خانه / اخبار روز / امسال تورم تک رقمی می شود/ صادرات نفت باید از جاسک صورت بگیرد

امسال تورم تک رقمی می شود/ صادرات نفت باید از جاسک صورت بگیرد

[ad_1]


ساعت: ۱۲:۲۴
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
شناسه خبر: ۱۳۲۱۱۵۰

رئیس جمهور در جمع مردم بندرعباس با بیان اینکه بیکاری در استان هرمزگان کاهش یافته است،اظهار کرد: در فصل پاییز امسال ۹۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد شده است.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از هرمز؛حسن روحانی، رئیس جمهور منتخب مردم در جمع مردم هرمزگان اظهار کرد:مردمان هرمزگان غیورانی هستند که توانستند این بندر را از دست استعمارگران خارج کنند و نام آن را بندرعباس بگذارندو این سرزمین که دیرپا ترین تمدن را دارد در کنار خلیج فارس و دریای عمان و نزدیکی سواحل مکران بنیان گذاری شده است.


رئیس جمهور با اشاره به موقعیت استراتژیک و تاریخی بندرعباس در منطقه  افزود: امنیت شاهراه جهانی که خون قلب اقتصاد جهان از این سرزمین و تنگه عبور می کند وابسته به هرمزگان است و مردم این استان نه تنها برگردن ایران بلکه بر گردن جهانیان حق دارند.


روحانی تصریح کرد: امروز در سایه فداکاری نیروی دریایی سپاه و ارتش در خلیج فارس،نفت ایران و منطقه با اسکورت نیروی دریایی به سلامت از تنگه باب المندب و منطقه عبور می کند.


وی با بیان اینکه ما با دنیا برای قدرت دفاعی مذاکره نخواهیم کرد، عنوان کرد: ما به تمام جهانیان اعلام میکنیم آنچه برای دفاع از سرزمینمان نیاز داشته باشیم با دست خودمان تهیه خواهیم کرد و از کسی اجازه نخواهیم گرفت.


رئیس جمهور با اشاره به اینکه مردم هرمزگان ما می خواهیم ایران را بسازیم و خواهیم ساخت، اظهار کرد:  دولت و مردم در کنار هم قرار دارند گرچه مردم در سختی هستند اما تصمیم درست را می گیرند.


امسال تورم تک رقمی می شود


روحانی با بیان اینکه بیکاری در استان هرمزگان کاهش یافته است،عنوان کرد: در فصل پاییز امسال نسبت به مدت مشابه قبل ۹۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد شده است.


رئیس جمهور بابیان اینکه تا پایان امسال تورم تک رقمی می شود و از مشکلات عبور خواهیم کرد، گفت: آمریکا سه بار در ماه های اخیر علیه ما توطئه کرد و راه به جایی نبرد و ملت ما همه با هم یک پارچه و هم صدا هستند.


وی با اشاره به اینکه ما در این سفر که امروز و فرداشاهد بهره برداری از ۱۵ طرح به ارزش ۴ هزار میلیارد خواهیم بود، بیان کرد:مردم هرمزگان خواستار توسعه بهداشت هستند و کاروان تدبیر این کار را انجام خواهد داد.


رئیس جمهور با بیان اینکه ما نباید بگذاریم فاضلاب به دریا نفوذ کند، گفت: هرمزگان نیازمند آب است ولی باید یه جای تاسیس آب شیرین کن از آب فاضلاب تصفیه شده استفاده کرد.


وی اظهار کرد:تصفیه آب فاضلاب نسبت به نصب آب شیرین کن ها  ارزان تر و مقرون به صرفه تر است که بانک ها با کمک به بخش خصوصی در این راستا موجب رفع بحران آب در هرمزگان می شوند.


روحانی ادامه داد:در دولت دوازدهم همه کامیون ها نوسازی و فاز دوم اسکله افتتاح خواهد شد همچنین تلاش می کنیم که فاز سوم در سال آینده افتتاح شود.


صادرات نفت باید از جاسک صورت بگیرد


وی افزود:نمی خواهیم صادرات نفتمان تنها از خارک باشد و باید بخشی از آن از بندر جاسک صادر شود.


رئیس جمهور بیان کرد: هرمزگان در زمینه توسعه پروژه های آبی قدم های بزرگی برداشته و پیشگام در همه زمینه هاست.


روحانی با تاکید بر اینکه پروژه نوین آبیاری را افتتاح خواهیم کرد ، اظهار کرد: این استان آمادگی طرح های وسیع گلخانه ای دارد و  با کمک کارآفرینان قدم مهمی بر خواهیم داشت.


وی با اشاره به اینکه هرمزگان انرژی مصرفی ملت را تامین می کند،گفت: پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس از ابتدای افتتاح روزانه ۱۲ میلیون لیتر بنزین تولید می کند که فاز بعدی آن در سال آینده افتتاح و در ادامه تاسیس فاز سوم پالایشگاه هم دنبال می شود.


رئیس جمهور خاطر نشان کرد: هرمزگان استان گردشگری، انرژی و صنعت است و دولت در خدمت مردم غیور هرمزگان خواهد بود تا آینده ای روشن را نظاره گر باشند.


 


انتهای  پیام/

[ad_2]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *