خانه / اخبار خارجی / اپل ۱ میلیارد دلار دعوی علیه شریک عمده آیفون

اپل ۱ میلیارد دلار دعوی علیه شریک عمده آیفون

[ad_1]

The Apple Store in Portland, Oregon.
فروشگاه اپل در پورتلند، اورگان فایل.

تصویر: الکس میلان تریسی/Sipa آمریکا

اپل فقط که غیر قابل تصور بود: غول فناوری Qualcomm پردازنده baseband آی فون را می سازد که تحت پیگرد است — گوشی مودم برای اتصال به شبکه های تلفن همراه–به لحن ۱ میلیارد دلار.

اول گزارش CNBC طرح دعوی در دادگاه به دیگری قانونی اقدام از اوایل این هفته، وقتی FTC ثبت دادخواست ضد تراست در برابر chipmaker، وی از سوی مامورین Qualcomm بود با استفاده از آن اختراع ثبت شده به strong-arm رقبای به پرداخت حق امتیاز گزاف حتی برای دستگاه هایی که مودم Qualcomm ساخته شده استفاده نمی کند مربوط است.

اپل برجسته دعوی FTC که همچنین Qualcomm تحت فشار اپل در راه های خاص برای تضمین آن را استفاده از فناوری های مودم خود منحصرا برای مدت پنج سال ۲۰۱۱ سال ۲۰۱۶ روسيه در نامگذاری شد. توافق اساسا خفه کردن هر دیگر تولید کننده پردازنده های baseband از جهان محبوب ترین گوشی های هوشمند که طرح دعوی در دادگاه ناعادلانه مانع رشد آنها. (با آی فون ۷ و ۷ به علاوه، اپل تولید برخی از اپل با مودم اینتل آغاز شد.)

اپل ریختگی Qualcomm به عنوان شرکت تنبل است که innovates دیگر به دلیل کسب و کار خود در اطراف “تکنولوژی های قدیمی تر، میراث” ساخته شده است

در اپل بیانیه مورد عمل آن، این شرکت می گوید Qualcomm است شده شارژ حق امتیاز “برای فن آوری های آنها که چیزی برای انجام با.” اپل ریختگی Qualcomm به عنوان شرکت تنبل است که دیگر innovates زیرا که آن جمع آوری بسیاری از حق امتیاز “برای هیچ دلیلی” و کسب و کار خود در اطراف “تکنولوژی های قدیمی تر، میراث” ساخته شده است–اساسا متهم chipmaker از حال پتنت ترول.

سیب به طور خاص کردند Qualcomm از خودداری “نزدیک ۱ میلیارد دلار” در پرداخت به اپل دلیل اپل در حال همکاری با “سازمان های اجرای قانون” با بررسی chipmaker. این تحقیقات دارد آنچه به احتمال زیاد منجر به طرح دعوی در دادگاه FTC.

اپل نیز داد جزئیات کمی در حق امتیاز Qualcomm چقدر بزرگ است. بر اساس بیانیه این شرکت حق امتیاز جمع آوری Qualcomm در آی فون پنج بار از دستگاه های دیگر “تلفن همراه ثبت اختراع مجوز” ترکیب هستند. 

دادخواست اپل ارائه می دهد نگاه اجمالی نادر به dealmaking پشت صحنه است که می رود به ساخت محصولات محبوب ترین جهان. در حالی که دعاوی طرح و اختراع ثبت شده گاهی اوقات اتفاق می افتد، شرکت ارزشمند جهان رفتن از یکی از همکاران خود به خصوص یکی به عنوان مهم به آی فون به عنوان Qualcomm, چیزی بود چند می تواند پیش بینی.

طرح دعوی در دادگاه قطعا راهپیمایی، در صنعت بی سیم برای سال های آینده، داشته باشد و می تواند منجر به تغییرات بزرگ در بازار تلفن همراه مودم به عنوان تکنولوژی ۵ G — جانشین به ۴G LTE — انتظار می کشد. همچنین، با توجه به اپل در حال حاضر شروع به استفاده از مودم های رقیب در آی فون ۷ تن آتش زا بیانیه اپل اپل Qualcomm نشان خواهد داد که درب برای آی فون ۸، انتظار می رود که در پاییز می شود این مفهوم را میرسانند ممکن است.

نمایندگان Qualcomm نیست بلافاصله پاسخ به درخواست برای نظر.

است بیانیه کامل اپل به Mashable ، زیر، پس از تشکیل پرونده کامل قانونی:

Qualcomm ناعادلانه است اصرار در حق امتیاز برای فن آوری های شارژ آنها هیچ ارتباطی با دارند،. Innovates اپل بیشتر با ویژگی های منحصر به فرد مانند TouchID، صفحه نمایش و دوربین های پیشرفته به نام تنها چند، پول بیشتری جمع آوری Qualcomm برای بدون هیچ دلیل و گران تر آن را برای اپل به این نوآوری ها می شود.  Qualcomm ساخت کسب و کار خود در استانداردهای قدیمی تر، میراث، اما تسلط خود را از طریق exclusionary تاکتیک و حق امتیاز بیش از حد را تقویت می کند. با وجود اینکه تنها یکی از بیش از دوازده شرکت است که به پایه استانداردهای تلفن همراه, Qualcomm اصرار در اپل حداقل پنج بار بیشتر در پرداخت از تمام دیگر تلفن همراه ثبت اختراع مجوز داريم موافقتنامه با شارژ همراه.

برای محافظت از این طرح کسب و کار Qualcomm گام های به طور فزاینده ای رادیکال اخیرا حدود $۱B در پرداخت از اپل به عنوان اشغالگران پاسخ صادقانه به سازمان های اجرای قانون در حال بررسی آنها خودداری شده است.

اپل بر این باور عمیق در نوآوری و ما همواره حاضر به پرداخت نرخ مناسب و معقول برای اختراع ثبت شده استفاده می کنیم. ما بسیار نا امید در راه Qualcomm آن کسب و کار با ما و متاسفانه بعد از سال اختلاف بیش از آنچه به منزله منصفانه و معقول خانواده سلطنتی ما هیچ چاره ای باقی مانده است اما به نوبه خود به دادگاه ها در حال انجام است.

[ad_2]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *