خانه / اخبار روز / آزادی متعرضین به سفارت ایران در لندن

آزادی متعرضین به سفارت ایران در لندن

[ad_1]


ساعت: ۲۱:۵۳
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
شناسه خبر: ۱۳۷۲۹۳۹

پس از گذشت نزدیک به سه ماه از حادثه تعرض به سفارت ایران درلندن، یک سخنگوی متروپلیتین پلیس انگلیس امروز (دوشنبه) تائید کرد که هر چهار متعرض آزاد شده‌اند.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ خانم ‘کامیلیا’ از پلیس لندن بدون ذکر نام فامیل خود به خبرنگار ایرنا گفت که قرار وثیقه این افراد برداشته‌شده اما تحقیقات درباره آن‌ها همچنان ادامه دارد.


گفتنی است که پلیس انگلیس طبق قانونی که آوریل (فروردین) سال گذشته به اجرا گذاشته شد، نمی‌تواند بیشتر از سه ماه متخلفان را به قید وثیقه آزاد بگذارد.


به ‌طورکلی قرار ضمانت تنها در شرایطی صادر می‌شود که ضروری و محدود به ۲۸ روز باشد. این قرار می‌تواند تا سه ماه از سوی افسر ارشد پلیس و بیشتر از آن از سوی دادگاه تمدید شود.


پلیس لندن، اسفندماه گذشته یک روز پس از حمله به سفارت ایران در لندن گفته بود که متعرضین را با قید وثیقه و تا فروردین ماه و انجام تحقیقات کامل، آزادکرده است. این قرار مجددا در فروردین ماه و تا انجام تحقیقات بیشتر تمدید شد.


تعرض به سفارت ایران در لندن در روز جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ توسط عده‌ای از هواداران یک فرقه تندروی مقیم انگلیس صورت گرفت و آنان با بالا رفتن از دیوار سفارت ایران در لندن و ورود به بالکن سفارت، پرچم کشورمان را پایین آوردند.


ایرنا

[ad_2]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *