خانه / اخبار روز / جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان اقلید برگزار شد

جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان اقلید برگزار شد

[ad_1]


ساعت: ۰۹:۵۹
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
شناسه خبر: ۱۲۹۰۵۸۸

جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان اقلید با موضوع اشتغال در فرمانداری این شهرستان تشکیل و بر لزوم رفع موانع اشتغالزایی تأکید شد.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کلید فارس، جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با موضوع اشتغال با حضور معاون فرماندار و برخی از مسؤولان شهرستانی و نیز نمایندگان انجمن های مردم نهاد در سالن شهید شریفی فرمانداری اقلید برگزار شد.


معاون فرماندار اقلید در ابتدای این جلسه با اشاره به اهمیت مسائل مربوط به جوانان بر لزوم برگزاری منظم جلسات ستادساماندهی امور جوانان تأکید کرد و گفت: اشتغال جوانان در جامعه باید در رأس امور مورد پیگیری مسؤولان قرارگیرد، چراکه بیکاری و بلا تکلیفی قشر جوان می تواند آسیب های جدی و جبران ناپذیری را بر جامعه وارد کند.


خلیل بزرگی از مسؤولان خواست تا مصوبات جلسات را به صورت جدی پیگیری کرده و در راستای اجرایی کردن آن گام مؤثر بردارند.


سپس حسن مسعودی، رئیس اداره ورزش و جوانان و دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان مشکل اشتغال جوانان در جامعه کنونی را یکی از دغدغه های جوانان و موضوع اصلی جلسه برشمرد و از ادارات عضو ستاد ساماندهی امور جوانان خواست تا از ظرفیت های خود برای ایجاد فضاهای مناسب کسب و کار استفاده کنند.


درادامه عباسعلی کریمی مسؤول کارگروه اشتغال شهرستان اقلید، مشکل بیکاری را به عنوان یکی از مشکلات دستگاه های اجرایی و اقتصادی کشور نام برد و افزود: متأسفانه بعضی از مشکلات و موانع ساختاری در اقتصاد موجب شده وضعیت خوبی در زمینه کسب و کار و اشتغال جوانان نداشته باشد و همین امر موجب ایجاد مانع برای ازدواج و در نتیجه بروز بسیاری از آسیب های اجتماعی می شود.


این جلسه با تبادل نظر شرکت کنندگان ادامه یافت که مصوبات آن به شرح زیر اعلام شد:


۱- موانع ومشکلات قوانین و مقررات موجود در حوزه اشتغال بمنظور اصلاح و تسهیل روند اعطای وامهای خود اشتغالی به مسئولین استانی و نماینده محترم مردم درمجلس شورای اسلامی ارائه شود.


۲- مقرر گردید ضمن همراهی با طرحهای مصوب کارگروه اشتغال و سرمایه ‌گذاری که می بایست همسو با طرح‌ های اولویت ‌دار ابلاغی دولت باشد ستاد بر نحوه بکار گرفتن وامها و تکمیل طرح های نیمه تمام و در دست اقدام نظارت نموده و اولویت طرح های نیمه تمام را مد نظر قرار دهد.


۳- حتی الامکان تلاش شود تا برای موانعی که در برخی موارد موجب کندی انجام کارها شده یا می شود تدابیری اندیشیده شود تا روند اشتغال شتاب بیشتری بگیرد.


۴- با توجه به نرخ سود کم برای وام های اشتغال روستایی هماهنگی لازم برای معرفی متقاضیان واجد شرایط اینگونه وام ها در سطح روستاها با همکاری بخشداران صورت گیرد.


۵- رسته های اولویت دار دربخش های مختلف صنعت، کشاورزی، دامپروری، خدمات، گردشگری، ورزشی و…..که در این شهرستان زمینه سرمایه گذاری آنها فراهم تر است تعیین و ابلاغ شود.


انتهای پیام/

[ad_2]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *