خانه / اخبار روز / العبادی: برخی طرف‌ها، بنزین روی آتش می‌ریزند

العبادی: برخی طرف‌ها، بنزین روی آتش می‌ریزند

[ad_1]


ساعت: ۲۳:۳۸
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
شناسه خبر: ۱۳۸۶۵۹۰

نخست‌وزیر عراق با بیان اینکه مقابله با هرگونه حمله به مراکز و نهادهای دولتی ضرورت دارد، از نیروهای امنیتی این کشور خواست که به جای استفاده از گلوله از وسایل دیگری برای متفرق کردن تظاهرات کنندگان استفاده کنند.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ تظاهرات یک هفته اخیر در چند استان جنوبی عراق که در اعتراض به ضعف خدمات‌رسانی دولت، بیکاری و قطعی آب و برق و فساد اداری-دولتی آغاز شده، امروز نیز ادامه یافت.


با ادامه یافتن ناآرامی‌ در استان‌های جنوبی، «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق، عصر امروز (یکشنبه) با وزرای کابینه و فرماندهان نیروهای امنیتی تشکیل جلسه داد.


وی در جمع وزرای امنیتی و روسای دستگاه‌های امنیتی این کشور گفت: «جنگ اصلی ما این است که برای مقابله با تروریست‌ها در آمادگی کامل باشیم.»


نخست‌وزیر عراق افزود: «مقابله با حمله به نهادهای دولتی ضرورت دارد و هرکس از دفاع در برابر این نهادها خودداری کند، سست عنصر است.»


العبادی تصریح کرد که به اطلاعات دقیقی برای جدا کردن شهروندان حقیقی که به دنبال مطالباتشان هستند، با کسانی که نهادهای دولتی را آتش می‌زنند، نیاز است.


نخست وزیر عراق همچنین گفت طرف‌هایی وجود دارند که می‌خواهند با ارتکاب جنایات سازمان یافته در عراق، نآرامی‌های کشور را تشدید کنند.


او همچنین از نیروهای امنیتی خواست که برای متفرق کردن تظاهرات کنندگان به جای استفاده از گلوله، از وسایل دیگری استفاده کنند.


انتهای پیام/

[ad_2]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *