خانه / اخبار روز / افزایش قیمت طلا به دنبال ترس از تصمیم ترامپ

افزایش قیمت طلا به دنبال ترس از تصمیم ترامپ

[ad_1]


هر اونس طلا ۷۰ سنت بالا رفت و ۱۳۱۷۶٫۷۳ دلار فروخته شد اما قیمت طلا به طور کلی در مسیر ثبت دومین هفته کاهشی متوالی قرار دارد و تاکنون ۰٫۹ درصد از ارزش خود را از دست داده است.


قیمت طلا روز گذشته به علت انتظار برای افزایش نرخ بهره در آمریکا به ۱۳۰۲٫۶۱ دلار، یعنی کمترین قیمت از ۲ ژانویه رسید.


ادوارد میر، تحلیلگر اف سی استون در یادداشتی نوشت: «اگر آمریکا تعرفه‌های تجاری اعمال کند و دیگران نیز راه آمریکا را برای تلافی تکرار کنند، تاثیر منفی بر دلار خواهد داشت و احتمالا سبب تقویت طلا خواهد شد.»


شاخص دلار که ارزش این ارز را در برابر سبدی از ارزهای بین المللی می‌سنجد دیروز ۰٫۲ درصد کاهش یافت. این شاخص یک شبه ۰٫۴ درصد از ارزش خود را از دست داد و پس از تصمیم ترامپ بالاترین رقم ۶ هفته گذشته را که کسب کرده بود را از دست داد.          


دولت ترامپ اعلام کرد این تعرفه ها از صنعت آمریکا حمایت می کند اما دلار و سهام وال استریت سقوط کردند زیرا این برنامه نگرانی ها در مورد جنگ تجاری و تاثیر احتمالی منفی بر رشد اقتصادی آمریکا را تقویت کرد.


در عین حال، جرمی پاول، رئیس فدرال رزرو روز پنج شنبه اعلام کرد شواهدی مبنی بر اینکه اقتصاد آمریکا بیش از حد رونق دارد، وجود ندارد و بازارهای کار هنوز برای بهبود جا دارند و بانک مرکزی آمریکا به افزایش تدریجی نرخ بهره می پردازد.  


دیک پون، تحلیلگر بازار گفت فلزهای گران بها همچنان به دنبال روند افزایش نرخ بهره و نوسانات دلار هستند.


تقویت دلار و افزایش نرخ بهره، تقاضا برای دارایی‌های غیر بهره ای نظیر طلا را کاهش می دهد زیرا طلا برای مالکان دیگر ارزها گران‌تر می‌شود.


  ذخایر طلای گلدتراست، بزرگ ترین صندوق سرمایه گذاری با پشتوانه طلا روز پنج شنبه ۰٫۳۵ درصد کاهش یافت و به ۸۳۳٫۹۸ تن رسید.

[ad_2]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *