خانه / اخبار روز / انسان‌های بی‌بصیرت عزت، شرف، استقلال و دینشان را از بین می‌برند

انسان‌های بی‌بصیرت عزت، شرف، استقلال و دینشان را از بین می‌برند

[ad_1]


ساعت: ۲۳:۵۷
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۰/۱۵
شناسه خبر: ۱۲۷۳۴۱۰

امام جمعه موقت تهران گفت: کسی که بصیرت داشته باشد فریب دشمن را نمی خورد و می تواند سرمایه ایمان، اخلاق، ارزشهای دینی و فرهنگی و سرمایه های مادی و معنوی خود را از دستبرد دشمنان مرئی و نامرئی و شیطان های بزرگ و نوچه هایش حفظ کند.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به‌نقل از پایگاه خبری تحلیلی آفتاب ری؛ آیت‌الله کاظم صدیقی در برنامه تلویزیونی عطرعاشقی که در آستان مقدس امامزاذه عبدالله علیه‌السلام شهرری برگزار شد، اظهار داشت: دین ما دین بصیرت است. ما یک بصر داریم که ظاهر را می‌بینیم و یک بصیرت داریم که واقع را می‌بینیم و حق و باطل را تشخیص می‌دهیم.


وی گفت: در آیاتی از قرآن کریم مسئله بصیرت به وضوح بیان شده است. با استناد به آیاتی از سوره یوسف، پیامبر صلی‌الله علیه و آله وسلم می‌فرماید؛ کار من این است که شما را به سوی خداوند بخوانم و با خدا آشتی بدهم و بنابراین این نهضت من کورکورانه نیست و از روی بصیرت است.


امام جمعه موقت تهران عنوان کرد: مومن باید بصیر باشد و دین خود را با بصیرت انتخاب کند که باد نبرد. انسان‌های بی‌بصیرت را هم خودشان را باد می‌برد و هم عزت، شرف، استقلال و دینشان از بین می‌رود. اما انسان‌هایی که چشم دل باز کرده و اهل فکر باشند، در طوفان‌ها دشمن را با دوست، شهید را با قاتل و بیگانه را با خودی جابه‌جا نمی‌کنند.


وی با بیان این‌که اگر کسی بصیرت نداشته باشد به کفر کشیده می‌شود، افزود: بصیرت دنیای انسان را بیمه می‌کند. کسی که بصیرت داشته باشد فریب دشمن را نمی‌خورد و می‌تواند سرمایه ایمان، اخلاق، ارزش‌های دینی و فرهنگی و سرمایه‌های مادی و معنوی خود را از دستبرد دشمنان مرئی و نامرئی و شیطان‌های بزرگ و نوچه‌هایش حفظ کند.


 


در آخرالزمان بصیرت از همه زمان‌ها ضروری‌تر است


آیت‌الله صدیقی بیان داشت: بصیرت در آخرالزمان که فتنه‌ها یکی پس از دیگری فضا را تیره می‌کند و تشخیص حق مشکل می‌شود، از همه زمان‌ها ضروری‌تر است. انسان‌های بی‌بصیرت در فتنه‌ها یا مردود می‌شوند یا بارکش دشمنان شده و موجب سرافکندگی دوستان می‌شوند و دار و ندار گذشتگان و خون شهدا را به یغما می‌دهند.


کارشناس مذهبی خاطرنشان کرد: روزی امام جعفر صادق علیه‌السلام حالات شیعیان در زمان غیبت را در صحیفه امیرالمومنین حضرت علی علیه‌السلام می‌خواندند و با صدای بلند گریه می‌کردند وقتی یارانش علت را جویا شدند حضرت پاسخ داد؛ در آخرالزمان ۷۰ علم بلند می‌شود که هرکدام ادعای رهبری می‌کند و هرکدام از این مدعیان دروغین و فریبکار می‌گویند که حق با من است بنابراین به حال شیعیان گریه می‌کنم که دستشان به امام زمانشان نمی‌رسد اما اگر کسی اهل بصیرت باشد می‌تواند پرچم حق را تشخیص بدهد.


وی با اشاره به حدیثی از پیامبر گرامی اسلام صلی‌الله علیه و اله وسلم گفت: وقتی فتنه‌ها مثل پاره‌های ابر سیاه بر آسمان شما سایه بیفکند و روزگار شما را سیاه کند، زیر سایه قرآن بروید.


 


ملزومات شش‌گانه بصیرت


امام جمعه موقت تهران با بیان این‌که لازمه داشتن بصیرت شش مولفه مهم است، تشریح کرد: شناخت خدا، شناخت دشمن، شناخت حق، شناخت باطل، شناخت دنیا و شناخت آخرت راه‌های بیمه شدن بصیرت است که به ما کمک می‌کند تا گرفتار دام سیاست بازان و قدرت‌طلبان نشویم و همه درهای بهشت را فتح کنیم.


وی ادامه داد: در فتنه ۸۸، کسانی که در انقلاب سابقه داشتند با آمریکا هم‌صدا شدند و در مقابل آشوبگران و اغتشاشگران سکوت کردند بنابراین برای شناخت انسان‌ها باید آن‌ها را حق محک بزنیم زیرا اگر انسان قدرت‌طلب باشد در هر مقام و لباسی هم باشد عمامه به سر هم باشد با نظر بیگانه مرجعیت می‌کند.


آیت‌الله صدیقی در پایان با بیان این‌که امام زمان عجل‌الله تعالی فرجه‌الشریف حجت خدا و ولی‌فقیه حجت امام زمان عجل‌الله تعالی فرجه الشریف است، تصریح کرد: برای حفظ دین در آخرالزمان و تثبیت بصیرت؛ پرهیز از قدرت‌طلبی، ملازمت با فقها، پناه بردن به قرآن و دعا کردن را در اولویت برنامه‌های خود قرار بدهید.


انتهای پیام/ن

[ad_2]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *