقداماتی علیه ملت ها

خبر جدید: آشکار شدن رد پای آمریکا و عربستان در تغذیه نیروهای نفوذی ترکیه/نقش رسانه های غربی در تحریک جوانان برای دست زدن به اقداماتی علیه ملت ها

[ad_1]


ساعت: ۱۳:۴۲
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۱۰/۰۲
شناسه خبر: ۹۸۴۷۲۵

کارشناس ارشد مسائل منطقه گفت: به نظر می رسد که در نیروهای امنیتی ترکیه نفوذی زیاد است که این نیروهای نفوذی از سوی آمریکایی ها تغذیه و اداره می شوند و تعدادی هم از سوی کشورهای عربی مانند قطر و عربستان سعودی تغذیه می شوند.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  شبکه اطلاع رسانی آرمان کرمان آندری کارلوف، سفیر روسیه در آنکارا که در جریان مراسم افتتاحیه یک نمایشگاه عکس به ضرب گلوله مجروح شده بود که بر اثر شدت جراحات درگذشت که به گفته سخنگوی وزارت خارجه روسیه دولت ترکیه به این کشور اطمینان خاطر داده که تحقیقات کاملی درباره این سوء قصد انجام خواهد داد و به نظر می رسد که این ترور برای تخریب روابط دوکشور بوده است که کشورهای مختلفی از جمله ایران این اقدم را محکوم کردند.


صباح زنگنه، کارشناس ارشد مسائل منطقه در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی آرمان کرمان در رابطه با ترور سفیر روسیه در ترکیه اظهار کرد: به نظر می رسد که در نیروهای امنیتی ترکیه نفوذی زیاد است که این نیروهای نفوذی از سوی آمریکایی ها تغذیه و اداره می شوند و تعدادی هم از سوی کشورهای عربی مانند قطر و عربستان سعودی تغذیه می شوند.


این کارشناس ارشد مسائل منطقه در ادامه ابراز کرد:آمریکا و برخی کشورهای عربی با توجه به همکاری های گسترده در موضوع سوریه و کمک به تروریست های سوریه از طریق ترکیه طبیعتا تعدادی از نیروهای امنیتی ترکیه را به کار گرفتند و آن ها را برای مواقع خاصی استفاده می کنند. 


زنگنه تصریح کرد: از طرفی نباید فراموش کنیم فضای تبلیغاتی رسانه ای و سیاسی این کشورها فضای تبلیغات علیه بقیه ملت ها و طوایف است و به این ترتیب عملا جوانان را تحریک و تهییج می کنند که دست به اقدامات خشنی علیه دیگر ملت ها بزنند.


وی در پایان خاطر نشان کرد: هرکسی که مخالف گروه های تروریسیت حاضر در سوریه و یا عراق باشد آن ها را به عنوان دشمن معرفی می کنند و نتیجه  این است که در بین بخشی از مردم ترکیه و نیروهای امنیتی ترکیه طرفداران این نوع تفکر حضور دارند.


انتهای پیام/

[ad_2]

 اخبار روز را در سولدوزوم مطالعه کنید. برای مطالعه جدیدترین اخبار روز روزانه از سایت سولدوزوم دیدن فرمایید. ما بهترین اخبار را روزانه برای شما جمع آوری نموده و در سایت سولدوزوم به نمایش می گذاریم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *