خانه / اخبار روز / استکبارستیزی و صیانت از منافع ملی مردم نماد روز دانشجو است

استکبارستیزی و صیانت از منافع ملی مردم نماد روز دانشجو است

[ad_1]


ساعت: ۰۰:۰۵
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۹/۱۷
شناسه خبر: ۱۲۵۲۴۶۲

دانشجوی فعال در جریان تسخیر لانه جاسوسی آمریکا:

دانشجوی فعال در جریان تسخیر لانه جاسوسی آمریکا گفت: استکبارستیزی و صیانت از منافع ملی و حقوق سیاسی و اجتماعی مردم نماد روز دانشجو است و باید این روحیه ضد استبدادی تقویت و حفظ شود و دانشجو نباید این ابعاد ضد استکباری را فراموش کند.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فروز رجایی فر در گفت‌و‌گو با خبرنگار صبح توس؛ در خصوص ضرورت زنده‌ نگه داشتن روز ۱۶ آذر سال ۳۲ اظهار کرد: روز دانشجو در تاریخ کشور ما روزی است که سه دانشجوی ما بخاطر مخالفت با سفر نیکسون، معاون رئیس‌جمهور وقت آمریکا به ایران در صحن دانشگاه به شهادت رسیدند و این روز از این جهت برای ما اهمیت دارد که نمادی شده برای مبارزه با استکبار خارجی و همینطور دفاع و صیانت از منافع ملی و حقوق سیاسی و اجتماعی مردم ایران.


وی که از دانشجویان پیرو خط امام (ره) است بیان داشت: دانشجوی ما باید این دو قطب یعنی استکبارستیزی و دفاع و صیانت از منافع ملی و حقوق سیاسی و اجتماعی مردم ایران را که نماد روز دانشجو است حفظ کند و همیشه این روحیه ضد استکباری و ضد استبدادی را داشته باشد.


رجایی فر با بیان این که استفاده از واژه‌ی استکبار به جای استعمار با شرایط اکنون همخوانی دارد گفت: اهمیت این روز – که به عنوان یک حرکت دانشجویی و یک حرکت ملی باید حفظ و نگهداری شود – در داشتن دو بعد بین‌المللی و ملی است که از دانشجویان ما با توجه به وضعیت و شرایط خاصی که از جهت علم و وارستگی و آگاهی دارند انتظار می‌رود که مسائل خطیر فعلی جهان را به خوبی تحلیل کنند و بتوانند فعالیت‌های متناسب با شرایط داشته باشند و این ابعاد ضد استکباری و ضد استبدادی را فراموش نکنند.


از دانشجویان فعال در جریان تسخیر لانه جاسوسی آمریکا گفت: هم چنین ارزش روز دانشجو به این است که دانشجویان از حقوق اجتماعی و سیاسی ملت ایران و منافع ملی ملت ایران دفاع کنند؛ زیرا‌ متأسفانه گاهی می‌بینیم که در داخل کشور از طریق بعضی جریان‌های سیاسی فشارهایی ایجاد می‌شود که بعضی از آزادی‌ها و بعضی از حوزه‌های حضور و مشارکت اجتماعی و سیاسی مردم محدود شده و جریان دانشجویی می‌تواند در این حوزه و رسانیدن پیام و مطالبات مردم به مسئولان نیز کارآمدی داشته باشد.


 وی بیان داشت: دانشجو باید بتواند در ساختار رسمی کشور و با هدف دفاع از کلیت نظام و پرچم ولایت، خواهان اجرای عدالت در حوزه های مختلف و اصلاحات در امور  و خطوط مشی کشور به معنای واقعی کلمه اصلاحات بوده و در این حوزه هم مؤثر باشد.


رجایی فر در پاسخ به خبرنگار ما که مهمترین وظیفه‌ی امروز دانشجو چیست؟ با اشاره به تحرکات سیاسی جنبش دانشجویی گفت: مقدم بر فعالیت سیاسی، فعالیت علمی دانشجو است؛ زیرا هویتش برساخته از آن جایگاه علمی است که در آن قرار دارد و به همین دلیل مقام معظم رهبری هم بر مسأله جنبش علمی و رشد حرکت علمی در کشور تأکید دارند و این بعد هم در جریان دانشجویی قطعا باید مورد نظر باشد و بسیار تقویت شود.


وی با اشاره به آسیب‌های شدید علمی یادآور شد: پایان‌نامه فروشی و تا حدودی پایین آمدن سطح علمی دانشگاهها و افت بخش آموزشی به جهت ضعف عملکرد اساتید و همینطور گسترش بی‌رویه مراکز آموزش عالی، باعث پایین آمدن کیفیت مراکز علمی کشور شده و نهایتا این که همه چالش‌های صنفی، مسأله مشترک دانشجو و دانشگاه است که باید جریان دانشجویی به این مسائل هم اهتمام داشته باشد.


انتهای پیام/

[ad_2]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *