خانه / اخبار روز / آتش‌سوزی گسترده در کارگاه تولید سقف کاذب گلبهار محار شد

آتش‌سوزی گسترده در کارگاه تولید سقف کاذب گلبهار محار شد

[ad_1]


ساعت: ۱۹:۰۸
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۵/۲۴
شناسه خبر: ۱۱۷۱۵۶۴

مسئول آتش‌نشانی و خدمات ایمنی گلبهار از اطفا آتش‌سوزی کارگاه تولید و نگهداری سقف‌های کاذب در گلبهار خبر داد.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آتشیار سوم، مسعود روضه‌خوان در گفتگو با ندای چناران اظهار داشت: مقارن ساعت ۱۳ امروز حریقی به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی گلبهار مبنی بر آتش‌سوزی در بلوار مهرگان محله مرمر بتن، کارگاه تولید و نگهداری سقف‌های کاذب (ساندویچ پنل) اعلام شد.


مسئول آتش‌نشانی و خدمات ایمنی گلبهار ادامه داد: آتش از بخش انبار این کارگاه تولیدی که با شیوه نامناسب و غیراستاندارد ایجاد شده بود، آغاز و ازآنجا به قسمت سازه فلزی مجاور سوله سرایت کرده است.


وی در خصوص شدت حریق بیان داشت: دود ناشی از این آتش‌سوزی به حدی بود که از مشهد و چناران رؤیت شده است.


وی ادامه داد: نیروهای آتش‌نشانی گلبهار توسط سه خودروی اعزامی در مدت ۴ دقیقه به محل رسیده و همزمان یک خودرو از آتش‌نشانی از چناران و ۳ خودرو نیز از آتش‌نشانی مشهد جهت پشتیبانی درخواست کمک شده که خوشبختانه قبل از رسیدن این نیروهای پشتیبان، عوامل آتش‌نشانی گلبهار، حریق مهار و اطفا کردند.


روضه‌خوان خاطرنشان کرد: عوامل، نسبت به ایمن‌سازی محل حادثه اقدام و نکات ایمنی جهت جلوگیری از حوادث احتمالی بعدی به مالک تذکر داده شده است


وی در خصوص علت آتش‌سوزی نیز بیان داشت: علت حریق توسط کارشناسان آتش‌نشانی در دست بررسی است و میزان دقیق خسارات هنوز برآورد نشده است.


مسئول آتش‌نشانی و خدمات ایمنی گلبهار عنوان داشت: این مواد (ساندویچ پنل) به‌شدت قابل اشتعال است و گاز هیدروژن سیانید که بسیار سمی است از سوختن آن تولید می‌شود لذا این عملیات خطر جدی هم برای افرادی که در محل حضور دارند و هم برای آتش‌نشانانی که وارد صحنه می‌شوند، متصور بود.


وی بابیان اینکه این حادثه خسارت جانی نداشته است، گفت: در این عملیات یکی از نیروهای آتش‌نشانی به علت دودگرفتگی دچار مسمومیت شد که توسط عوامل اورژانس سرپایی مداوا شد.


گفته می‌شود علت حادثه جرقه‌زنی و شعله زنی در بخشی که سقف‌های کاذب انبارداری می‌شدند، بوده که عامل آن می‌تواند اتصال برق و یا حتی روشن کردن یک سیگار بوده باشد.


انتهای پیام/

[ad_2]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *