خانه / اخبار روز / انعقاد تفاهمنامه همکاری با دانشگاه‌های ترکیه در زمینه پیوند اعضاء/ تقارن سفر ریاست‌جمهوری با اولین پیوند کبد در تبریز اتفاقی بود

انعقاد تفاهمنامه همکاری با دانشگاه‌های ترکیه در زمینه پیوند اعضاء/ تقارن سفر ریاست‌جمهوری با اولین پیوند کبد در تبریز اتفاقی بود

[ad_1]


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، محمد حسین صومی ظهر امروز در نخستین گردهمایی سفیران پیوند در دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه پیوند یعنی امید به ادامه‌ی حیات، اظهار داشت: از روزی که وارد این حوزه شدم همت خود را برای راه‌اندازی پیوند اعضا معطوف داشتم.


وی ادامه داد: علت عدم موفقیت ما در این حوزه تاکنون به دلیل نبود متخصص بود، تا اینکه ابلاغی انجام شد و امکان راه‌اندازی بخش‌هایی ویژه پیوند میسر گردید.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: شکستن تابوی پیوند کبد برای ما به مشکلی مبدل شده بود که همین مسئله در مورد مغز استخوان نیز وجود داشت اما بالاخره این تابو در این استان شکسته شد.


وی اذعان کرد: انجام پیوند نشان می‌دهد که حوزه‌ی علمی توسعه‌ یافته و مردم به این اطمینان می‌رسند که امید به زندگیِ دوباره وجود دارد و می‌شود زندگی را اهداء کرد.


صومی بیان کرد: فعلان این بخش نیز کار بزرگی انجام می‌دهند چراکه آماده کردن خانواده‌ها برای اهدا و بررسی علمی و انتقال تمام زحمات بر دوش سفیران پیوند است.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی اظهار کرد: انجام ۶ پیوند کلیه و ۲ پیوند کبد در مدت کوتاه موفقیت بزرگی در این حوزه است که نشان می‌دهد می‌توان سرعت بیشتری به پیوند بخشید‌.


صومی با بیان اینکه پیوند را باید درست زد و از آن مراقبت کرد، تصریح کرد: به سوی تمام استان‌ها در این رابطه دست یاری دراز کرده‌ایم و با دو دانشگاه در ترکیه نیز در زمینه پیوند تفاهم‌نامه‌هایی امضا شده است تا بخش پیوند دانشگاه علوم پزشکی با قدرت بیشتری پیش برود.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی خاطر نشان ساخت: مهم این است که هر کدام از ما نقشی در سلامت انسان‌ها ایفا کنیم و بتوانیم در بُرهه‌های حساس برای انجام خوبی‌ها پیشقدم شویم.


وی با بیان اینکه تقارن انجام پیوند کبد با سفر ریاست جمهوری کاملا اتفاقی بود یاد آور شد: بعد از اینکه عمل آماده شد به هیچ وجه نمی‌توان ان را جلو یا دیرتر انجام داد لذا تقارن عمل کبد با سفر روحانی کاملا اتفاقی بوده است.


صومی یادآور شد: جزو تعهدات بنده در چهار سال اول خدمت این بوده که پیوند اعضا را راه‌اندازی کنیم که با همت اساتید علوم پزشکی این امر میسر شد و تعهد دیگری که داده‌ایم این است که تا دو سال دیگر پوست تولید کنیم.


 


 

[ad_2]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *